CDC در بحبوحه شیوع آبله میمون، دستورالعمل های رابطه جنسی ایمن را صادر می کند

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای افراد فعال جنسی در بحبوحه شیوع آبله میمون ها صادر کرده است.

آژانس بهداشت عمومی ابتکار عمل را در دست گرفت تا به مردم اطلاع دهد که چگونه اقدامات جنسی ایمن تر می تواند به جلوگیری از گسترش ویروس کمک کند.

“در حالی که ما برای مهار شیوع فعلی و مطالعه ویروس کار می کنیم، از شما می خواهیم اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید زمانی که در مکان ها یا موقعیت هایی هستید که آبله میمون از طریق تماس نزدیک، صمیمی یا در حین رابطه جنسی منتقل می شود، انتخاب های آگاهانه داشته باشید.” CDC گفت.

به گفته این آژانس، اگر خود یا شریک زندگیشان آبله میمون یا اخیراً مریض بوده و جوش یا زخم های غیرقابل توضیحی دارند، نباید از هر نوع بوسیدن و داشتن رابطه جنسی استفاده کرد.

همچنین به شرکای جنسی توصیه می شود که از حوله، وسایل فتیش، اسباب بازی های جنسی و سایر وسایل شخصی خودداری کنند. علاوه بر این، رابطه جنسی مجازی بدون تماس حضوری به شدت توصیه می شود.

سایر دستورالعمل‌های جنسی ایمن‌تر فهرست‌شده توسط CDC شامل خودارضایی با هم و حفظ فاصله حداقل شش فوتی، لمس یکدیگر بدون دست زدن به راش یا زخم و داشتن رابطه جنسی با لباس‌ها برای کاهش تماس پوست به پوست است.

CDC توصیه های خود را در بحبوحه تلاش های سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای بررسی اینکه آیا آبله میمون می تواند از طریق جنسی منتقل شود از آنجایی که ویروس در مایعات بدن، از جمله مایع منی، شناسایی شده است، منتشر کرد. نیویورک پست.

READ  Covid's Silver Lining: پیشرفت های تحقیقاتی برای بیماری های مزمن، سرطان و آنفولانزای رایج

ماه گذشته CDC هشداری صادر کرد و گفت که اعضای جامعه LGBTQ باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند زیرا در بحبوحه شیوع در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس هستند.

اگرچه آبله میمون یک بیماری مقاربتی نیست، اما این ویروس می تواند از طریق تماس نزدیک و رابطه جنسی منتقل شود. کارشناسان پزشکی همچنین دریافتند که موارد اولیه در میان مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا رایج است.

در آغاز ماه ژوئن، تنها 19 مورد در ایالات متحده تایید شد، اما بر اساس آخرین گزارش های ردیابی، این تعداد در حال حاضر به طور قابل توجهی در سراسر کشور رشد کرده است. NBC نیویورک.

افراد آلوده به آبله میمون علائم و نشانه‌های مختلفی از جمله تب، تورم غدد لنفاوی، سردرد، دردهای عضلانی و بثورات را نشان می‌دهند که از صورت یا دهان شروع می‌شود.