“کوری صورت” چیست؟ علامت عجیب و غریب مرتبط با COVID-19

درست زمانی که متخصصان پزشکی فکر کردند که قبلاً همه علائم COVID-19 را شناسایی کرده اند، یک مطالعه جدید ارائه شد که ادعا می کند برخی از بیماران از وضعیتی به نام “کوری صورت” رنج می برند.

علامت عجیبی که باعث می شود فرد نتواند چهره های آشنا، از جمله عزیزان را تشخیص دهد، نادر است اما هشدار دهنده است. به گفته محققان، نابینایی صورت که با نام علمی prosopagnosia نامیده می شود، توانایی تشخیص یک چهره از چهره دیگر را مختل می کند. US News & World Report.

Marie-Luise Kieseler، محققی در آزمایشگاه درک اجتماعی کالج دارتموث در هانوفر، نیوهمپشایر، به این نشریه گفت که این وضعیت معمولاً زمانی ایجاد می شود که به شبکه پردازش صورت مغز به دنبال سکته مغزی یا آسیب به سر آسیب وارد شود.

اما کیزلر و همکارش براد دوچین اولین مورد نابینایی صورت مربوط به عفونت COVID-19 را شناسایی کردند.

در یک گزارش موردی منتشر شده در قشر، این دو مورد زنی 28 ساله به نام آنی را شرح دادند که در مارس 2020 به ویروس کرونای جدید مبتلا شد.

آنی در هنگام ابتلا به ویروس تجربه بدی داشت، تب شدید، اسهال، طلسم سرفه و تنگی نفس. او همچنین به دلیل کمبود اکسیژن گاهی اوقات غش می کرد. پس از سه هفته، او از عفونت اولیه بهبود یافت تا چند هفته بعد احساس سردرگمی را تجربه کند. او همچنین متوجه شد که وقتی نمی تواند چهره ها را به درستی درک کند، مشکلی وجود دارد.

در ژوئن 2020، یک حادثه تکان دهنده رخ داد که او تصمیم گرفت برای اولین بار از زمان مبارزه با بیماری، با خانواده اش برای شام ملاقات کند. در رستوران، او درست از کنار عزیزانش گذشت زیرا نمی توانست چهره آنها را تشخیص دهد.

READ  BYREDO Blanche Review | وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی

وقتی مردی نام آنی را صدا زد، او به سمت صدای آشنا برگشت و متحیر شد که از چهره ای بود که نمی توانست تشخیص دهد. او گفت: «انگار صدای پدرم از چهره غریبه بیرون آمد.

پس از ارزیابی توسط تیم دارتموث، همه شواهد حاکی از نقص در پردازش حافظه چهره بود. اما علاوه بر پیشروی، آنی در مسیریابی در مکان‌هایی که زمانی آشنا بود نیز مشکل داشت. او حتی باید به عملکرد پین نقشه گوگل تکیه کند تا به خاطر بیاورد که ماشینش را کجا پارک کرده است.

دوچین گفت: «ترکیبی از نقص‌های پیش‌آگاهی و ناوبری که آنی داشت، چیزی است که توجه ما را به خود جلب کرد، زیرا این دو نقص اغلب پس از اینکه فردی دچار آسیب مغزی یا نقص‌های رشدی شده است، دست به دست هم می‌دهند.» دیلی استار.

شناخته شده است که مشکلات شناختی گسترده ای وجود دارد که می تواند توسط COVID-19 ایجاد شود، اما در اینجا ما مشکلات شدید و بسیار انتخابی را در Annie می بینیم، و این نشان می دهد که ممکن است افراد زیادی وجود داشته باشند که کاملاً شدید و انتخابی هستند. کسری به دنبال کووید.»

مشخص نیست که چگونه یک عفونت تنفسی می تواند منجر به مشکلات عصبی مداوم برای برخی افراد حتی پس از مبارزه با این بیماری شود. همچنین مشخص نیست که آیا این مشکل به خودی خود بهبود می یابد یا حل می شود. کیزلر خاطرنشان کرد که در حال حاضر هیچ درمانی برای prosopagnosia وجود ندارد. بیماران یاد می گیرند که جبران کنند. در مورد آنی، او عزیزان خود را از طریق صدای آنها شناسایی می کند.

READ  لایه برداری بدن Verso (بهترین چیزی که تا به حال استفاده کرده ام!)

افراد مبتلا به نابینایی، افراد را با چیزهایی غیر از صورتشان، مانند لباس هایی که می پوشند، به یاد می آورند. Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.