گل کوکب برای مبارزه با دیابت؟ مطالعه می گوید عصاره گلبرگ به کنترل قند خون کمک می کند

به نظر می رسد دانشمندان راهی بالقوه برای مقابله با دیابت، یک بیماری مزمن سلامتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد، یافته اند. بر اساس یک مطالعه جدید، عصاره گلبرگ گل کوکب می تواند به کنترل قند خون در بیماران دیابتی کمک کند.

تیمی از محققان به رهبری الکساندر تاپس از دانشگاه اوتاگو در نیوزلند دریافتند که کلید بهبود تنظیم قند خون در مهار التهاب مغز ناشی از رژیم غذایی غربی نهفته است.

آنها در تحقیقات خود برای یافتن یک مولکول گیاهی ضد التهابی که به طور بالقوه می تواند کنترل قند خون را بهبود بخشد، با پلی فنول بوتئین گیاهی، محصول طبیعی موجود در گل های کوکب مواجه شدند.

تاپس در یک مطالعه گفت: “سپس متوجه شدیم که گیاه کوکب منبع قابل کشت این مولکول است و حاوی دو مولکول گیاهی اضافی است که اثر مولکول اصلی را افزایش می دهد. این به طور خاص التهاب مغز را مسدود می کند و تنظیم قند خون را در آزمایشات بالینی بهبود می بخشد.” انتشار خبر.

در طی مطالعات پیش بالینی روی حیوانات، محققان دریافتند که این عصاره می تواند التهاب مغز را کاهش دهد، حساسیت به عملکرد انسولین را افزایش داده و تنظیم قند خون را بهبود بخشد. در یک کارآزمایی بالینی متقاطع، عصاره گل محمدی بهبود قابل توجهی در تنظیم قند خون در شرکت‌کنندگان مبتلا به پیش دیابت و دیابت نوع 2 بدون عوارض جانبی نشان داد. یافته های مطالعه در مجله Life Metabolism منتشر شد.

افراد مبتلا به قند خون کنترل نشده ممکن است دچار مشکلات سلامتی جدی از جمله نارسایی کلیه، نابینایی، سکته مغزی و حملات قلبی شوند.

READ  انجمن قلب آمریکا بیشترین افزایش مرگ و میرهای مرتبط با قلب و عروق را گزارش می دهد

تاپس افزود: “اختلال در تنظیم قند خون یک وضعیت ناتوان کننده است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. من امیدوارم و واقعا معتقدم که نتیجه تحقیقات فشرده ما برای افرادی که از این عارضه رنج می برند سودمند باشد.”

این تیم عصاره را به ثبت رسانده است و با کمک Otago Innovation Limited (OIL)، یک تبلت توسعه داد Dahlia4 نام دارد که از عصاره گل برای بهبود کنترل قند خون استفاده می کند. این دارو هنوز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارزیابی نشده است.

دکتر گراهام استرانگ، سرپرست تیم OIL، گفت: “محصول ترکیبی منحصر به فرد از ترکیبات تغذیه ای را برای حمایت از سطح طبیعی قند خون و انسولین فراهم می کند. آزمایش ها نشان دادند که این برای افرادی که مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع 2 تشخیص داده شده اند مفید خواهد بود و به توقف پیشرفت این بیماری کمک می کند.”

منتشر شده توسط Medicaldaily.com