یکی از دانشگاه‌های کالیفرنیا شهر و لباسی را برای مبارزه با کووید متحد کرده است. چرا دیگران ندارند؟


یک بار در هفته، لوری جانیچ از محل کارش به خیابان می‌رود و در یک داستان موفقیت‌آمیز شرکت می‌کند. تلفنی که در دست دارد برای تأیید قرار ملاقاتش، به مرکز فعالیت‌ها و تفریحات عظیم در پردیس دانشگاه کالیفرنیا-دیویس قدم می‌زند، به ایستگاه آزمایش کووید-19 می‌رسد، آب را در دهانش می‌چرخاند، به لوله‌ای تف می‌دهد و می‌رود. در عرض یک روز، او نتیجه آزمایش خود را دریافت می کند.

جانیچ در دیویس زندگی نمی‌کند، اما از آنجایی که شغلش به عنوان یک متخصص بهداشت دندانپزشکی مجاز او را به آنجا می‌آورد، همه چیز در مورد فرآیند آزمایش کووید برای او رایگان است. همین امر در مورد همه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارمندان UC-Davis صدق می کند. ساکنان شهر دیویس؛ کارگران محلی؛ و بازدیدکنندگان – تقریباً هر کسی که زندگی آنها را به شهر می آورد. دیویس حدود 70000 نفر جمعیت دارد و 15000 نفر دیگر در محوطه دانشگاه زندگی می کنند، اما با تلاش مشترک شهر و دانشگاه، بیش از 740000 تست.

جانیچ گفت: «همیشه برای من خوب بوده است. “من قویاً آن را به هر کسی که واجد شرایط استفاده از آن است توصیه می کنم.”

بیش از یک سال و نیم بعد، این آزمایش – یک پروژه مشارکتی که دانشگاه و شهر مجاور آن را در یک حباب بهداشتی واحد و هماهنگ قرار می‌دهد – نتایج برتری را به همراه داشته است. بر اساس بررسی‌های داده‌های ایالتی و محلی، هر دو شهر و لباس به طور مداوم نرخ عفونت کووید و مثبت بودن آزمایش را تجربه کرده‌اند که به طور قابل‌توجهی کمتر از موارد ثبت‌شده در منطقه اطراف و سراسر ایالت است.

این برنامه، Healthy Davis Together، شامل آزمایش رایگان مبتنی بر بزاق، واکسیناسیون، ماسک، و در صورت نیاز ایزوله یا قرنطینه خانه است. به عنوان بخشی از این تلاش، محققان دانشگاه کالیفرنیا به طور منظم فاضلاب شهری را برای نشانه‌های SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید می‌شود، آزمایش می‌کنند و کارگران این برنامه به طور معمول کودکان را در ناحیه مدرسه محلی غربالگری می‌کنند. بیش از 200 ارتش از “سفیران سلامت” در مقطع کارشناسی UC-Davis، با کمک یک شرکت روابط عمومی، آگاهی را در جامعه افزایش می دهند. حتی در طول افزایش omicron، این برنامه به موقع افزایش یافت تا از نرخ عفونت فراری جلوگیری کند.

پس چرا بسیاری از دیگر ترکیبات پردیس-شهر آن را امتحان نکرده اند؟

برد پولاک، رئیس بهداشت عمومی گفت: «در ابتدا فکر می‌کردم، «البته، افراد دیگری این کار را انجام خواهند داد»، اما مشخص شد – حداقل تا آنجا که ما می‌دانیم – جامعه دیگری در کشور وجود ندارد که این کار را انجام دهد. علوم در UC-Davis و رهبر برنامه. پردیس های متعددی که توسط KHN در کالیفرنیا و خارج از ایالت با آنها تماس گرفته شد، هیچ نظری در مورد برنامه دیویس نداشتند.

READ  جدیدترین ابزار تشخیص بیماری برای کووید و فراتر از آن: مدفوع

«آیا این مدل قابل صادرات است یا چیزی منحصر به فرد در مورد دیویس وجود دارد؟ پولاک گفت: من فکر می کنم پاسخ “بله” و “بله” است.

زنی با سگش در جولای 2020 در دیویس، کالیفرنیا، در نزدیکی مجسمه‌های نقاب‌دار کودکانی که در حال دویدن هستند، راه می‌رود.(دانیل کیم / زنبور ساکرامنتو)

از ابتدای پروژه، محققان و مدیران UC-Davis هدفشان این بوده اند که بیاموزند وقتی دانشگاه از تلاش برای جدا کردن خود از جامعه ای که در آن جاسازی شده است دست بردارد و در عوض اهداف بهداشتی خود را به کل جامعه گسترش دهد، چه اتفاقی می افتد.

دکتر سارا ون اورمان، مدیر سلامت دانشجویان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و رئیس سابق انجمن بهداشت کالج آمریکا، گفت: «داده‌های قوی وجود دارد که نشان می‌دهد در حالی که دانشگاه‌ها از نظر اپیدمیولوژیک تا حدودی با جوامع خود متفاوت هستند، اما در هم تنیده شده‌اند. بسیاری از شهرهای کالج دیگری نیز وجود دارند که دانشگاه در آنها مرکز زندگی اجتماعی است و این نوع حباب بسته منطقی است.

محققان UC-Davis می گویند که این مدل کار کرده است. نرخ تجمعی عفونت کووید دیویس از همه استان‌های کالیفرنیا به جز تعداد انگشت شماری کمتر است و تقریباً نصف میانگین کل ایالت است. (محققان هنوز در حال جمع آوری ارقام برای بستری شدن در بیمارستان هستند.) در ژانویه 2021، زمانی که کالیفرنیا در حال تجربه بود. نرخ مثبت تست 17٪ بر اساس داده های ارائه شده توسط Healthy Davis Together، برای کووید، میانگین هفتگی دیویس کمی بالاتر از 1٪ بود. و در ژانویه گذشته، زمانی که omicron نرخ های مثبت دولتی را به بالای 20% رساند، میانگین هفتگی دیویس هرگز از 5% بالاتر نرفت.

پولاک گفت: «وقتی همه چیز شروع شد، به ما گفته شد که دیویس یکی از ناسالم‌ترین شهرهایی است که می‌توان در آن زندگی کرد، زیرا دانش‌آموزان ما از سراسر کشور و از سراسر جهان می‌آیند. در عوض، ما یکی از سالم‌ترین افراد هستیم.»

علیرغم موفقیت این برنامه، KHN برای یافتن جامعه مشابه – یک شهر کوچک ایالات متحده که عمدتاً با ارتباط آن با یک کالج یا دانشگاه شناخته می شود – به سختی تحت فشار قرار گرفت.

در برخی موارد، موانع ممکن است اداری باشند. در دیگران، سیاسی مطمئناً هزینه چنین برنامه گسترده ای می تواند گزاف باشد. مقامات UC-Davis تخمین می زنند که هزینه آن 40 تا 50 میلیون دلار خاتمه خواهد یافت و شهر انتظار دارد تا پایان برنامه در ژوئن 1.5 میلیون دلار کمک کند.

جان پکهام، دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه نوادا-رینو، که بر روی طرح‌های بهداشتی در سراسر ایالت کار می‌کند، گفت: «تجربه دیویس یک چیز دور از ذهن است. من هیچ مکانی در ایالات متحده را نمی شناسم که ترکیبی از عوامل مثبت را داشته باشد: دلارهای فراوان، وفاداری به شواهد و اقدامات بهداشت عمومی مبتنی بر علم، همبستگی اجتماعی، انزوا، و تعهد عمومی/خصوصی.

این پروژه در تابستان 2020 آغاز شد، زیرا نرخ ابتلا به کووید شروع شد. دکتر تام نسبیت، یکی از مقامات ارشد سیستم بهداشت دانشگاه کالیفرنیا دیویس، به پولاک پیشنهاد کرد که یک تعاونی دانشگاه-شهر ممکن است امکان پذیر باشد، و پولاک یک طرح کلی را در آخر هفته در خانه اش در ساکرامنتو ترسیم کرد. پولاک گفت: «این طرح فقط یک دایره بزرگ بود که دیویس در وسط آن قرار داشت، و در حاشیه همه این کارهایی بود که ما باید انجام دهیم.

یک سیستم آزمایش موثر بسیار مهم بود و توسط آن ارائه شد ریچارد مایکلموریک متخصص ژنتیک گیاهی دانشگاهی که یک دستگاه 400000 دلاری را برای شناسایی تغییرات DNA در گیاهان زراعی مانند کاهو تغییر کاربری داد. مایکلمور آن را برای پردازش تعداد زیادی از آزمایش‌های کووید مبتنی بر بزاق به‌جای آن مهندسی کرد و روزانه 10000 آزمایش انجام داده است.

دانشگاه هزینه های خود را با کمک های خیرخواهانه پوشش داد. پول حاصل از قانون فدرال کمک، امداد و امنیت اقتصادی برای ویروس کرونا؛ و کمک های مالی ایالتی و فدرال. پولاک گفت، اما این پول را از راه های دیگری پس گرفته است. پولاک گفت: «ما به دلیل عدم حضور دانشجویان در محوطه دانشگاه، پول زیادی را از دست دادیم. ما بلافاصله درآمد مسکن را از دست دادیم.

پولاک و همکارانش در حال مدل سازی برای ارزیابی پس انداز در زندگی، بستری شدن در بیمارستان و فعالیت های اقتصادی هستند. دیویس از زمان شروع همه‌گیری، کمی بیش از 7900 مورد ابتلا به کووید را داشته است که 26 نفر جان خود را از دست داده‌اند. “من فکر می کنم نتایج [of the program] پولاک گفت: بسیار قوی هستند.

تمایل شهر برای مشارکت با دانشگاه در این نتایج بسیار مهم است. زمانی که مقامات دانشگاه به مایک وب، مدیر شهر دیویس مراجعه کردند و به این فکر افتادند که از هر دو نهاد در یک برنامه محافظت کنند، وب گفت: «پاسخ فوری من این بود که «ما وارد هستیم». “همه ما می دانستیم که بسیار مهم است.”

شهر هیچ بودجه ای برای این پروژه نداشت، بنابراین کمک اولیه آن به شکل مشابه بود: ساعات کار کارکنان شهر را تامین کرد، ساختمان های شهر را به عنوان مکان های آزمایش باز کرد، و متخصصان ارتباطات خود را برای کمک به انتشار این خبر مستقر کرد. در ماه ژانویه، رهبران شهر مبلغ 750000 دلار را در قانون طرح نجات آمریکا تصویب کردند تا این برنامه ادامه یابد، و وب درخواست 750000 دلار دیگر برای اجرای آن تا پایان سال تحصیلی کرد.

در سراسر کشور، روابط بین دانشگاه و شهر یا شهر اغلب تیره است. تاریخچه خود دیویس ناهموار است، زیرا دولت های قبلی دانشگاه با رهبران شهر بر سر مسائلی مانند تامین مسکن مناسب برای جمعیت دانشجویی که به سرعت در حال رشد هستند، به مبارزه می پردازند. اما آمدن گری می در سال 2017 به عنوان صدراعظم UC-Davis به همکاری و هماهنگی بیشتر به گفته چندین مدیر شهری و رهبران مشاغل محلی منجر شده است.

دو زن کارت‌های واکسن خود را در یک غرفه در فضای باز پشت یک محافظ پلاستیکی برای فردی دراز می‌کنند.  زن سمت راست کلاه و لباس مجلسی آبی پوشیده است، زن دیگری با لباس عادی در سمت چپ او ایستاده است.
دانشجویان و خانواده‌های دانشگاه کالیفرنیا-دیویس، قبل از ورود به مرکز اتحادیه اعتباری دانشگاه برای مراسم فارغ‌التحصیلی در 11 ژوئن 2021، مدرکی مبنی بر واکسیناسیون یا تست کووید منفی در ایستگاه غربالگری نشان می‌دهند.(لزلی استرلینگ / زنبور ساکرامنتو)

نتایج قابل مشاهده است. در یک بعد از ظهر گرم فوریه، پردیس دیویس مملو از فعالیت بود. متیو نیسان، دانش‌آموز دوم ریاضی که در مورد واکسیناسیون‌های خود به‌روز است، گفت که طبق الزام مدرسه، هر دو هفته یک بار در مرکز فعالیت‌ها و تفریحات آزمایش کووید می‌گیرد. دانشجویان و کارمندان واکسینه نشده، که 2 درصد از جمعیت دانشگاه را تشکیل می دهند، باید حداقل هر چهار روز یک بار آزمایش شوند.

نیسان گفت: مشکلی برای انجام آن وجود ندارد. من سال اول را در آموزش از راه دور گذراندم. وقتی پاییز گذشته بالاخره به پردیس رفتم، اینطور بود، “باشه، اینجا کالج است.”

در همین حال، در اطراف شهر، این پروژه به سختی از دست می‌رود. علائم نصب شده در تقریباً هر بلوک به ساکنان یادآوری می کند که آزمایش شوند و قوانین پوشش را رعایت کنند. افرادی که در شهر زندگی می کنند به طور منظم در مورد ساعت ها و سایت های تست به روز رسانی دریافت می کنند. این پروژه با ارائه آزمایش و واکسیناسیون به کارگران کشاورزی در مناطق روستایی منطقه گسترش یافته است تا بقیه شهرستان یولو را نیز در بر گیرد.

پولاک گفت که او و تیمش تمام اطلاعاتی را که می‌توانند جمع‌آوری می‌کنند و تجربیات خود را با همکارانش در دانشگاه‌های دیگر به اشتراک می‌گذارند، در انتظار انتشار کارشان در یک مجله معتبر. به گفته کارشناسان، اگرچه مدل دیویس نادر به نظر می رسد، اما ممکن است هنوز گسترش یابد.