84 نفر در حال حاضر در شیوع E. Coli بیمار شده اند و با کاهو رستوران وندی گره خورده اند.

آخرین اخبار بیماری های عفونی

جمعه، 26 اوت 2022 – – در مجموع 84 نفر در چهار ایالت در حال حاضر توسط E. coli بیمار شده اند، در یک شیوع احتمالاً به کاهوی آلوده استفاده می شود که در ساندویچ های فروخته شده در رستوران های Wendy’s استفاده می شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده در بیانیه ای به روز شده که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: از آخرین به روز رسانی در 19 اوت 2022، 47 بیماری دیگر به CDC گزارش شده است. این شامل 53 مورد در میشیگان، 23 مورد در اوهایو، 6 مورد در ایندیانا و 2 مورد در پنسیلوانیا است.

بیماری های ناشی از عفونت با باکتری دستگاه گوارش اغلب شدید بوده اند.

CDC گفت: “38 نفر در بیمارستان بستری شده اند، از جمله 8 نفر در میشیگان که دارای نوعی نارسایی کلیه به نام سندرم اورمیک همولیتیک هستند.”

منبع دقیق شیوع این بیماری به طور رسمی تایید نشده است، اما CDC گفته است که در 84٪ موارد، افراد قبل از اینکه بیمار شوند، غذا خوردن در وندی را گزارش کرده اند.

آژانس خاطرنشان کرد: از 17 نفری که اطلاعات دقیقی در مورد آنچه در وندی می خوردند، 15 نفر (88٪) گزارش کردند که کاهوی رومی که روی همبرگر و ساندویچ سرو می شد، می خوردند.

در 19 اوت، وندی اعلام کرد که کاهوی رومی را از ساندویچ های خود در میشیگان، اوهایو و پنسیلوانیا حذف کرده است.

CDC گفت: “وندی در حال انجام اقدامات پیشگیرانه برای حذف کاهوی رومی که در ساندویچ ها استفاده می شود از رستوران های آن منطقه است.” “بازرسان در حال کار برای تأیید اینکه آیا کاهوی روما منشا شیوع این بیماری است یا خیر، و اینکه آیا کاهوی روما که در ساندویچ‌های وندی استفاده می‌شود، در سایر مشاغل سرو شده یا فروخته شده است، کار می‌کنند.”

READ  جدید! عطر Furla | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

CDC گفت، به نظر نمی رسد کاهوی رومی که در فروشگاه های مواد غذایی فروخته می شود تحت تأثیر قرار نگیرد و مردم همچنان می توانند در وندی بخورند و کاهوی رومی را در سالادهایی که می فروشد بخورند. وندی در بیانیه ای توضیح داد که کاهویی که در سالاد آن استفاده می شود با ساندویچ هایش یکی نیست.

این شرکت گفت: “ما به طور کامل با مقامات بهداشت عمومی در تحقیقات مداوم آنها در مورد شیوع منطقه ای E. coli گزارش شده در برخی از ایالت های غرب میانه همکاری می کنیم.” “در حالی که CDC هنوز غذای خاصی را به عنوان منبع شیوع آن تایید نکرده است، ما در حال انجام اقدامات احتیاطی برای دور انداختن و جایگزینی کاهو ساندویچ در برخی از رستوران های آن منطقه هستیم.”

CDC گفت: اکثر افراد مبتلا به عفونت E. coli “3 تا 4 روز پس از خوردن یا نوشیدن چیزی که حاوی باکتری است، احساس بیماری می کنند.” با این حال، بیماری ها می توانند از 1 تا 10 روز پس از مواجهه شروع شوند. این بیماری معمولاً بین 5 تا 7 روز طول می کشد.

چه باید کرد:

  • مراقب علائم E.coli شدید باشید که شامل اسهال بیش از سه روز یا اسهال همراه با تب بالاتر از 102 درجه فارنهایت، اسهال خونی، استفراغ و کمبود ادرار می شود.
  • اگر از این علائم رنج می برید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.
  • آنچه را که در هفته قبل از بیماری خورده اید و کجا خورده اید را پیگیری کنید و آن را به اداره بهداشت محلی یا ایالتی خود گزارش دهید.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد شیوع، به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده مراجعه کنید.

منابع: مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، انتشار خبری، 25 اوت 2022؛ وندی، بیانیه، 19 اوت 2022

توسط Ernie Mundell HealthDay خبرنگار

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


منظم بودن روده به معنای اجابت مزاج هر روز است.
پاسخ را ببینید