کودکان ممکن است در پارک های ترامپولین دچار آسیب های شدید شوند

سه شنبه، 14 ژوئن 2022 (اخبار هلث دی)

به گفته محققانی که خواهان استانداردهای ایمنی اجباری در این مراکز هستند، پریدن روی ترامپولین همیشه خطرناک است، اما کودکان بیشتر در معرض آسیب‌های جدی در مرکز ترامپولین هستند تا در خانه.

بخش های اورژانس ایالات متحده سالانه نزدیک به 100000 کودک را درمان می کنند ترامپولین صدمات.

محبوبیت مراکز ترامپولین در دهه گذشته افزایش یافته است. تیمی به سرپرستی کارلوس نونز از دانشگاه سیدنی گزارش داد که در سال 2017، حدود 840 مرکز در ایالات متحده و بیش از 400 مرکز در سایر کشورها وجود داشت.

محققان در یک بیانیه خبری خاطرنشان کردند: «در حال حاضر دستورالعمل‌های ایمنی برای مراکز تجاری ترامپولین در هیچ کجای دنیا وضع نشده است».

تجزیه و تحلیل جدید 11 مطالعه را پوشش می دهد که شامل نزدیک به 13.9 میلیون آسیب ترامپولین در بین کودکان در ایالات متحده، کانادا، کره جنوبی، سنگاپور، بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند می شود.

بر اساس یافته‌های منتشر شده آنلاین در 13 ژوئن در مجله، هیچ تفاوتی بین مراکز ترامپولین و خانه‌ها در خطر آسیب سر، صورت یا تنه، مفاصل دررفته، شکستگی استخوان یا آسیب‌های ستون فقرات وجود ندارد. پیشگیری از آسیب.

اما به گفته محققان، آسیب‌های پا، رگ به رگ شدن و نیاز به جراحی در مراکز ترامپولین شایع‌تر بود، احتمالاً به دلیل تفاوت‌های ساختاری در تشک‌های ترامپولین مورد استفاده در خانه‌ها و مراکز.

در مقایسه با خانه ها، خطر آسیب های اسکلتی عضلانی و ارتوپدی در مراکز ترامپولین دو برابر بیشتر بود و خطر آسیب دیدگی پا سه برابر بیشتر بود.

READ  نژادپرستی سلامت مردان سیاه پوست را خراب می کند ، حتی با افزایش سطح تحصیلات

نویسندگان نوشتند: “استحکام کششی بالاتری که در مراکز تجاری ترامپولین استفاده می شود ممکن است جهش سخت تری ایجاد کند که بارگذاری در استخوان ها و رباط ها را تقویت می کند.”

آنها هیچ تفاوتی بین این دو مکان در خطر بستری شدن در بیمارستان پس از آسیب ترامپولین پیدا نکردند، اما جراحات وارده در مراکز ترامپولین تقریباً دو برابر بیشتر احتمال داشت که نیاز به جراحی داشته باشند.

به گفته محققان، کودکان و نوجوانان بزرگتر در معرض خطر بیشتری برای آسیب در مراکز ترامپولین قرار دارند، احتمالاً به این دلیل که احتمال خطر بیشتری دارند. آنها افزودند که میزان کمتر آسیب در میان کودکان زیر 6 سال در مراکز ممکن است به دلیل محدودیت های سنی باشد.

این مطالعه گزارش داد که احتمال آسیب دیدگی بازو، بریدگی و ضربه مغزی در مراکز 52 درصد کمتر بود، احتمالاً به این دلیل که بالشتک محافظ درجه ژیمناستیک دیوار به دیوار ساختارهای در معرض دید و مکانیسم های فنر را پوشش می دهد.

“بیشتر مراکز ترامپولین فقط قبل از پذیرش، معافیت مسئولیت آسیب دیدگی کاربر و AAP فعلی را درخواست می کنند. [American Academy of Pediatrics] محققان خاطرنشان کردند که بیانیه سیاست در مورد ترامپولین‌ها، مراکز ترامپولین را به دلیل کمبود اطلاعات در مورد ایمنی این مکان‌های تفریحی شامل نمی‌شود.

آنها خاطرنشان کردند که خط مشی AAP از چرخیدن به عقب و سوار شدن بر روی ترامپولین های خانگی به دلیل مرگ و میر گزارش شده و آسیب های نخاعی جلوگیری می کند، اما بسیاری از مراکز ترامپولین فاقد این قوانین هستند.

با توجه به گسترش سریع جهانی صنعت ترامپولین تجاری در دهه گذشته، افزایش نرخ آسیب و هزینه سیستم‌های بهداشتی، توسعه و اجرای استانداردهای ایمنی مبتنی بر شواهد و استراتژی‌های پیشگیرانه و کمپین‌های آگاهی عمومی ضروری است. محققان به این نتیجه رسیدند.

READ  روزنامه‌نگار برای چرخه‌های خواب بهتر در طول همه‌گیری یک دوشاخه قرار می‌دهد

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد ترامپولین، به ادامه مطلب بروید آکادمی اطفال آمریکا.

منبع: پیشگیری از آسیب، انتشار خبر، 13 ژوئن 2022

توسط رابرت پریدت خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


بیماری های دوران کودکی: سرخک، اوریون و غیره
به نمایش اسلاید مراجعه کنید