CDC دستورالعمل های کارآمدی را برای محافظت بهتر از کووید-19، درک، معرفی می کند

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) دستورالعمل‌های COVID-19 خود را ساده‌سازی کرده است تا به مردم کمک کند در این مرحله از همه‌گیری، بهتر از خود در برابر خطر ابتلا به کروناویروس جدید محافظت کنند.

سازمان بهداشت عمومی مقداری ساخته است دستورالعمل های آن را تغییر می دهد اطمینان حاصل شود که همه در مورد اقدامات پیشگیرانه موجود در برابر COVID-19 به روز هستند. از آنجایی که کروناویروس جدید همچنان یک مشکل جهانی است، CDC می‌خواهد مردم به اطلاعات مرتبط‌تر در مورد این بیماری و ابزارهای موجود برای مبارزه با آن مجهز شوند.

اولین دستورالعملی که CDC معرفی کرد به ترویج اهمیت داشتن واکسن های به روز برای جلوگیری از بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ادامه داد. از آنجایی که اثربخشی واکسن‌ها به مرور زمان کاهش می‌یابد، آژانس می‌گوید مردم باید واکسن‌های جدیدتر را زمانی که واجد شرایط شدند، دریافت کنند.

یکی دیگر از توصیه‌های این آژانس می‌گوید که افراد باید به‌جای قرنطینه در مواجهه با افراد مبتلا به کووید-19، به مدت ده روز از ماسک با کیفیت بالا استفاده کنند و در روز پنجم آزمایش شوند. CDC معتقد است که صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، افراد باید در صورت مثبت بودن تست ویروس، ایزوله شوند.

پس از مثبت شدن آزمایش، CDC توصیه کرد حداقل 5 روز در خانه بمانید و در طول این دوره از سایر افراد خانواده جدا شوید. این به این دلیل است که فرد معمولاً در طول 5 روز اول عفونت بیشترین میزان عفونی را دارد. استفاده از ماسک در اطراف افراد دیگر در خانه به شدت توصیه می شود.

READ  ماسک در Campfire: اردوهای تابستانی برای کودکان با نیازهای پزشکی سازگار با Covid

برای افراد مبتلا به کووید متوسط ​​یا بیماری شدید، CDC توصیه می‌کند که به مدت ده روز ایزوله شوند. همین توصیه به افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند نیز داده شد.

برای کسانی که به شکل شدید بیماری مبتلا شده اند، ضروری است قبل از پایان انزوا با پزشک مشورت کنند. زیرا پایان دادن به جداسازی بدون آزمایش ویروسی گزینه مناسبی برای این نوع موارد نیست.

اگر علائم کووید-19 پس از پایان انزوا بدتر شد، باید انزوا را در روز صفر دوباره شروع کنند. همچنین اگر سؤالی درباره زمان پایان انزوا دارند، باید با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی صحبت کنند.

ما امروز به عنوان یک کشور در جایگاه قوی‌تری قرار داریم، با ابزارهای بیشتری – مانند واکسیناسیون، تقویت‌کننده‌ها و درمان‌ها – برای محافظت از خود و جوامعمان در برابر بیماری شدید ناشی از COVID-19. گرتا ماستیPh.D., MPH، نویسنده گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میر CDC.

او افزود: “ما همچنین درک بهتری از نحوه محافظت از مردم در برابر قرار گرفتن در معرض ویروس داریم، مانند پوشیدن ماسک های با کیفیت بالا، آزمایش و تهویه بهبود یافته. این راهنمایی تصدیق می کند که همه گیری تمام نشده است، اما همچنین به ما کمک می کند حرکت کنیم. تا جایی که COVID-19 دیگر به شدت زندگی روزمره ما را مختل نمی کند.»