گربه‌تان را رها می‌کنید – کجا پرسه می‌زند؟

پنجشنبه، 5 مه 2022 (اخبار هلث دی)

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که وقتی گربه تان را بیرون می گذارید کجا سرگردان است؟ تحقیقات جدید نشان می دهد که گربه شما به احتمال زیاد نزدیک خانه می چسبد.

دانشمندان از GPS (سیستم موقعیت یابی جهانی) برای ردیابی حرکات نزدیک به 100 گربه خانگی در یک شهر کوچک در شرق نروژ استفاده کردند. همه گربه ها در خانه هایی در حدود یک کیلومتر مربع زندگی می کردند.

طبق مطالعه دانشگاه علوم زندگی نروژ، گربه ها به طور متوسط ​​79 درصد از زمان خود را در فضای باز در فاصله 164 فوتی خانه خود سپری کردند و میانگین حداکثر فاصله ای که گربه ها از خانه طی کردند 1154 فوت بود.

ریچارد بیشوف، نویسنده این مطالعه، استاد دانشگاه، گفت: «برخی افراد نسبتاً دور، گاهی چندین کیلومتر سفر کردند، اما این موارد استثنا بودند.

این یافته ها اخیراً به صورت آنلاین در مجله منتشر شده است گزارش های علمی، بازتاب تحقیقات مشابه از کشورهای دیگر است.

بیشوف در یک انتشار خبری دانشگاه گفت: “تا آنجا که ما می دانیم، هیچ کس تا به حال این تعداد گربه را در یک منطقه کوچک ردیابی نکرده است. این امر به ما امکان داد تا نشان دهیم که جمعیت گربه های خانگی در زمان و مکان چگونه است.”

بیارن براستاد، نویسنده این مطالعه، پروفسور اخلاق شناسی (مطالعه رفتار حیوانات) پیشنهاد کرد که گربه ها احتمالا زمان زیادی را در نزدیکی خانه خود صرف استراحت می کنند.

«همچنین شایان ذکر است که تقریباً همه گربه‌ها بودند عقیم شدهبراستاد گفت: “البته این نقش مهمی خواهد داشت. گربه های عقیم شده کمتر پرسه می زنند.”

READ  اداره کار قوانینی اضطراری برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی از Covid صادر می کند

محققان خاطرنشان کردند که گربه‌ها بر محیط طبیعی خود تأثیر می‌گذارند و نحوه استفاده از مناظر بر نحوه تعامل آنها با محیط تأثیر می‌گذارد.

مدیر پروژه و پروفسور Torbjørn Haugaasen گفت: «یک موضوع جالب برای مطالعات بیشتر البته اثرات آن بر حیات وحش محلی است. ما این فرصت را نداشتیم که آن را در این دوره از پروژه قرار دهیم، اما در آینده می‌خواهیم نگاه دقیق‌تری به آن داشته باشیم.»

اطلاعات بیشتر

انجمن انسانی مکمب توضیح می دهد که چرا این مهم است گربه خود را در داخل خانه نگه دارید.

منبع: دانشگاه علوم زیستی نروژ، انتشار خبری، 26 آوریل 2022

توسط رابرت پریدت خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


هنگام حمله حیوانات (آلرژی): علائم آلرژی به حیوانات خانگی، درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید