کودکان در میان شیوع بیماری چقدر در معرض خطر هستند؟

با تبدیل شدن شیوع مداوم آبله میمون به یک وضعیت اضطراری بهداشتی ملی، والدین نگرانی هایی را در مورد میزان خطر ابتلای فرزندانشان به وجود آورده اند. خوشبختانه، هنوز نیازی به وحشت نیست.

در حالی که درست است که چند مورد تایید شده آبله میمون در کودکان وجود دارد، دکتر لری کوچیولک، مدیر پزشکی عفونت، پیشگیری و کنترل و پزشک معالج در بیماری های عفونی در بیمارستان کودکان Ann & Robert H. Lurie در شیکاگو، به طور کلی گفت: خطر برای کودکان هنوز بسیار کم است.

در مصاحبه با ثروتدکتر کوچیولک گفت: «در مقایسه با COVID-19 و سایر ویروس‌های دوران کودکی، مانند آنفولانزا و RSV [respiratory syncytial virus]، آبله میمون به راحتی بین افراد منتقل نمی شود. در حال حاضر، 10 مورد کودکان در سراسر جهان و دو مورد گزارش شده در ایالات متحده وجود دارد.

این بدان معناست که اکثریت قریب به اتفاق بثورات در کودکان ناشی از سایر بیماری های عفونی یا غیر عفونی است.

وی افزود که اقدامات پیشگیرانه برای آبله میمون مشابه اقداماتی است که در حال حاضر برای سایر عفونت های رایج انجام می دهیم. این شامل ماندن در خانه هنگام بیماری، شستن مکرر دست ها با آب و صابون و البته اجتناب از تماس با سایر افراد بیمار است.

وی همچنین تاکید کرد که هرکس مشکوک به آبله میمون است باید فورا با پزشک خود صحبت کند. با توجه به اینکه آزمایش‌هایی که اکنون به آسانی در دسترس هستند، باید به راحتی تأیید کرد که آیا فرد به ویروس مبتلا شده است یا خیر.

READ  "خرد و ترس" 90 درصد از سالمندان آمریکایی را به واکسن کووید سوق می دهد

اگر مشکوک هستید یا به شما گفته شده که به آبله میمون مبتلا شده اید، مهم ترین راه برای جلوگیری از انتشار آن پوشاندن ضایعات پوستی و به اشتراک گذاشتن وسایلی که با ضایعات پوستی تماس داشته اند با افراد دیگر مانند ملحفه، حوله و … لباس، او افزود.

در حالی که اعتقاد بر این است که آبله میمون به اندازه کووید-19 از راه تنفسی قابل انتقال نیست، پوشیدن ماسک و فاصله گرفتن از افراد دیگر همچنان توصیه می شود.

بر اساس آکادمی اطفال آمریکادرمان آبله میمون در کودکان در دسترس است و Tecovirimat اولین خط دفاعی است که تحت یک پروتکل تحقیقاتی استفاده می شود.

واکسن JYNNEOS همچنین ممکن است برای کودکان زیر 18 سال در معرض ویروس توصیه شود.