یک سال به بیماری همه گیر ، سه ضرر بزرگ در یک خانواده


در سالی که سازمان بهداشت جهانی یک بیماری همه گیر جهانی اعلام کرده است ، میلیون ها خانواده با ظهور و سقوط طاقت فرسای شیوع ایالات متحده روبرو شده اند – امواج بیماری که مدتها پس از بستری شدن در بیمارستان و فرو نشستن عفونت ها زخم های ناگفته ای بر جای می گذارند.

برخی بیشتر از بقیه متحمل این فاجعه شده اند ، در حالی که چندین عضو خانواده در طی چند ماه به covid-19 از دست داده اند.

برای خانواده Aldaco از ققنوس ، این یک نسل از برادران را متلاشی کرده است.

هر سه مرد – خوزه ، هریبرتو جونیور و گونزالو آلداکو – در اثر تغییرات پوستی گم شدند ، هر کدام در لحظه های مختلف همه گیری: ابتدا در جولای ، سپس دسامبر و سرانجام ماه گذشته.

مرگ آنها اکنون بیش از بیش است 530،000 در ایالات متحده ، جایی که حتی با تزریق واکسن میلیون ها نفر ، این ویروس همچنان خانواده هایی را که هر روز در غم از دست دادن یکی از عزیزان خود هستند ، رها می کند.

“این سه مرد ، آنها خانواده را سوار کردند. آنها مانند ستون های محکم ، استخوان های خانواده بودند. و حالا همه آنها از بین رفته اند. “میگوئل لرما 31 ساله که پدربزرگش خوزه آلداکو او را به عنوان پسر خودش بزرگ کرد گفت.

از نظر لرما ، مرگ آنها مانند یک داستان حماسی آمریکایی از مقاومت ، شجاعت و سخت کوشی احساس می شود که کوتاه مدت است. هر سه از مکزیک به ایالات متحده آمدند و در طول دهه ها این خانه را برای خانواده های خود ساخته بودند.

لرما گفت: “آنها به معنای واقعی کلمه نشان دادند که شما از هیچ چیز نمی توانید بیایید و با همه اینها مبارزه می کنید و هنوز زندگی برای خود و بچه هایتان می سازید.” “این فقط من را ناراحت می کند ، این راهی است که داستان آنها باید خاتمه یابد.”

برندا آلداکو ، دختر خوزه گفت که با از بین رفتن بسیاری از آمریکایی ها ، میزان هر مرگ و بازتاب آن عمیق است.

“وقتی واقعاً به تک تک افراد ، هر شخص به صورت جداگانه فکر می کنید ، معنای آن شخص برای کسی چیست؟ این فقط طاقت فرسا است. طاقت فرسا است. ”

خانواده ای “آماده ایجاد خاطرات”

خوزه آلداکو ، 69 ساله هنگامی که درگذشت ، در اوایل دهه 80 وقتی که برندا هنوز کودک شیرخوار بود ، به جنوب غربی رسید ، به دنبال خواهر خود ، دلیا و برادر بزرگتر خود ، گونزالو ، که هر دو مدت زیادی از او نگذشته بود ، مکزیک را ترک کرده بود.

READ  ورمونت به سایر ساکنان اقلیت واکسن اولویت می دهد

پریسیلا گومز ، خواهرزاده خوزه و دختر دلیا گفت: “آنها برای فرصتی بهتر به اینجا آمدند – من حتی نمی خواهم زندگی راحت تری بگویم – اما زندگی متعالی و قابل دستیابی بالاتر از آنچه آنها داشتند”.

گومز هر سه عمو را به عنوان چهره های اصلی – نمادهای قدرت – برای خود و کل خانواده بزرگ در نظر می گیرد.

گومز گفت: “آنها بسیار سازگار و سازگارترین چهره های مردانه بودند.”

گردهمایی های بزرگ خانوادگی جز اصلی زندگی در خانواده های آلداکو بود.

لرما ، معلم رقص در ققنوس گفت: “آن سه نفر ، وقتی در یک اتاق بودند ، اوقات خوبی بود.”

پدربزرگ میگل لرما خوزه آلداکو (در وسط) او را به عنوان پسر خودش بزرگ کرد. لرما در مورد آلداکو که در ماه ژوئیه به علت پوکی درگذشت ، می گوید: “پدرم را از دست می دهم ، این همان دل شکستگی است.”(میگل لرما)

دیدارها و تعطیلات اغلب به رویدادهای شاد و پر از موسیقی تبدیل می شد ، جایی که گونزالو ، قدیمی ترین ، گیتار را بیرون می کشید و خانواده تا اوایل صبح با هم می رقصیدند و آواز می خواندند.

“اگر روز تولد کسی بود ، آنها” Las Mañanitas “را می خواندند. … آنها فقط همیشه آماده بودند که برای ما خاطره بسازند. “

لرما گفت آنچه که ژوزه بیش از همه پرورش داد ، خانواده ای بود که عشق و علاقه پول اصلی آن بود. لرما گفت: “او کسی است که به ما یاد داده است اینقدر عاشق باشیم.” “او آن گرما بود. او آن عشق برای ما بود. “

Wave After Wave در آریزونا

پس از یک چشمه آرام ، همه گیر با شدت وحشتناکی به آریزونا برخورد کرد – این اولین موجی از دو موجی است که در حالتی رخ می دهد که اقدامات احتیاطی همه گیر در آن کند است و سریع از بین می رود. لرما گفت که خانواده اش به هشدارها توجه کردند.

وی گفت: “ما خانواده ای بودیم كه همه گیری را می پذیرفتیم واقعی بود.” “ما آن را جدی گرفتیم.”

خوزه و همسرش ویرجینیا در خانه دخترشان برندا زندگی می کردند و در آنجا به تربیت نوه نوجوان خود کمک کردند.

پدر برندا چند روز در هفته در محل کار خود در یک رستوران هتل کار می کرد ، اما بیشتر او بازنشسته بود. برندا گفت: “او کاملاً قادر بود – کارهای حیاط را انجام می داد ، هر روز آشپزی می کرد ، و هفته ای سه بار در پارک می دوید.”

READ  Origins Advent Calendar 2021 | وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی

با وجود تلاش خانواده برای ایمن ماندن ، این ویروس در تابستان همان سال راهی به خانه آنها پیدا کرد. خوزه اولین کسی بود که بیمار شد ، اما به زودی هر چهار نفر بیمار بودند و در اتاق خواب خود در حال انزوا بودند.

آنها منتظر نتایج آزمون بودند. هر دو بزرگتر حالشان بدتر می شد. وقتی در اتاق خواب باز بود ، پسر برندا صدای پدربزرگش را می شنید.

“پسرم می گفت ،” مادر ، ابوئلو خوب به نظر نمی رسد … او به نظر می رسد مانند او در حال مرگ است ، “” به یاد می آورد برندا.

گرچه احساس فلج کرد. مادرش مصمم بود که نمی خواهد او به بیمارستان برود.

سرانجام ، لرما ، که جدا از هم زندگی می کند و دارای پوکی نیست ، ماسکی زد و آمد تا ویرجینیا و خوزه را به هم بریزد و به بیمارستان بروند. لرما خوزه را پیدا کرد که در رختخواب ، در یک ملافه پوشیده شده بود ، و دارای تب شدید آسمانی است.

لرما گفت: “او نفس های تند را مجبور می کرد تا هوا را که می تواند وارد ریه های خود کند.” “آن زمان بود که شروع کردم به فرار کردن و از دست دادن آن.”

ویرجینیا و خوزه در بیمارستان بستری شدند. چند روز بعد ، ویرجینیا به اندازه کافی خوب بود که به خانه برود ، اما وضعیت خوزه فقط بدتر شد.

آخرین باری که لرما او را دید ، بیش از FaceTime بود ، در حالی که خوزه از طریق بیمارستان برای چرخاندن زندگی پشتیبانی می کرد. “از دست دادن پدر من ، این این همان شکستگی قلب است. ” “این همان چیزی است که آهنگهای غم انگیز درباره آن هستند.”

سه برادر – “مردان خانواده” – رفته اند

در زمان مرگ خوزه ، این ویروس قبلاً حدود 150،000 آمریکایی را کشته بود. مانند بسیاری از خانواده های دیگر ، آلداكوس قادر به تشییع جنازه مناسب نبود.

لرما گفت: “به نظر می رسید مرگ او فقط زیر فرش قرار گرفته است ، مثل اینکه او فقط یک آمار دیگر است.”

پریسیلا گومز گفت وقتی از مرگ برادرش باخبر شد هرگز شنیدن تماس تلفنی مادرش را فراموش نخواهد کرد.

او گفت: “حضور شخصی در آنجا نباشد تا آنها را راحت کند یا آنها را بلند نگه دارد ، در حالی که احساس می کنند فقط می خواهند خود را روی زمین بیندازند و فقط هق هق می کنند … شما کاملاً درمانده هستید”.

READ  CHANEL No1 L'Eau Rouge | بلاگر زیبایی بریتانیایی

با گسترش همه گیر شدن در ماه های زمستان ، موج جدیدی از عفونت ها و مرگ ها گریبان آریزونا و بسیاری از مناطق دیگر ایالات متحده را گرفت. در اواخر ماه دسامبر ، تعداد تلفات ایالات متحده از 300000 نفر گذشته بود ، و هریبرتو آلداکو جونیور – جوانترین ، در سن خود اواخر دهه 50 – اکنون نیز در بیمارستان کووید بستری شد.

“شما فکر می کنید که در یک غم و اندوه به نقطه خاصی رفته اید ، و سپس این کار انجام نشده است – اینجا دوباره می آید. … اکنون برادر نوزاد پدر من بیمار است. ” “سپس او از دنیا رفت.”

کمتر از دو ماه بعد ، خبرهای نگران کننده تری به خانواده می رسید.

آخرین برادر باقیمانده ، گونزالو آلداکو – بزرگترین ، در اوایل 70 سالگی – با بیماری کووید در بیمارستان بستری شد. وی در ماه فوریه درگذشت.

برندا آلداکو پدر و عموهایش را بیش از هر چیز “مردان خانواده” توصیف کرد.

وی گفت: “آنها کاملاً و کاملاً به افرادی که آنها را دوست داشتند ارادت داشتند – همیشه حاضر ، همیشه کسی که می توانستید به او اعتماد کنید.”

گاهی اوقات ، او هنوز هم انتظار دارد که پدرش از بیمارستان به خانه بیاید: “برای من حتی سخت بود که مفهوم” او رفته است “را درک کنم … که این سه نفر اکنون از بین رفته اند و تحت یک شرایط و در یک دوره شش ماه.”

این داستان مربوط به مشارکت گزارشگری بین است NPR و KHN.

این داستان توسط KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی درباره مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعاتی در مورد مسائل بهداشتی به کشور ارائه می دهد.