Omicron احتمال کمتری برای ایجاد کووید طولانی مدت دارد: مطالعه در بریتانیا

بر اساس اولین مطالعه بررسی شده در نوع خود در بریتانیا، نوع Omicron ویروس کرونا نسبت به انواع قبلی احتمال ابتلا به کووید طولانی مدت کمتری دارد.

محققان در کالج کینگ لندن، با استفاده از داده‌های برنامه مطالعاتی ZOE COVID Symptom، دریافتند که احتمال ابتلای طولانی مدت پس از ابتلا به کووید در طول موج Omicron در بریتانیا در مقایسه با دلتا، 20 تا 50 درصد کمتر است. این رقم بسته به سن بیمار و زمان آخرین واکسیناسیون آنها متفاوت بود.

کووید طولانی مدت، که شامل علائم طولانی مدت از خستگی تا «مه مغزی» است، می تواند ناتوان کننده باشد و برای هفته ها یا ماه ها ادامه یابد. این بیماری به طور فزاینده ای به عنوان یک مشکل بهداشت عمومی شناخته می شود و محققان در حال رقابت برای یافتن اینکه آیا Omicron به اندازه گونه های غالب قبلی خطر ابتلا به کووید طولانی مدت دارد یا خیر.

به گفته تیم تحقیقاتی، اعتقاد بر این است که مطالعه کینگز اولین تحقیق آکادمیک است که نشان می دهد Omicron خطر ابتلا به کووید طولانی مدت را نشان نمی دهد، اما این به این معنی نیست که تعداد بیماران مبتلا به کووید طولانی در حال کاهش است.

در حالی که خطر ابتلا به کووید طولانی مدت در طول Omicron کمتر بود، افراد بیشتری آلوده شدند، بنابراین تعداد مطلق رنج در حال حاضر بیشتر است.

دکتر کلر استیو، محقق اصلی، با درخواست از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی به رویترز گفت: «خبر خوبی است، اما لطفاً هیچ یک از خدمات طولانی مدت COVID خود را از کار بیندازید.

READ  Pandemic Telehealth را به یک ضربه فوری تبدیل کرد. بیماران و ارائه دهندگان درد در حال رشد را احساس می کنند.

اداره آمار ملی بریتانیا در ماه مه اعلام کرد که 438000 نفر در این کشور پس از عفونت Omicron به مدت طولانی مبتلا به کووید هستند که 24 درصد از کل بیماران طولانی مدت کووید را تشکیل می دهد.

همچنین اعلام کرد که خطر باقی ماندن علائم پس از Omicron کمتر از دلتا است، اما فقط برای افرادی که دو واکسینه شده اند. هیچ تفاوت آماری برای کسانی که سه بار واکسینه شده بودند پیدا نکرد.

در تحقیقات پادشاه، 4.5٪ از 56003 نفر مورد مطالعه در طول اوج Omicron، دسامبر 2021-مارس 2022، COVID طولانی را گزارش کردند. این در مقایسه با 10.8٪ از 41,361 نفر در طول موج دلتا، ژوئن تا نوامبر 2021. افراد واکسینه شده و واکسینه نشده را مقایسه نکرد.

در حالی که این مطالعه – که روز پنجشنبه در مجله لنست منتشر شد – دلتا و اومیکرون را مقایسه کرد، دکتر استیو گفت که کار قبلی هیچ تفاوت قابل توجهی در خطر طولانی مدت کووید بین انواع دیگر نشان نداده است.

این تیم اضافه کرد که برای مشخص کردن اینکه چرا Omicron ممکن است خطر ابتلا به کووید طولانی مدت کمتری داشته باشد، به کار بیشتری نیاز بود.