mNGS از تست های میکروبیولوژیکی بهتر عمل می کند

تحقیق منتشر شده در مجله عفونت استفاده از توالی یابی نسل بعدی متاژنومی (mNGS) در تشخیص عفونت های جریان خون (BSIs) برای بیماران هماتولوژی با نقص ایمنی را بررسی کرد. بیماران هماتولوژی به شدت مستعد ابتلا به BSI هستند که می تواند عواقب شدیدی مانند شوک سپتیک، نارسایی چند عضوی، انعقاد داخل عروقی منتشر و حتی مرگ داشته باشد. بنابراین تشخیص میکروبیولوژیکی دقیق و سریع BSI برای کنترل عفونت ضروری است.

ویژگی های 256 بیمار نقص ایمنی مشکوک به عفونت های جریان خون بیشتر ببینید

اعتبار تصویر: BGI Genomics

در این مطالعه که بین ژانویه 2019 و دسامبر 2020 در بیمارستان Tongji با مشارکت محقق BGI Genomics Wenqian Zhang انجام شد، نمونه‌های خون محیطی از 256 بیمار هماتولوژی با نقص ایمنی مشکوک به BSI جمع‌آوری شد و هر دو آزمایش mNGS و میکروبیولوژیکی معمولی (CMTs) انجام شد. . تشخیص BSI در 189 نفر از 256 بیمار (73.8%) تایید شد. نرخ تشخیص mNGS به طور قابل توجهی بالاتر از CMT ها بود، با mNGS 187 مورد عفونت و CMT ها 81 مورد را شناسایی کردند. نتایج نشان می دهد. mNGS در تشخیص عفونت های جریان خون بهتر از CMT عمل کرد.

باکتری در 17 بیمار (6.6%)، قارچ در 15 بیمار (5.9%)، پاتوژن های نادر در 4 بیمار (1.6%) و گونه های متعدد در 55 بیمار (21.5%) شناسایی شد.

بر اساس نتایج mNGS، عفونت ویروسی شایع ترین BSI بود که در 96 بیمار از 256 بیمار (37.5٪) شناسایی شد. پنج مورد از شایع‌ترین ویروس‌های مسبب عبارتند از CMV (31.3%)، EBV (14.8%)، HSV1 (11.7%)، ویروس BK (11.7%) و HHV6B (9.4%).

READ  محققان Penn Medicine 6 میلیون دلار کمک مالی NIH دریافت می کنند تا بینش جدیدی در مورد هویت سلولی قلبی به دست آورند.

نتایج نیز نشان داد که چنین بود بیمارانی که تحت پیوند سلول‌های بنیادی خونساز (HSCT) قرار گرفته‌اند، نسبت به بیمارانی که تحت پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز قرار گرفته‌اند، بیشتر به ویروس BK و HHV6B مبتلا می‌شوند.

به طور کلی، این مطالعه پتانسیل mNGS را به عنوان یک ابزار قدرتمند برای تشخیص سریع و دقیق BSIs در بیماران هماتولوژی با نقص ایمنی نشان می‌دهد که امکان درمان به موقع و مؤثر را فراهم می‌کند.

درباره BGI Genomics

BGI Genomicsکه دفتر مرکزی آن در شنژن چین قرار دارد، پیشرو در ارائه راه حل های یکپارچه پزشکی دقیق در جهان است. خدمات ما بیش از 100 کشور و منطقه را پوشش می دهد که بیش از 2300 موسسه پزشکی را شامل می شود. در جولای 2017، به عنوان یکی از شرکت های تابعه BGI Group، BGI Genomics (300676.SZ) رسماً در بورس اوراق بهادار شنژن فهرست شد.