یافته های یک مطالعه

غذاهای غنی از امگا 3 برای مدت طولانی به عنوان جام مقدس برای درمان بیماری های قلبی، آلزایمر و زوال عقل در نظر گرفته می شود. یک مطالعه جدید نشان می دهد که آنها همچنین ممکن است به تاخیر در کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن کمک کنند.

غذاهای غنی از امگا 3 به دلیل مزایای متعدد سلامتی خود به طور گسترده ای شناخته شده اند. این اسیدهای چرب برای حمایت از عملکرد صحیح سلول ها در سراسر بدن حیاتی هستند.

سه نوع اصلی اسیدهای چرب امگا 3 وجود دارد: ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA)، دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) – هر دو در ماهی و سایر منابع دریایی و اسید آلفا لینولنیک (ALA) که در غذاهای گیاهی یافت می شود.

این چربی‌ها به عنوان چربی‌های «سالم» در نظر گرفته می‌شوند که به دلیل اثرات مثبتشان بر سلامت قلب با کاهش سطح تری گلیسیرید شناخته می‌شوند. افزایش کلسترول HDL (خوب). و کمک به حفظ فشار خون در محدوده سالم.

آخرین مطالعه که در نشست سالانه انجمن تغذیه آمریکا در بوستون در روز دوشنبه ارائه شد، نشان داد که افرادی که سطوح بالاتر DHA دارند، خطر ابتلا به کم شنوایی مرتبط با افزایش سن را کاهش می دهند. یافته ها حاکی از آن است که شرکت کنندگان میانسال با افزایش سن کمتر دچار اختلال شنوایی می شوند.

“مطالعه ما نقش DHA را در حفظ عملکرد شنوایی و کمک به کاهش خطر کم شنوایی مرتبط با افزایش سن نشان می دهد.” نویسنده مطالعه مایکل آی مک برنی، دانشمند ارشد مؤسسه تحقیقاتی اسیدهای چرب، در یک بیانیه خبری گفت.

از شرکت‌کنندگان مجموعه‌ای از سؤالات پرسیده شد و به هر یک از آن‌ها پاسخ «بله» داده شد که به این معنی بود که آنها کم شنوایی شناسایی نشده دارند.

  • آیا در شنیدن مشکل دارید؟
  • اگر صدایی در پس زمینه وجود دارد، مانند تلویزیون، رادیو، یا مهمانی شام، آیا پیگیری مکالمه برایتان دشوار است؟
  • آیا بیشتر اوقات از سمعک استفاده می کنید؟
READ  میلیون ها نفر در سراسر جهان آلوده شدند زیرا افزایش دما باعث شعله ور شدن ویروس می شود

این مطالعه نشان داد که از هر پنج نفر حدود دو نفر با شنوایی خود مشکل داشتند. کمی بیش از یک چهارم آنها در هنگام وجود صدای پس زمینه در شنیدن مشکل داشتند و حدود 5 درصد از آنها از سمعک استفاده می کردند.

به گفته محققان، این یافته ها ارتباط قانع کننده ای بین سطح DHA و سلامت شنوایی ایجاد کرد. افرادی که بالاترین سطح DHA را در خون خود داشتند، در مقایسه با افرادی که کمترین سطح را داشتند، 16 درصد احتمال کمتری برای تجربه مشکلات شنوایی عمومی داشتند.

افرادی که سطح DHA بالایی داشتند 11 درصد کمتر با چالش‌هایی در درک مکالمات در محیط‌های پر سر و صدا مواجه می‌شدند، برخلاف افرادی که سطح DHA پایین‌تری داشتند. نکته اصلی این است که حفظ سطوح بالاتر DHA ممکن است به حفظ عملکرد شنوایی و بهبود توانایی های ارتباطی، به ویژه در موقعیت های شنوایی چالش برانگیز کمک کند.

به گفته دکتر دیوید آر. فریدمن، متخصص مسائل شنوایی و اختلالات قاعده جمجمه در مرکز پزشکی NYU Langone، تحقیقات جدید از مطالعات قبلی حمایت می کند که نشان می دهد اسیدهای چرب امگا می توانند به کاهش التهاب در رگ های خونی و احتمالاً ظرفیت شنوایی بهتر کمک کنند.

“این مطالعه مطابق با برخی از تحقیقات قبلی است که پایه ای را ارائه می دهد که امگا 3 برای عروق شما مفید است. [blood vessels] دکتر فریدمن، که در این مطالعه شرکت نداشت، به Everyday Health گفت: “اگر شریان لابیرنتی [the primary source of blood for the inner ear] توسط پلاک یا بیماری عروقی مسدود شده بودند، که به طور بالقوه می تواند پیامدهایی برای ایجاد کم شنوایی داشته باشد.”

READ  پس از ویروس همه گیر خانه های سالمندان ، قوانین جدید ایالت از ساکنان محافظت می کند

منتشر شده توسط Medicaldaily.com