CDC: ایالات متحده اکنون در میان کشورهایی است که ویروس فلج اطفال مشتق از واکسن در گردش را تایید کرده است

ایالات متحده اکنون در میان کشورهایی است که تأیید شده است که دارای ویروس فلج اطفال مشتق از واکسن (cVDPV) در گردش است. مقامات از مردم می خواهند برای جلوگیری از این بیماری “ناتوان کننده” واکسینه شوند.

این تایید در بحبوحه شناسایی ویروس های فلج اطفال در نیویورک، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها صورت می گیرد.CDC) ذکر شده در الف بیانیه سهشنبه. به گفته این آژانس، مورد فلج فلج اطفال در یک فرد بالغ واکسینه نشده در شهرستان راکلند، و همچنین شناسایی ویروس در فاضلاب در چندین شهرستان دیگر، حاکی از ادامه انتقال است.

این دو عامل همچنین معیارهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) را برای cVDPV برآورده می کنند. این بدان معنی است که ایالات متحده اکنون در لیست حدود است 30 کشور با cVDPV

به عنوان آژانس توضیح داد، ویروس فلج اطفال مشتق از واکسن (VDPV) یک سویه مربوط به نسخه ضعیف شده ویروس است که در واکسن خوراکی فلج اطفال وجود دارد.

این واکسن به خودی خود بی خطر است و “برای ریشه کنی ویروس های فلج اطفال وحشی” مفید بوده است. CDC گفت، مشکل زمانی رخ می دهد که افراد کافی در یک جامعه علیه فلج اطفال واکسینه نشده باشند، زیرا این امر باعث می شود تا ویروس ضعیف شده در بین جمعیتی که واکسینه نشده اند یا کمتر واکسینه شده اند، منتقل شود. اگر برای مدت زمان کافی در گردش باشد، ویروس ممکن است به نسخه ای برگردد که می تواند باعث بیماری یا فلج شود.

CDC تاکید کرد: “توجه به این نکته مهم است که cVDPV ها توسط کودکی که واکسن فلج اطفال دریافت می کند ایجاد نمی شود.” واکسن خوراکی فلج اطفال از سال 2000 در ایالات متحده مورد استفاده قرار نگرفته یا مجوزی دریافت نکرده است، اما همچنان در برخی کشورها استفاده می شود.

READ  خبرنگاران دسترسی واکسن و نابرابری ها را کاوش می کنند

در واقع، ایالات متحده تنها از سال 2000 از واکسن تزریقی غیرفعال ویروس فلج اطفال استفاده کرده است که می تواند در برابر “هر نوع” ویروس فلج اطفال از جمله VDPV محافظت کند. علاوه بر این، تعداد معدودی از موارد VDPV در کشور که از سال 2000 ثبت شده است، در میان افرادی بود که یا واکسینه نشده بودند یا سیستم ایمنی ضعیفی داشتند.

با توجه به شرایط کنونی، مقامات از مردم می خواهند تا واکسینه شوند فلج اطفال.

دکتر خوزه آر. رومرو، مدیر مرکز ملی CDC، “واکسیناسیون فلج اطفال ایمن ترین و بهترین راه برای مبارزه با این بیماری ناتوان کننده است و ضروری است که افرادی در این جوامع که واکسینه نشده اند فوراً در مورد واکسیناسیون فلج اطفال به روز شوند.” ایمن سازی و بیماری های تنفسی، در بیانیه آژانس آمده است. ما نمی توانیم به اندازه کافی تاکید کنیم که فلج اطفال یک بیماری خطرناک است که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.

تا زمان اعلام، هیچ مورد دیگری از فلج اطفال شناسایی نشده است. کتی هوچول فرماندار نیویورک نیز دستور اجرایی صادر کرده است اعلام می کند اضطراری فاجعه ایالتی برای افزایش در دسترس بودن منابع برای محافظت از مردم نیویورک در برابر فلج اطفال.

دکتر مری تی باست، کمیسر بهداشت ایالت نیویورک، “در مورد فلج اطفال، ما به سادگی نمی توانیم تاس بیندازیم. اگر شما یا فرزندتان واکسینه نشده اید یا به روز واکسیناسیون نشده اید، خطر ابتلا به بیماری فلجی واقعی است.” گفت در یک بیانیه. من از نیویورکی‌ها می‌خواهم که به هیچ وجه هیچ خطری را نپذیرند. ایمن‌سازی فلج اطفال بی‌خطر و مؤثر است – تقریباً از همه افرادی که دوزهای توصیه شده را دریافت می‌کنند در برابر بیماری محافظت می‌کند.»

READ  KHN's "What the Health؟": معضل قیمت دارو

CDC گفت: توصیه های جهانی برای کشورهای مبتلا به شیوع cVDPV2 برای محافظت از مردم در برابر فلج اطفال وجود دارد و ایالات متحده تمام اقدامات مناسب را برای جلوگیری از موارد جدید فلج انجام می دهد.