SARS-CoV-2 تکامل یافته است تا شما را سریعتر بیمار کند

در اخیر شبکه JAMA باز است در این مطالعه، محققان به طور سیستماتیک داده‌های موجود را برای ارزیابی دوره‌های نهفتگی انواع مختلف سندرم حاد تنفسی حاد ویروس کرونا 2 (SARS-CoV-2) بررسی می‌کنند (VOCs).

مطالعات قبلی میانگین دوره کمون عفونت SARS-CoV-2 را تخمین زده اند. با این حال، برآوردهای جوجه کشی گزارش شده بر اساس حجم نمونه، طراحی مطالعه، دوره استخراج داده ها، و کشورهایی که مطالعات در آنها انجام شده است، متفاوت است. علاوه بر این، دوره‌های نهفتگی SARS-CoV-2 Delta و Omicron VOCs با دوره‌های ایجاد شده توسط سویه اجدادی Wuhan-Hu-1 یا نوع وحشی (WT) متفاوت است.

مطالعه: دوره نهفتگی COVID-19 ناشی از سویه های منحصر به فرد SARS-CoV-2 یک مرور سیستماتیک و متاآنالیز. اعتبار تصویر: Kateryna Kon / Shutterstock.com

در مورد مطالعه

در مطالعه حاضر، محققان دوره کلی کمون کووید-19 و همچنین دوره های نهفتگی عفونت ها توسط VOC های مختلف SARS-CoV-2 را تعیین کردند. هدف این مطالعه به‌دست آوردن اطلاعاتی بود که می‌توان از آن برای هدایت فرآیندهای استراتژی و سیاست‌گذاری پیشگیری و کنترل COVID-19 و همچنین کاهش انتقال SARS-CoV-2 استفاده کرد.

داده ها از پایگاه داده های EMBASE، ScienceDirect و PubMed بین 1 دسامبر 2019 تا 10 فوریه 2022 با استفاده از کلمات کلیدی مانند SARS-CoV-2، کروناویروس جدید، COVID-19، 2019-nCoV، نهفتگی، یا دوره نهفتگی جستجو شدند. . تا زمانی که چکیده ها به زبان انگلیسی در دسترس بودند، محدودیت زبان یا وضعیت انتشار وجود نداشت.

نتیجه اصلی مطالعه، میانگین تخمین دوره‌های نهفتگی SARS-CoV-2 توسط VOCهای مختلف SARS-CoV-2 بود. مطالعات اولیه که دوره کمون COVID-19 را ارزیابی می کند، که به عنوان مدت زمان بین عفونت SARS-CoV-2 و شروع علائم تعریف می شود، در تجزیه و تحلیل گنجانده شد. اگر سرمقاله‌ها، مرورها، نامه‌ها به ویراستاران، مقالات چشم‌انداز، تفسیرها، مقالات تکراری و مقالاتی با جمعیت‌های نمونه همپوشانی داشته باشند، رکوردها حذف می‌شوند.

READ  ادعاهایی که آزمایش PCR CDC نمی تواند تشخیص دهد کووید از آنفولانزا اشتباه است

بررسی مطابق با موارد گزارش ترجیحی برای دستورالعمل‌های بررسی‌های سیستماتیک و متاآنالیز (PRISMA) انجام شد. سه بازبین در مارس 2022 به طور مستقل استخراج داده ها را انجام دادند.

داده‌های مربوط به نام نویسنده اول، منطقه مورد مطالعه، مدت زمان جمع‌آوری داده‌ها، ویژگی‌های جمعیت نمونه، نوع SARS-CoV-2 VOC و تخمین‌های دوره کمون COVID-19 از مطالعات وارد شده به‌دست آمد.

کیفیت مطالعات وارد شده به طور مستقل توسط دو محقق با استفاده از مقیاس نیوکاسل-اتاوا (NOS) و مدل‌سازی اثرات تصادفی، با روش تخمین DerSimonian و Laird برای متاآنالیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

یافته های مطالعه

در مجموع 5012 رکورد در پایگاه‌های اطلاعاتی شناسایی شد که از این میان تنها 142 مطالعه شامل 8112 بیمار COVID-19 برای تجزیه و تحلیل کمی یا متاآنالیز نهایی در نظر گرفته شد. سوابق تکراری، عنوان و سوابق چکیده، مقالات متن کامل فاقد شرایط، سوابق با سایر نتایج اصلی، و سوابق با داده های آماری در دسترس از تجزیه و تحلیل حذف شدند.

از میان افراد مورد مطالعه، 45، 82 و 15 مطالعه به ترتیب دارای کیفیت قوی، متوسط ​​و ضعیف بودند. حدود 76٪ از مطالعات وارد شده در چین انجام شده است که 66٪ بین ژانویه تا مارس 2020 منتشر شده است.

شش، چهار و سه مطالعه به ترتیب در کره جنوبی، فرانسه و ژاپن انجام شد، در حالی که دو مطالعه در سنگاپور، هند، ویتنام و استرالیا انجام شد. حدود 84 درصد از مطالعات شامل بیماران مبتلا به عفونت‌های سویه WT اجدادی، 3.5 درصد شامل بیماران مبتلا به عفونت‌های سویه‌های مختلف و 7.7 درصد شامل بیمارانی با سویه ناشناخته عفونت SARS-CoV-2 بودند.

READ  اثرات طولانی مدت کوید می تواند ترمزهای جراحی های انتخابی را ایجاد کند

مطالعات وارد شده بطور قابل ملاحظه ای ناهمگن بودند (I2 = 99٪؛ با این حال، محققان هیچ گونه سوگیری انتشار را در مطالعات گزارش نکردند. خطای استاندارد نیز برای همه به جز یکی از مطالعات وارد شده بسیار کم بود.

دوره کلی نهفتگی کووید-19 6.6 روز بود و بین 1.8 و 18.9 روز متغیر بود. در مقایسه، دوره‌های نهفتگی عفونت‌های SARS-CoV-2 ناشی از آلفا، بتا، دلتا و Omicron VOCs به ترتیب در یک، یک، شش و پنج مطالعه ثبت شد.

میانگین دوره‌های نهفتگی عفونت‌های SARS-CoV-2 برای عفونت‌های آلفا، بتا، دلتا و Omicron VOC به ترتیب پنج، 4.5، 4.4 و 3.4 روز بود. میانگین دوره‌های نهفتگی کووید-19 در افراد بالای 60 سال 7.4 روز و در کودکان کمتر از 18 سال 8.8 روز، در افراد مبتلا به کووید-19 غیرشدید 7.0 روز و در بیماران شدید COVID-19 6.7 روز بود.

دوره کمون کووید-19 در میان افراد مسن ممکن است طولانی تر از دوره کمون تلفیقی باشد به دلیل پاسخ های ایمونولوژیک آهسته تر و ضعیف تر اینترفرون نوع 1 (IFN) در میان سالمندان. علاوه بر این، عدم پاسخ به تب، غیر اختصاصی بودن تظاهرات بیماری، و وجود بیماری‌های همراه متعدد ممکن است به تاخیر در تشخیص COVID-19 در میان سالمندان کمک کند.

دوره‌های نهفتگی کووید-19 کوتاه‌تر از دوره انکوباسیون کووید-19 در کودکان بود. این ممکن است به این واقعیت نسبت داده شود که کودکان مبتلا به SARS-CoV-2 معمولاً با علائم خفیف COVID-19 بدون فنوتیپ کلاسیک پنومونی ریوی ظاهر می شوند. بنابراین، علائم COVID-19 را می توان با سایر بیماری ها اشتباه گرفت، در نتیجه تشخیص COVID-19 در کودکان دشوار می شود.

READ  ابزار یادگیری عمیق جهش های موزاییکی را که باعث بیماری می شوند شناسایی می کند

با این وجود، کودکان می توانند SARS-CoV-2 را در طول دوره کمون منتقل کنند و ممکن است علائم COVID-19 را به طور دقیق بیان نکنند. دوره‌های نهفتگی COVID-19 در عفونت‌های شدید SARS-CoV-2 کوتاه‌تر از دوره کمون تلفیقی بود که ممکن است به تعداد سلول‌های آلوده به SARS-CoV-2 در مراحل اولیه مربوط باشد.

نتیجه گیری

به طور کلی، یافته‌های مطالعه، تکامل SARS-CoV-2 و پیدایش انواع SARS-CoV-2 با بیماری‌زایی و قابلیت انتقال متفاوت را نشان می‌دهد. علاوه بر این، دوره‌های نهفتگی COVID-19 به تدریج از آلفا VOC به Omicron VOC کاهش یافت.

ارزیابی دوره‌های نهفتگی COVID-19 ناشی از VOCهای مختلف SARS-CoV-2 برای تعیین دوره‌های مناسب قرنطینه ضروری است.

مرجع مجله:

  • وو، یی، کانگ، ال، گوئو، زی، و همکاران (2022). دوره نهفتگی COVID-19 ناشی از سویه های منحصر به فرد SARS-CoV-2 یک مرور سیستماتیک و متاآنالیز. شبکه JAMA باز است 5(8):e2228008. doi:10.1001/jamanetworkopen.2022.28008