CVS و Walgreens دوزهای واکسن بیشتری نسبت به اکثر ایالت ها تلف کرده اند


بر اساس داده های دولت به دست آمده توسط KHN ، دو زنجیره دارویی ملی که دولت فدرال برای تلقیح افراد در برابر covid-19 به آنها واگذار کرده است ، سهم شیر دوزهای واکسن هدر رفته را تشکیل می دهند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تا اواخر مارس 182،874 دوز هدر رفته را ثبت کردند ، سه ماه تلاش این کشور برای واکسیناسیون توده ها علیه ویروس کرونا. از این تعداد ، CVS تقریباً نیمی از آنها مسئول بودند و Walgreens 21٪ ، یا تقریباً 128،500 عکس تلف شده در مجموع.

داده های CDC حاکی از آن است كه شركت ها دوزهای بیشتری را از مجموع ایالت ها ، سرزمین های آمریكا و آژانس های فدرال هدر داده اند. واکسن فایزر ، که اولین بار در دسامبر استفاده شد و در ابتدا به ذخیره سازی در دمای فوق العاده سرد نیاز داشت ، تقریباً 60٪ دوزهای انداخته شده را نشان می داد.

از اطلاعات CDC کاملاً مشخص نیست که چرا این دو زنجیره واکسن بسیار بیشتری نسبت به ایالت ها و آژانس های فدرال هدر داده اند. برخی از منتقدان به برنامه ریزی ضعیف در اوایل راه اندازی ، زمانی که دولت ترامپ به شدت متکی به CVS و Walgreens بود ، برای واکسیناسیون ساکنان و کارکنان مراکز مراقبت طولانی مدت ، اشاره کردند. در پاسخ به س questionsالات ، CVS گفت: “تقریباً” تمام زباله های واکسن گزارش شده در طی آن تلاش ها رخ داده است. والگرین مشخص نکرد که چند دوز هدر رفته از برنامه مراقبت طولانی مدت بوده است.

یک چیز واضح است: CDC با گذشت ماهها از تزریق واکسن ، دید محدودی در مورد میزان هدر رفتن واکسن ، محل هدر رفتن و هدر رفتن آن دارد ، که به طور بالقوه تلاش در جهت هدایت دوزها را به جایی که بیشترین نیاز به آنها است ، پیچیده می کند. کارشناسان بهداشت عمومی می گویند داشتن یک کنترل خوب در زباله برای شناسایی مشکلاتی که می توانند پیشرفت را از بین ببرند و خطر زندگی را به همراه دارد بسیار مهم است.

واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna که به صورت ویال های چند دوزی تهیه می شوند ، شکننده بوده و ماندگاری کمی دارند. به طور کلی ، ضایعات بسیار ناچیز بوده است: طبق CDC ، از 30 مارس ، ایالات متحده تقریبا 189.5 میلیون دوز واکسن تحویل داده و 147.6 میلیون دوز تزریق کرده است ، از جمله 7.7 میلیون در مراکز مراقبت طولانی مدت.

دکتر بروس ی.لی ، استاد سیاست و مدیریت بهداشت در دانشگاه سیتی نیویورک ، گفت که از جمله ، ردیابی دوزهای هدر رفته به شناسایی گلوگاههایی که ممکن است تنظیم توزیع مورد نیاز باشد کمک می کند. از آنجا که دولت فدرال این لایحه را برای دوزهای کشور در دست اجرا دارد ، هرگونه زباله “اساساً ریختن” است [taxpayer] پول پایین شاتر ، “او گفت. CVS ، Walgreens و سایر خرده فروشان هزینه واکسن را پرداخت نمی کنند. دولت آن را فراهم می کند. و تحت برنامه مدیکر ، برای هر دوز مصرفی تقریباً 40 دلار به تأمین کنندگان پرداخت می کند.

لی گفت ، به ویژه در اوایل ، مقامات به درستی محل ارزیابی تقاضا را ارزیابی نکردند و در پاسخ به آن سایتهایی را راه اندازی کردند – چیزی که هنگام تلاش برای ضربه زدن هرچه بیشتر به بیشتر افراد در اسرع وقت بسیار مهم است.

وی گفت: “اگر به هر مشاغلی فکر می کنید ، آنها در ابتدا تعیین می کنند که مشتریان در کجا قرار دارند.” “این فقط مسئله بارگیری واکسن و رفتن به مکانی نیست.”

بررسی KHN از ضایعات واکسن بر اساس درخواست سوابق عمومی از CDC و همه 50 ایالت ، پنج شهر بزرگ ، پورتوریکو و واشنگتن دی سی ترکیبی است ، مدارک بیش از 200000 دوز هدر رفته را مستند می کند. با این حال ، داده ها کاستی های واضحی دارند. داده های 15 ایالت ، ناحیه کلمبیا و چندین سرزمین ایالات متحده در سوابق CDC موجود نیست. و به طور کلی ، گزارش زباله متناقض بوده است.

علاوه بر CDC ، 33 ایالت و DC حداقل برخی از داده ها را در پاسخ به این درخواست های سوابق در اختیار KHN قرار دادند. آنها حداقل 18،675 دوز اضافی را گزارش دادند كه در 10 حوزه قضایی كه در ارقام CDC نشان داده نشده است ، هدر رفته است. آنها شامل 9229 دوز هدر رفته در تگزاس از 26 مارس و 2،384 دوز در نیوهمپشایر از 10 مارس است.

هشت ایالت دیگر به KHN از دوزهای تلف شده بیش از آنچه به CDC گزارش دادند ، گفتند.

اما هیچ شهر یا ایالتی به زباله های گزارش شده توسط CVS و Walgreens نزدیک نمی شود ، که برخی از مقامات از واکسیناسیون مراقبت طولانی مدت آنها انتقاد می کنند به عنوان آهسته. تدریجی و بی اثر است. در میان کارکنان خانه سالمندان ، متوسط ​​5/37 درصد گزارش کردند که در ماه اول تیراندازی کرده اند ، طبق CDC فوریه مطالعه.

دکتر مایکل واسرمن ، رئیس جمهور قبلی انجمن پزشکی مراقبت طولانی مدت در کالیفرنیا و منتقد تلاش های شرکت گفت: “برای من ، این در نهایت فقط با برنامه ریزی ضعیف ارتباط دارد.”

واسرمن گفت كه رویكرد شركتها بسیار محدود كننده است و عدم آشنایی آنها با تسهیلات طولانی مدت به تلاش آسیب می رساند.

وی گفت: “CVS و Walgreens هیچ سرنخی در رابطه با تعامل با خانه های سالمندان نداشتند.” “فرصت های از دست رفته برای واکسیناسیون در مراقبت های طولانی مدت به طور ناگهانی منجر به مرگ می شود.”

سخنگوی CVS ، مایکل دی آنجلیس ، در یک ایمیل دوزهای تلف شده را ناشی از “مشکلات مربوط به محدودیت های حمل و نقل ، محدودیت های هدایت دوزهای استفاده نشده و سایر عوامل” می داند.

وی افزود: “علی رغم چالش های ذاتی ، تیم های ما توانستند ضایعات را به تقریباً یک دوز در هر کلینیک واکسیناسیون در داخل محدود کنند.”

والگرین گفت که هدر رفت آن به کمتر از 0.5 درصد واکسن هایی است که شرکت تا 29 مارس تجویز کرده است که در مجموع 3 میلیون عکس در مراکز مراقبت طولانی مدت و 5.2 میلیون مورد دیگر از طریق مشارکت داروخانه خرده فروشی دولت فدرال بوده است.

سخنگوی شرکت کریس لاتان در ایمیل خود گفت: “هدف ما همیشه اطمینان از استفاده از هر دوز واکسن بوده است.” وی گفت ، قبل از کلینیک های برنامه ریزی شده ، والگرین دوزهای مورد نیاز خود را بر اساس ثبت نام ، “که بیش از حد را کاهش می دهد و تخمین می زند ، تخمین می زند.”

سخنگوی CDC ، کیت فاولی گفت که از آنجا که غول های داروسازی خرده فروشی وظیفه دارند مقدار زیادی دوز را تجویز کنند ، “درصد بالاتری از هدر رفت کلی غیرمنتظره نخواهد بود ، به ویژه در تلاش برای واکسیناسیون اولیه که هزاران مکان را در بر می گرفت.” از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جو بایدن در ژانویه ، دولت وی داروخانه ها را به اولویت واکسیناسیون برای معلمان و پرسنل مدارس راهنمایی کرده است.

به طور کلی ، تقریباً 75٪ از دوزهای هدر رفته گزارش شده به CDC ، داروخانه ها را تشکیل می دهد. ایالت ها و برخی از شهرهای بزرگ 23.3٪ از زباله های واکسن گزارش شده را تشکیل می دهند و آژانس های فدرال ، از جمله دفتر زندان ها و سرویس بهداشتی هند ، فقط 1.54٪ را تشکیل می دهند. جزایر ویرجین – تنها قلمرو ایالات متحده در داده های فدرال – 0.19٪ بود.

فاولی گفت: “اگرچه تمام تلاش ها برای کاهش حجم هدر رفت در یک برنامه واکسیناسیون انجام می شود ، اما گاهی اوقات لازم است که دوزها را به عنوان” زباله “شناسایی کنیم تا هر کسی که می خواهد واکسن دریافت کند و همچنین اطمینان از ایمنی بیمار و اثر بخشی واکسن. گفت وی اضافه کرد ، حتی هنوز CDC راهنمایی کرده و با بخشهای بهداشتی برای آموزش کارکنان جهت کاهش اتلاف کار کرده است و کارکنان کلینیک باید “همه کارها را انجام دهند” تا از اتلاف عکس جلوگیری کنند.

به گفته کارشناسان بهداشت عمومی ، در هفته های آینده با تغییر تدابیر مقامات برای واکسینه کردن جمعیت های با صعب العبور ، ضایعات واکسن افزایش می یابد.

دکتر مارکوس پلسیا ، افسر ارشد پزشکی اتحادیه مقامات بهداشت ایالتی و بهداشتی گفت: “من فکر می کنم ما به جایی رسیده ایم که برای ادامه موفقیت در واکسیناسیون مجبور به تحمل برخی زباله ها خواهیم بود.” وی گفت: افرادی که تمایلی به سفر به یک سایت واکسیناسیون گسترده ندارند ممکن است به یک پزشک مراقبت های اولیه یا داروخانه کوچکتر روستایی مراجعه کنند که ممکن است قادر به استفاده از هر دوز در یک ویال باز نباشد.

کلر هانان ، مدیر اجرایی انجمن مدیران ایمن سازی ، اظهار داشت: نگرانی در مورد زباله نباید باعث شلیک گلوله شود.

وی گفت: “اگر کسی آنجاست ، باید واکسن بزنید.” “در تلاش ما برای هدر نرفتن یک دوز ، ممکن است فرصت واکسیناسیون را از دست بدهیم زیرا 15 نفر در صف یا 10 نفر در صف نیستیم.”

اعداد CDC با داده های حالت مطابقت ندارند

دولت فدرال اطلاعات مربوط به زباله های واکسن را از طریق سیستم های فدرال موسوم به VTrckS ، که سفارشات و محموله ها را مدیریت می کند و Tiberius ، سکویی که توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی اداره می شود و نظارت بر توزیع را جمع آوری می کند. هانان گفت ، VTrckS می تواند داده ها را با رجیسترهای واکسیناسیون محلی و محلی که ردیابی می کنند ، رد و بدل کند ، اما برخی از ایالات متکی به ورود اطلاعات دستی هستند.

15 ایالتی که در داده های CDC لحاظ نشده است ، آلاسکا ، کالیفرنیا ، کلرادو ، کانزاس ، لوئیزیانا ، ماین ، مریلند ، میشیگان ، نبراسکا ، نوادا ، نیوهمپشایر ، اوهایو ، اوکلاهما ، اورگان و تگزاس هستند. منطقه کلمبیا نیز مفقود شده است.

از این حوزه های قضایی ، 11 داده در اختیار KHN قرار گرفتند: آلاسکا ، کلرادو ، کانزاس ، مریلند ، نبراسکا ، نوادا ، نیوهمپشایر ، اوهایو ، اورگن ، تگزاس و دی سی

بیشتر کسانی که حداقل ضایعات را به KHN گزارش دادند: کلرادو ، کانزاس ، نبراسکا و دی سی با هم فقط 1090 دوز هدر رفته را ثبت کردند.

در دیگران ، اعداد قابل توجه تر هستند. در 19 مارس ، وزارت بهداشت مریلند گفت که از وجود 3،175 دوز هدر رفته اطلاع داشته است.

تگزاس بیشترین دوزهای هدر رفته را از هر ایالت در داده های CDC یا در داده های ارائه شده به KHN داشته است. سوابق آن 9229 دوز هدر رفته از 26 مارس را نشان می دهد که باعث می شود پس از CVS و Walgreens سومین پسماند باشد.

فاولی ، سخنگوی CDC ، گفت که این آژانس “همکاری نزدیکی” با کشورهایی دارد که دارای مشکلات فنی برای اطمینان از گزارش دقیق هستند.

فریزرهای شکسته ، سوزن های خم شده ، نمایشگرهای بدون

دلایل ارائه شده برای زباله متفاوت بود ، از شکسته شدن ویال ها و سرنگ ها ، خطاهای ذخیره سازی ارائه دهنده ، تا دوزهای باقیمانده از ویال های باز که نمی توانند استفاده شوند.

بزرگترین حوادث زباله ، که در آن صدها دوز در یک زمان از بین می رفت ، به دلیل سوf عملکرد فریزر یا ترک بیش از حد دوزها در دمای اتاق توسط کارگران اتفاق می افتد.

اما سوابق ایالتی همچنین موارد کوچکی را که می توانند به اشتباه پیش روند ، ثبت می کنند.

در شانزدهم دسامبر ، بخش بهداشت عمومی در گونیسون کانتی ، کلرادو ، هنگامی که کسی به یک میز برخورد کرد و یک شیشه ریخت ، یک دوز واکسن Pfizer را از دست داد. در تاریخ 5 ژانویه ، وزارت بهداشت Tri-County در وست مینستر ، کلرادو ، گزارش داد که یک دوز Moderna را به دلیل خم شدن سوزن زیر پوست ، هدر می دهد.

رمی گرابر یک پرستار ثبت شده است که افراد را در سایت های جمعی و کلینیک های بهداشت جامعه در رود آیلند واکسینه کرده است. آنها گفتند که غیر معمول نیست که یک ویال یک دوز بیش از حد یا یک دوز دارد ، که می تواند منجر به هدر رفتن دوز شود. همچنین بعضی اوقات مشکلات سرنگ وجود دارد که منجر به زباله می شود.

اما گرابر گفت بزرگترین مشکل عدم حضور مردم است. پس از سوراخ شدن ویال ، واکسن Pfizer باید ظرف مدت شش ساعت استفاده شود. در اول آوریل ، Moderna اعلام کرد که یک ویال واکسن باز شده برای 12 ساعت خوب است – دو برابر آنچه در گذشته بود.

“چه اتفاقی می تواند بیفتد این است که شما افرادی را به دست می آورید که فقط تصمیم می گیرند ،” می دانید چه؟ امروز به واکسنم احتیاج ندارم. من نمی خواهم حاضر شوم ، “” آنها گفتند. “خوب ، اکنون ما در تلاشیم کسی را برای استفاده از واکسن پیدا کنیم ، زیرا ما نمی خواهیم آن را هدر دهیم.”

این داستان توسط تولید شده است KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی درباره مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعاتی در مورد مسائل بهداشتی به کشور ارائه می دهد.

READ  Fizzers حمام میوه ای I Revolution Revolution