Melioidosis چیست؟ CDC درباره خطرات مرگبار بیماری های نادر باکتریایی هشدار می دهد

را مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری روز چهارشنبه در مورد یک بیماری نادر اما جدی به نام Melioidosis که در منطقه ساحل خلیج می سی سی پی شناسایی شده است، هشدار داد.

به گفته این آژانس، زمانی که فرد با باکتری موسوم به B.pseudomallei در تماس باشد، میلوئیدوز ایجاد می شود. این باکتری در نمونه‌های خاک و آب در می‌سی‌سی‌پی پس از ابتلای دو فرد غیرمرتبط به این بیماری شناسایی شد.

این دو فرد به فاصله چندین سال – در سال های 2020 و 2022 – هر دو در منطقه خلیج فارس در ایالات متحده به این باکتری آلوده شدند.

CDC با آزمایش محصولات خانگی، خاک و آب در داخل و اطراف منازل بیماران برای یافتن باکتری که در طی آزمایشی در سال 2022 در خاک و آب گودال ها شناسایی شد، به این موارد واکنش نشان داد. این آژانس معتقد است که این باکتری حداقل از سال 2020 در این منطقه وجود داشته و احتمالاً باعث عفونت هر دو نفر شده است.

ملیوئیدوز می تواند از طریق تماس مستقیم با باکتری ایجاد شود و باعث علائم تب، درد مفاصل و سردرد و همچنین بیماری هایی مانند ذات الریه، تشکیل آبسه یا عفونت خون شود.

Melioidosis نادر است، تنها به طور متوسط ​​12 مورد در ایالات متحده در هر سال، عمدتا از افرادی که به خارج از کشور به مکان هایی که باکتری بومی است، سفر کرده اند. در موارد دیگر، Melioidosis به محصولات تجاری آلوده مرتبط است، که در سال 2021 رخ داد که چهار نفر در چهار ایالت به این بیماری آلوده شدند. اسپری آروماتراپی که در Walmart فروخته می شود.

READ  آیا این محصولات زیبایی ارزش تبلیغات را دارند؟

CDC گفت: در سطح جهانی، میزان مرگ و میر ملیوئیدوز بین 10 تا 50 درصد است. این بیماری نادر به طور سنتی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری مانند جنوب و جنوب شرقی آسیا، شمال استرالیا و بخش هایی از آمریکای مرکزی و جنوبی و پورتوریکو یافت می شود.

CDC به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی هشدار می‌دهد که مراقب علائم و نشانه‌های Melioidosis باشند زیرا انتظار دارد موارد بیشتری در ایالات متحده ایجاد شود، اما گفت که “بر این باور است که خطر ابتلا به Melioidosis برای جمعیت عمومی همچنان بسیار پایین است.”

با این حال، افرادی که در ساحل خلیج می سی سی پی زندگی می کنند یا افرادی که دارای بیماری هایی مانند دیابت، بیماری مزمن کلیوی، بیماری مزمن ریوی یا مصرف بیش از حد الکل هستند، بیشتر در معرض خطر هستند.

اگر در معرض خطر ابتلا به Melioidosis هستید، CDC توصیه می کند از تماس با خاک یا آب گل آلود، پوشیدن چکمه های ضد آب هنگام انجام کارهای حیاط و همچنین دستکش هنگام کار در خاک خودداری کنید.

CDC در مورد خود گفت: درمان ملیوئیدوز شامل درمان ضد میکروبی داخل وریدی به مدت حداقل دو هفته است که پس از آن درمان ضد میکروبی خوراکی به مدت سه تا شش هفته انجام می شود. سایت اینترنتی.