KHN’s ‘What the Health؟’: خبر خوب و نه چندان خوب درباره Covid


پخش کننده صوتی را نمی توانید ببینید؟ برای گوش دادن به SoundCloud اینجا را کلیک کنید.

این هفته اخبار خوب و خبرهای بدی در مورد covid-19 وجود دارد. از یک طرف ، چندین میلیون دوز واکسن یکبار مصرف جانسون و جانسون که توسط FDA برای استفاده اضطراری مجاز شناخته شده است ، هم اکنون در آغوش مردم سراسر کشور قرار دارد. و دولت بایدن با تولیدكننده رقیب Merck توافق كرده است كه حتی دوزهای بیشتری از واكسن J&J را تولید كند ، این واكسن ها نسبت به واكسن های پوستی ساخته شده توسط Pfizer-BioNTech و Moderna قابل حمل و تجویز هستند.

اما در همان زمان ، بار پرونده covid-19 دوباره شروع به افزایش می کند و متخصصان بهداشت عمومی نگرانند که با گسترش انواع ویروس های قابل انتقال بیشتر که ممکن است تحت پوشش واکسن های موجود نباشند ، تسریع شود. با این وجود ، فرمانداران جمهوری خواه در چندین ایالت ، از جمله تگزاس ، برخی از اقدامات احتیاطی بهداشت عمومی ، از جمله مجوزهای نقاب ، را به دلیل اعتراض مقامات بهداشت فدرال پس گرفته اند.

میزبانان این هفته جولی روونر از KHN ، مری الن مک اینتیری از CQ Roll Call ، جوآن کنن از Politico و سارا کارلین اسمیت از ورق صورتی هستند.

در میان اجمالی از پادکست این هفته:

  • مجوز هفته گذشته سازمان غذا و دارو برای واکسن کوویید ساخته شده توسط جانسون و جانسون می تواند یک بازی را برای تلاش های گسترده بهداشت عمومی در برخی مناطق تغییر دهد. واکسن J&J علاوه بر سهولت در نگهداری و حمل و نقل ، به جای دو دوز مورد نیاز دو نوع قدیمی ، فقط به یک بار شلیک نیاز دارد.
  • برخی از مصرف کنندگان به دلیل بالا نبودن تعداد واکسن جانسون و جانسون ، از تعداد اثرات واکسن جانسون منصرف شده اند. ولی این اعداد ممکن است فریبنده باشند. نسخه J&J بعداً آزمایش شد ، هنگامی که انواع کوویید بیشتری انتقال می یافت ، که می تواند در کارآیی آزمایشات تأثیر بگذارد. با این وجود ، شلیک J&J از 100٪ بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ، که مهمترین مارک های محققان است ، جلوگیری کرد.
  • رئیس جمهور جو بایدن این هفته قول داد که تا پایان ماه مه واکسن کافی برای هر بزرگسال در ایالات متحده وجود دارد. اما او نگفت که هر یک از آن بزرگسالان واکسینه می شوند. مقامات بهداشت عمومی هنوز هم تا آن زمان در برخی از افراد با تزلزل روبرو خواهند شد. پس از كافی تأمین ، یك برنامه تبلیغاتی عمده در مورد مزایای واكسن زدن توسط دولت برنامه ریزی شده است.
  • تلاش های فدرال علیه ویروس کرونا ممکن است با تصمیم گیری در برخی از ایالت ها برای شروع دوباره بازگشایی بدون حفظ پروتکل های ایمنی مانند پوشاندن اجباری و محدودیت در ظرفیت های داخلی ، مختل شود. یکی از روش های ترغیب ایالات به حفظ چنین اقدامات احتیاطی بهداشت عمومی ممکن است پاداش مالی افرادی باشد که توصیه های مقامات بهداشت فدرال را برآورده می کنند.
  • دادستان کل کالیفرنیا ، خاویر بکرا ، نامزد بایدن برای تصدی سمت دبیر بهداشت و خدمات انسانی ، این هفته در کمیته امور مالی رأی مساوی و خط حزب را دریافت کرد. اما این لزوما به این معنی نیست که وقتی نامزد برای تأیید به طبقه سنا می رود از حمایت جمهوری خواهان برخوردار نمی شود.
  • سنا آماده است تا با روند دشواري كه فقط با 51 رأي تصويب خواهد شد ، برنامه كاهش رفاهي رئيس جمهور را به اجرا درآورد. در حال حاضر دموکرات ها مجبور به ترک مقرراتی شده اند که حداقل دستمزد را افزایش می دهد و چک های محرک را برای کارگران با درآمد بالاتر کاهش می دهد. تاکنون هیچ دموکراتی لایحه را رها نکرده است ، اما هنوز یک کار در حال انجام است.
  • همزمان با شیوع بیماری همه گیر پوکی در کشور ، یک مسئله که دچار مشکل کوتاه مدت شده است ، سلامت روان است. در سال 2020 افزایش 20 درصدی در مرگ بیش از حد وجود داشته است و بسیاری از کارشناسان بهداشت نگران این هستند که کودکان از مدت طولانی در خانه بودن نتیجه عواقب بهداشت روانی را نداشته اند. این مسئله احتمالاً نگرانی ها و استراتژی های جدیدی را ایجاد می کند زیرا تهدید فوری ناشی از تخمدان کاهش می یابد.
READ  عوارض جانبی و دوز داروهای ضد درد اکسی کانتین (اکسی کدون)

در این هفته ، روونر با جوردن راو ، KHN ، که آخرین KHN-NPR را نوشت ، مصاحبه کردبیل ماهویژگی “- در مورد یک دانشجوی کالج بین المللی که با یک لایحه غیر منتظره بیمارستان به بحران سلامت روان کمک نکرد. اگر لایحه پزشکی ظالمانه ای دارید و دوست دارید با ما در میان بگذارید ، می توانید این کار را انجام دهید اینجا.

بعلاوه ، برای اعتباری بیشتر ، اعضای هیئت مدیره داستان های مورد علاقه خود در مورد بهداشت را در هفته توصیه می کنند که فکر می کنند شما نیز باید بخوانید:

جولی روونر: آشکار / KHN “به ICU COVID، “توسط جنی گلد

جوآن کنن: Politico’s “عاملی پیچیده در مبارزه با نقاط داغ کویدید: گرما، “توسط ویکتوریا کولیور و نولان دی مک کاسکیل

مری الن مک اینتیری: استات “دولت ترامپ بی سر و صدا میلیارد دلار در بودجه بیمارستان در مورد سرعت عمل Warp هزینه کرد، “توسط راشل کوهرس

سارا کارلین اسمیت: آتلانتیک “5 اشتباه همه گیر که ما مرتباً تکرار می کنیم، “توسط Zeynep Tufekci

برای شنیدن همه پادکست های ما ، اینجا کلیک کنید.

و در What the Health مشترک شوید؟ بر iTunes، بخیه، Google Play، Spotify، یا بازیگران جیبی.

این داستان توسط KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی درباره مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعاتی در مورد مسائل بهداشتی به کشور ارائه می دهد.

KHN (Kaiser Health News) یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی درباره مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعاتی در مورد مسائل بهداشتی به کشور ارائه می دهد.

READ  موارد استفاده، عوارض جانبی و اعتیاد

از محتوای خود استفاده کنید

این داستان می تواند به صورت رایگان بازنشر شود (جزئیات)

ما سازمان ها را تشویق می کنیم محتوای ما را به صورت رایگان بازنشر دهند. در اینجا همان چیزی است که ما می پرسیم:

شما باید ما را به عنوان ناشر اصلی و با پیوندی به سایت californiahealthline.org ، اعتبار دهید. در صورت امکان ، لطفاً نویسنده (نویسندگان) اصلی و “خط بهداشتی کالیفرنیا” را در زیر نامه وارد کنید. لطفا لینک های موجود در داستان را حفظ کنید.

توجه به این نکته مهم است که همه چیز در californiahealthline.org برای بازنشر در دسترس نیست. اگر یک داستان با عنوان “همه حقوق محفوظ است” ، ما نمی توانیم اجازه بازنشر آن مورد را بدهیم.

سوالی دارید؟ به ما خبر دهید.