CDC می گوید: “هیچ واکسنی 100٪ موثر نیست” با انتشار Mpox در بین واکسینه شده ها

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در میان افزایش موارد ابتلا به mpox در منطقه شیکاگو هشداری صادر کرده است. سازمان بهداشت عمومی همچنین به طور مداوم از مردم خواسته است که واکسینه شوند، حتی اگر موارد جدیدی در بین کسانی که واکسن دریافت کرده اند گزارش شده است.

در راهنمای خود برای عفونت های mpox، CDC توضیح داد هیچ واکسنی نمی تواند کارایی 100 درصدی را در برابر پاتوژن هایی که برای هدف قرار دادن آنها طراحی شده اند داشته باشد. بنابراین با وجود اینکه موارد جدیدی در بین واکسینه شده ها گزارش شده است، همچنان از مردم برای دریافت واکسن mpox حمایت می شود.

“بیش از 50 درصد موارد در این خوشه در افرادی گزارش شده است که قبلا واکسینه شده اند. واکسن زدن هنوز بسیار مهم است. هیچ واکسنی 100٪ موثر نیست و عفونت بعد از واکسیناسیون امکان پذیر است، اما ممکن است خفیف تر و کمتر باشد. CDC گفت که منجر به بستری شدن در بیمارستان شود.

آژانس همچنین نکاتی را برجسته کرد که چرا مردم باید واکسن دو دوز JYNNEOS را برای آبله و mpox – که قبلاً آبله میمون بود – دریافت کنند. از جمله دلایلی که ذکر کرد کاهش احتمال شیوع ویروس بود.

CDC همچنین افراد در معرض خطر را به شدت تشویق کرد تا واکسینه شوند تا شانس ابتلا به عفونت شدید را کاهش دهند که می تواند منجر به بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ شود.

آژانس گفت جمعیت در معرض خطر شامل کسانی که شریک جنسی مبتلا به mpox دارند، افراد LGBTQ+ که با مردان یا افراد تراجنسیتی رابطه جنسی دارند و کسانی که بیش از یک شریک جنسی دارند. در همین حال، تنها کسانی که پس از دریافت اولین دوز واکنش آلرژیک شدید داشتند، از تکمیل مجموعه منع می شوند.

READ  Hourglass Vanish Blush Stick | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

در اوایل این ماه، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که پس از اینکه جامعه پزشکی متوجه کاهش تقریبا 90 درصدی موارد جهانی در سه ماه گذشته شد، mpox دیگر نمی تواند یک اورژانس بهداشت عمومی در نظر گرفته شود.

در همان زمان، رئیس سازمان جهانی بهداشت بر اهمیت حفظ ظرفیت های نظارت و واکنش تاکید کرد، حتی اگر mpox دیگر یک نگرانی برای سلامت عمومی نبود.

هفته گذشته، CDC پس از جمع‌آوری داده‌هایی که نشان‌دهنده انتقال مداوم در جامعه در ایالات متحده، به‌ویژه در منطقه شیکاگو، جایی که افزایش گزارش شده بود، هشدار بهداشت عمومی درباره احتمال احیای مجدد mpox در تابستان امسال صادر کرد.

CDC در ماه مارس اعلام کرد که mpox می تواند اواخر امسال دوباره احیا کند و موج جدیدی از عفونت ها را آغاز کند زیرا تلاشی برای واکسینه کردن افراد در معرض خطر وجود ندارد.

منتشر شده توسط Medicaldaily.com