کودک 10 ساله با “دردناک ترین” بیماری تشخیص داده شد. درباره سندرم درد منطقه ای پیچیده بیشتر بدانید

یک دختر 10 ساله در استرالیا به یک اختلال عصبی نادر مبتلا شده است که باعث درد شدید در پای راستش می شود.

بلا میسی مبتلا به سندرم درد منطقه ای پیچیده (CRPS) تشخیص داده شد، یک اختلال مزمن که اغلب به آن دردناک ترین شرایط شناخته شده برای بشر بیماری او به دلیل عفونت در پای راستش در طول تعطیلات خانوادگی در فیجی ایجاد شد.

CRPS میسی را در بستر بیماری رها کرده است و او نمی تواند بدون تحمل درد دردناک به هیچ یک از فعالیت های روزانه بپردازد. “همه تیز است، می سوزد، سوزن سوزن است، درد دارد. این درد متفاوت است. [that] من هرگز نمی دانستم ممکن است. من نمی‌توانم دوش بگیرم، نمی‌توانم حمام کنم… حتی با دستمال کاغذی، نمی‌توانی آن را با چیزی لمس کنی، وگرنه فریاد می‌زنم، میسی. گفت.

سندرم درد منطقه ای پیچیده چیست؟

CRPS وضعیتی است که باعث می شود درد مزمن که معمولاً پس از آسیب، جراحی، سکته مغزی یا حمله قلبی ایجاد می شود. علت دقیق این بیماری نادر مشخص نیست. در بیشتر موارد، CRPS از ضربه عصبی یا آسیب به اندام آسیب دیده رخ می دهد.

علائم CRPS متفاوت است. اغلب، این بیماری به صورت درد ضربان دار، تورم، قرمزی، تغییر دما و حساسیت مفرط در بازو، پا، دست یا پا شروع می شود. در برخی افراد، علائم و نشانه های CRPS ممکن است خود به خود از بین بروند. در برخی دیگر، پس از تغییر رنگ و بافت پوست، مو و ناخن، این وضعیت غیرقابل برگشت می شود و بیماران علائمی مانند اسپاسم عضلانی و سفت شدن را تجربه می کنند.

READ  تابستان Bobbi Brown 2021 | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

CRPS یک بیماری نسبتا نادر است که بزرگسالان را بیشتر از کودکان مبتلا می کند. سالانه حدود 200000 نفر در ایالات متحده از این عارضه رنج می برند.

دو نوع CRPS وجود دارد:

  • CRPS نوع I رخ می دهد بدون آسیب عصبی پس از یک بیماری یا جراحت همچنین به عنوان دیستروفی سمپاتیک رفلکس شناخته می شود.
  • CRPS نوع دوم پس از آسیب عصبی رخ می دهد. این عارضه به نام کازالژیا نیز شناخته می شود.

عوامل خطری که خطر CRPS را افزایش می دهند

  • سلامت عصبی ضعیف: برخی از شرایط سلامتی مانند دیابت و نوروپاتی محیطی و عادات سبک زندگی مانند سیگار کشیدن آسیب عصبی و خطر ابتلا به CRPS را افزایش می دهد.
  • مشکلات سیستم ایمنی: بیماری های خود ایمنی و افراد مبتلا به سایر بیماری های التهابی در معرض خطر CRPS هستند.
  • ژنتیک: محققان بر این باورند که اگرچه نادر است، اما ژن‌ها بر توانایی فرد برای بهبودی پس از آسیب تأثیر می‌گذارند.

منتشر شده توسط Medicaldaily.com