EPA ایالات متحده به ارزیابی مجدد تأثیر گلایفوسیت بر سلامت و محیط زیست دستور داد

یک دادگاه تجدید نظر فدرال روز جمعه به آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده دستور داد تا بررسی جدیدی در مورد اینکه آیا گلایفوسیت، ماده فعال علف کش Roundup شرکت Bayer AG، خطرات غیرمنطقی برای انسان و محیط زیست دارد، بررسی کند.

در یک تصمیم 3-0، نهمین دادگاه تجدیدنظر ناحیه ایالات متحده با چندین گروه حامی محیط زیست، کارگران مزرعه و ایمنی مواد غذایی موافقت کرد که EPA به اندازه کافی در نظر نگرفته است که آیا گلایفوسیت باعث سرطان می شود و گونه های در حال انقراض را تهدید می کند.

این دعوا پس از آن آغاز شد که EPA در ژانویه 2020 مجدداً استفاده از گلایفوسیت را مجاز کرد.

گروه هایی از جمله شورای دفاع از منابع طبیعی، مرکز ایمنی مواد غذایی و ائتلاف روستایی که نماینده کارگران مزرعه است، علیرغم مضرات ادعایی گلایفوسیت به کشاورزی، کشاورزان در معرض سمپاشی و حیات وحش مانند پروانه مونارک، آژانس را به دلیل لاستیک زدن گلایفوسیت مقصر دانستند.

قاضی میشل فریدلند برای دادگاه تجدید نظر مستقر در پاسادنا در کالیفرنیا نوشت که EPA به درستی یافته های خود را مبنی بر اینکه گلایفوسیت سلامت انسان را تهدید نمی کند و بعید است که برای انسان سرطان زا باشد، توجیه نکرده است. او همچنین جنبه‌های فرآیند تایید آژانس را نادیده گرفت.

واحد مونسانتو بایر، که Roundup را تولید می کند، با گروه هایی که مجوز مجدد EPA را به چالش می کشند، مخالفت کرد. تصمیم روز جمعه افراد را از استفاده از Roundup یا محصولات مشابه منع نمی کند.

سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست گفت که آژانس این تصمیم را بررسی خواهد کرد.

READ  "زمان من برای زندگی": از طریق برنامه جدید ، بیماران کلیوی تحت مراقبت تسکینی ، دیالیز قرار می گیرند "تا انتها"

بایر گفت که EPA یک “ارزیابی دقیق” از بیش از 40 سال علم انجام داده است و معتقد است که آژانس به این نتیجه می رسد که علف کش های مبتنی بر گلایفوسیت بی خطر هستند و سرطان زا نیستند.

جورج کیمبرل، مدیر حقوقی مرکز ایمنی مواد غذایی، که نماینده ائتلاف روستایی بود، در مصاحبه ای این تصمیم را “پیروزی تاریخی برای کشاورزان، عموم و گونه های در معرض خطر” خواند.

بایر با ده ها هزار پرونده قضایی مبنی بر اینکه راندآپ باعث سرطان و سایر بیماری ها می شود، مواجه شده است.

انتظار می رود دادگاه عالی ایالات متحده به زودی تصمیم بگیرد که آیا درخواست تجدید نظر شرکت آلمانی در مورد غرامت 25 میلیون دلاری به ادوین هاردمن، کاربر Roundup که سرطان خود را به خاطر علف کشان آن مقصر دانسته است یا خیر.

این موارد عبارتند از: شورای دفاع از منابع طبیعی و همکاران در برابر EPA، دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم ایالات متحده، شماره 20-70787، و ائتلاف روستایی و همکاران در برابر EPA و همکاران در همان دادگاه، شماره 20-70801.