FDA شات های Pfizer، Moderna را برای افراد زیر 5 سال تایید می کند

توسط رابین فاستر خبرنگار HealthDay

جمعه، 17 ژوئن 2022 (اخبار هلث دی)

سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز جمعه استفاده اضطراری از هر دو را تایید کرد فایزر و مدرنا واکسن COVID-19 برای کوچکترین کودکان کشور.

این تاییدیه‌ها یک لحظه خیلی زود به دست نمی‌آیند: با گذشت بیش از دو سال از همه‌گیری، کودکان کمتر از 5 سال هنوز هیچ واکسنی در دسترس ندارند.

“بسیاری از والدین، مراقبان و پزشکان منتظر واکسن برای کودکان کوچک‌تر بوده‌اند و این اقدام به محافظت از کودکان تا 6 ماهگی کمک می‌کند. همانطور که در گروه‌های سنی بزرگ‌تر دیده‌ایم، انتظار داریم واکسن‌های کودکان کوچک‌تر محافظت کنند. دکتر رابرت کالیف، کمیسر سازمان غذا و دارو، دکتر رابرت کالیف، در یک آژانس گفت: از شدیدترین پیامدهای COVID-19، مانند بستری شدن در بیمارستان و مرگ. انتشار خبر. “کسانی که در مراقبت از کودکان مورد اعتماد هستند، می توانند به ایمنی و اثربخشی این واکسن های کووید-19 اطمینان داشته باشند و می توان مطمئن بود که آژانس در ارزیابی خود از داده ها کاملاً عمل کرده است.”

یکی از کارشناسان این خبر را اعلام کرد.

دکتر دیگو هیجانو، یکی از بیماران عفونی برتر، “کودکان زیر 5 سال آخرین گروهی هستند که واجد شرایط دریافت واکسن کووید هستند. اخبار امروز باید به میلیون ها والدینی که منتظر محافظت از فرزندان خود در برابر این ویروس مضر بوده اند اطمینان خاطر بدهد.” متخصص بیماری در بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود در بیانیه ای گفت.

“پیام امروز برای والدین این است که منتظر نمانید تا فرزند خود را واکسینه کنید و در برابر ویروس کووید محافظت کنید. پیش بینی های مدل یک فصل عفونت بالقوه دشوار پاییز را پیش بینی می کند و در حالی که کودکان در تعطیلات تابستانی هستند، اکنون زمان تعیین وقت واکسن خود است. کووید. هیجانو افزود: واکسن بالاترین سطح محافظت از آنتی بادی را برای کودکان فراهم می کند و احتمال بستری شدن در بیمارستان و بیماری شدید را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

READ  برای فصل بهار ، با وجود خطر جدی ، ورزشکاران جوان دوباره به بازی باز می گردند

پس از تایید FDA، یک هیئت مشاوره به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده انجام خواهد شد رای در روز شنبه در مورد اینکه آیا عکس ها را تایید کنیم یا خیر. مرحله نهایی در فرآیند تأیید زمانی فرا می‌رسد که دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC، عکس‌ها را چراغ سبز نشان دهد.

چالش‌ها باقی می‌مانند: شاید مهم‌تر از همه این باشد که هیچ‌یک از واکسن‌ها علیه انواع فرعی که اکنون در ایالات متحده در گردش هستند، آزمایش نشده است. آزمایش‌های بالینی عمدتاً زمانی انجام شد که نوع Omicron در زمستان گذشته غالب بود. از آن زمان، BA.2 subvariant مدعی آن عنوان شده است. و دو نوع فرعی جدیدتر، BA.4 و BA.5، به زودی می تواند به بیشتر موارد در این کشور دامن بزند. از 11 ژوئنBA.5 13.3 درصد از کل موارد COVID-19 را تشکیل می دهد، در حالی که BA.4 8.3 درصد موارد را تشکیل می دهد.

به نظر می رسد که هر دو واکسن به طور قابل توجهی در برابر عفونت علامتی کمتر از واکسن های بزرگسالان که برای اولین بار معرفی شدند، موثر بودند، بیشتر به این دلیل که Omicron و زیرشاخه های آن بسیار بیشتر از ویروس اصلی قادر به فرار از دفاع واکسن ها در برابر عفونت بوده اند.

اما در دسترس قرار دادن این واکسن‌ها برای کودکان خردسال هنوز حیاتی است زیرا آنها در برابر یک عارضه نادر کووید به نام سندرم التهابی چند سیستمی در کودکان آسیب‌پذیر هستند.MIS-C) که باعث التهاب شدید در سراسر بدن می شود.

با توجه به کاهش محافظت مشاهده شده در میان دریافت کنندگان بزرگسال و تکامل سریع ویروس، تنظیم کننده ها گفته اند کودکانی که واکسن را دریافت می کنند احتمالاً به تزریق واکسن تقویت کننده نیاز دارند. این بدان معناست که واکسن فایزر می‌تواند چهار دوز باشد، در حالی که واکسن مدرنا ممکن است سه دوز باشد.

READ  bareMinerals Complexion Rescue Defense SPF30

پس از دو دوز، واکسن فایزر فقط در حدود بود 28 درصد موثر است در پیشگیری از عفونت علامت دار در کودکان 6 ماهه تا 4 ساله. فایزر پیشنهاد کرده است که واکسن پس از مصرف سومین نوبت 80 درصد مؤثر بوده است، اما این یافته بر اساس تنها 10 مورد از زیر مجموعه ای از 1678 شرکت کننده در کارآزمایی است. مجله نیویورک تایمز.

در همین حال، مدرنا واکسن خود را پیدا کرد 51 درصد موثر است در پیشگیری از عفونت علامتی در کودکان 6 ماهه تا 2 ساله و 37 درصد در کودکان 2 تا 5 ساله موثر است. FDA گفت که این نتایج با نتایج گزارش شده در مطالعات بزرگسالان انجام شده در دوره Omicron مطابقت دارد. با این حال، ایمن سازی همچنان به ارائه محافظت قوی در برابر بیماری شدید که منجر به بستری شدن در بیمارستان و مرگ می شود، ادامه می دهد.

اگر CDC این واکسن ها را تا آخر هفته تایید کند، مقامات بهداشتی گفته اند دولت فدرال آماده ارسال دوزها در هفته آینده خواهد بود.

در اوایل این ماه، هماهنگ کننده کووید-19 کاخ سفید، آشیش جاها، طی یک نشست رسانه ای گفت دولت فدرال عرضه اولیه 10 میلیون دوز واکسن اطفال را دارد و ایالت ها می توانند سفارش دهند.

جاها گفت: “انتظار ما این است که ظرف چند هفته هر والدینی که می‌خواهند فرزندشان واکسینه شود، بتوانند یک قرار ملاقات بگیرند.”

کاخ سفید از ایالت‌ها می‌خواهد که دوزهای کودکان خردسال را در مکان‌های پرترافیک مانند بیمارستان‌های کودکان در اولویت قرار دهند و قرار ملاقات‌هایی را خارج از ساعات کاری معمولی ارائه دهند تا والدین راحت‌تر واکسینه شوند. آسوشیتدپرس گزارش شده است.

READ  چرا Medicare برای آزمایشات کووید سریع در خانه هزینه نمی کند؟

دولت بایدن هفته گذشته گفت داروخانه ها و ایالت ها قبلاً میلیون ها دوز واکسن کووید فایزر و مدرنا را برای کودکان زیر 5 سال سفارش داده اند.

اما هنوز عدم قطعیت در مورد جذب وجود دارد. فقط یک نفر از هر پنج والدین کودکان خردسال گفته اند که بچه هایشان را فورا واکسینه می کنند نظر سنجی یافت.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده مراجعه کنید واکسن کووید برای کودکان.

منابع: مجله نیویورک تایمز؛ آسوشیتدپرس؛ بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود، انتشار خبری، 17 ژوئن 2022؛ اداره غذا و داروی ایالات متحده، انتشار خبری، 17 ژوئن 2022

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.