COVID-19 در دوران بارداری خطر اختلالات مغزی را در نوزادان پسر افزایش می دهد

هنگامی که مادرانشان در دوران بارداری به ویروس کووید-19 مبتلا می شوند، نوزادان پسر در معرض خطر ابتلا به اختلالات عصبی رشدی هستند.

مطالعه جدیدی که در مجله منتشر شده است شبکه JAMA باز است روز پنجشنبه خطر ابتلا به اختلالات عصبی رشدی بین فرزندان دختر و پسر مادران مبتلا به عفونت SARS-CoV-2 در دوران بارداری را بررسی کرد.

تیم تحقیقاتی می خواستند تعیین کنند که آیا فرزندان مذکر یا ماده در مواجهه با ویروس داخل جفت در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به اختلالات مغزی هستند.

این تیم داده‌های 18355 نوزاد متولد شده پس از فوریه 2020 را از مادرانی که از طریق آزمایش واکنش زنجیره‌ای پلیمراز برای کروناویروس جدید مثبت بودند، تجزیه و تحلیل کردند.

تحقیقات جدید به رهبری محققان در بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) نشان داد که نوزادان پسر در 12 ماه اول پس از تولد بیشتر از دختران تشخیص عصبی رشدی دریافت می‌کنند.

آنها نوشتند: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که فرزندان پسری که در رحم در معرض SARS-CoV-2 قرار می‌گیرند ممکن است در معرض خطر ابتلا به اختلالات عصبی رشدی باشند.»

پس از محاسبه نژاد، قومیت، سن مادر، وضعیت نارس و سایر عوامل، تیم دریافت که مثبت بودن کووید-19 مادر با احتمال تقریباً دو برابر بیشتر تشخیص رشد عصبی در نوزادان پسر در 12 ماهگی مرتبط است. این موضوع در نوزادان دختر مشاهده نشد.

MGH اشاره کرد که مطالعات قبلی ارتباط بین سایر عفونت ها در دوران بارداری و اختلالات عصبی رشدی در کودکان از جمله اختلال طیف اوتیسم را نشان می دهد. بیانیه مطبوعاتی.

مطالعه جدید با تمرکز بر تفاوت در خطر بین فرزندان پسر و ماده بررسی کرد که آیا ارتباط مشابهی با عفونت SARS-CoV-2 در دوران بارداری وجود دارد یا خیر.

READ  5 نکته ای که باید در مورد آزمایشات کووید «رایگان» در خانه بدانید

آندریا ادلو، MD MSc، سرپرست تیم تحقیق، گفت: «خطر رشد عصبی مرتبط با عفونت مادری SARS-CoV-2 در نوزادان پسر به طور نامتناسبی بالا بود، که مطابق با افزایش آسیب پذیری شناخته شده مردان در مواجهه با مواجهه های نامطلوب قبل از تولد است. بیانیه مطبوعاتی

سرپرست همکار روی پرلیس، MD MSc، گفت که آنها امیدوارند که گروه را گسترش دهند و در طول زمان پیگیری کنند، زیرا مطالعات بزرگتر و طولانی تری برای قابل اعتماد کردن یافته های آنها مورد نیاز است.

او گفت: «ما امیدواریم که به گسترش این گروه ادامه دهیم و در طول زمان از آنها پیروی کنیم تا پاسخ‌های بهتری در مورد هر گونه تأثیرات بلندمدت ارائه کنیم.

این مطالعه توسط مؤسسه ملی سلامت روان، بنیاد سیمونز و مؤسسه ملی سلامت کودک و توسعه انسانی حمایت شده است.
تصویری از مادر باردار که شکم خود را لمس می کند. پیکسابای