8 نکته برای کسانی که پوست حساس دارند


کشف کنید که چرا پوست شما به همه چیز واکنش نشان می دهد

دکتر امی گرابر ، متخصص پوست دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون اظهار داشت که در صورت داشتن پوست سالم احتمال بروز واکنش های آلرژیک در شما کمتر است. آلرژن ها می توانند به سرعت وارد پوست ترک خورده یا خشک شوند ، بنابراین بهتر است از یک پاک کننده غیر صابونی روی صورت و بدن خود استفاده کنید. صابون اغلب روغن های طبیعی را از روی پوست پاک می کند ، بنابراین یک مرطوب کننده حاوی سرامیدها نیز می تواند مفید باشد. هنگامی که پوست شما تغذیه و مرطوب است ، ممکن است تحریک کمتری داشته باشید.

بدانید از کدام مواد لازم مراقبت کنید

اگر پوست حساسی دارید ، باید از صابون ها و پاک کننده های معطر پرهیز کنید. عطرها یک در پنجره جدیدی باز می شودآلرژن مشترک. همچنین بهتر است از برچسب “ضد باکتری” جلوگیری شود زیرا این مواد اغلب دارای تریکلوزان یا الکل هستند که می تواند پوست را خشک کند. محصولی را انتخاب کنید که برای پوست حساس ساخته شده و رطوبت شدید را به پوست اضافه می کند. این اقلام شامل موادی مانند نفت ، گلیسیرین و دی متیکون است.

در صورت امکان محصولات طبیعی یا ارگانیک را انتخاب کنید

حتی اگر ممکن است به طور خودکار فکر کنید محصولات مراقبت از پوست با برچسب “طبیعی” یا “ارگانیک” برای پوست شما بهتر هستند ، اما این مورد است در پنجره جدیدی باز می شود دانستن ضروری است که بسیاری از مواد طبیعی می توانند باعث واکنش های آلرژیک شوند. محصولات ارگانیک یا طبیعی ممکن است حاوی پارابن نباشند ، که می تواند پوست را تحریک کند اما همچنان دارای عطر است و منجر به بثورات و قرمزی می شود. قبل از انتخاب مواد پاک کننده و مرطوب کننده ، حتما لیست مواد تشکیل دهنده را کاملاً بخوانید.

محصولات را قبل از استفاده آزمایش کنید

علائم پوستی حساس مانند برجستگی ، خارش ، پوسته پوسته شدن یا قرمزی می توانند به محض استفاده از a در پنجره جدیدی باز می شودمراقبت از پوست جدید یا ممکن است در عرض چند روز ظاهر شوند. اگر بلافاصله واکنشی مشاهده نکنید ، تشخیص اینکه کدام محصول است دشوار است در پنجره جدیدی باز می شودپوست شما را تحریک کرد. محصولات خود را قبل از استفاده در سراسر پوست یا صورت خود با استفاده از مقدار کمی بر روی بازوی داخلی خود آزمایش کنید. محل را با باند بپوشانید تا حدود سه روز خشک شود. اگر پس از برداشتن پانسمان ، پوست شما هنوز سالم است ، استفاده از این محصول برای شما بی خطر است.

این نکات را به خاطر بسپارید تا پوست شما از تحریک جلوگیری کند و از خشکی پوست که باعث بدتر شدن پوست حساس می شود جلوگیری کنید. محتاط بودن قبل از خرید محصولات جدید مراقبت از پوست می تواند به میزان چشم و چهره شما و بقیه پوست را بهبود بخشد.