Synjardy (empagliflozin / metformin): عوارض جانبی داروی دیابت


داروی عمومی: امپاگلیفلوزین و متفورمین

نام تجاری: Synjardy

Synjardy (امپاگلیفلوزین و متفورمین) چیست و چگونه کار می کند؟

Synjardy (امپاگلیفلوزین و متفورمین) دارویی با نسخه است که برای درمان علائم نوع 2 استفاده می شود دیابت ملیتوس. Synjardy ممکن است به تنهایی یا با سایر داروها استفاده شود.

Synjardy متعلق به یک کلاس از مواد مخدر نامیده می شود ضد دیابت، بیگوانیدس ؛ ضد دیابت ، بازدارنده های SGLT2.

مشخص نیست که آیا Synjardy در کودکان زیر 18 سال ایمن و مثر است.

عوارض جانبی Synjardy چیست؟

هشدار

اسیدوز لاکتیک

موارد پس از بازاریابی اسیدوز لاکتیک مرتبط با متفورمین منجر به مرگ شده است ، هیپوترمی، افت فشار خون، و برادی آریتمی های مقاوم. شروع اسیدوز لاکتیک مرتبط با متفورمین اغلب ظریف است و فقط با علائم غیر اختصاصی مانند ضعف ، میالژی ، پریشانی تنفسی ، خواب آلودگی و درد شکم. اسیدوز لاکتیک مرتبط با متفورمین با افزایش سطح لاکتات خون (> 5 میلی مول در لیتر) ، اسیدوز شکاف آنیونی (بدون شواهد کتونوریا یا کتونمی) ، افزایش نسبت لاکتات / پیروات مشخص شد. و سطح پلاسمایی متفورمین به طور کلی> 5 میکروگرم در میلی لیتر.

عوامل خطرساز اسیدوز لاکتیک مرتبط با متفورمین شامل اختلال کلیه ، مصرف همزمان برخی داروها (به عنوان مثال ، مهار کننده های آنیدراز کربنیک مانند توپیرامات) ، سن 65 سال یا بیشتر ، داشتن یک مطالعه رادیولوژیک با کنتراست ، جراحی و سایر روش ها ، حالت هایپوکسی (مانند حاد نارسایی احتقانی قلب)، بیش از اندازه الکل مصرف و اختلال کبدی.

مراحل كاهش خطر و مدیریت اسیدوز لاكتیك مرتبط با متفورمین در این گروه های پرخطر در اطلاعات كامل تجویز ارائه شده است.

در صورت مرتبط بودن با متفورمین اسیدوز لاکتیک مشکوک است ، بلافاصله Synjardy را متوقف کنید و اقدامات حمایتی عمومی را در یک بیمارستان انجام دهید. سریع همودیالیز
توصیه می شود

Synjardy ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد کند از جمله:

READ  هفته زیبایی بریتانیا | وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی

در صورت داشتن هر یک از علائم ذکر شده در بالا ، بلافاصله کمک پزشکی دریافت کنید.

شایعترین عوارض جانبی Synjardy عبارتند از:

در صورت بروز عارضه جانبی که باعث آزار شما شده یا از بین نرود ، به پزشک اطلاع دهید.

اینها همه عوارض جانبی احتمالی Synjardy نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر از پزشک یا داروساز خود س askال کنید.

برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است عوارض جانبی را با شماره 1-800-FDA-1088 به FDA گزارش دهید.

دوز مصرفی Synjardy چقدر است؟

قبل از شروع Synjardy

 • عملکرد کلیه را قبل از شروع Synjardy و همانطور که از نظر بالینی نشان داده شده ارزیابی کنید.
 • در بیماران با کاهش حجم ، قبل از شروع Synjardy این وضعیت را اصلاح کنید.

مقدار و دوز توصیه شده

 • دوز شروع Synjardy را براساس رژیم فعلی بیمار فردی کنید:
  • در بیماران مبتلا به HCl متفورمین ، به Synjardy حاوی 5 میلی گرم آمپاگلیفلوزین با کل دوز مشابه روزانه متفورمین HCl بروید.
  • در بیماران مبتلا به امپاگلیفلوزین ، به Synjardy حاوی متفورمین HCl 500 میلی گرم با دوز کل مشابه مشابه با امپاگلیفلوزین بروید.
  • در بیمارانی که قبلاً تحت درمان با امپاگلیفلوزین و متفورمین HCl قرار گرفته اند ، به Synjardy بروید که حاوی کل دوزهای روزانه یکسان هر ماده است.
 • اثربخشی و تحمل را کنترل کرده و دوز را به میزان مناسب تنظیم کنید تا از حداکثر دوز توصیه شده روزانه امپاگلیفلوزین 25 میلی گرم و متفورمین HCl 2000 میلی گرم بیشتر نشود.
 • Synjardy را دو بار در روز با وعده های غذایی مصرف کنید. با افزایش دوز تدریجی برای کاهش عوارض گوارشی ناشی از متفورمین.

توصیه های مربوط به دوز مصرفی در بیماران با اختلال کلیوی

قطع روشهای عکسبرداری با کنتراست یددار

در زمان ، یا قبل از آن ، یک روش تصویربرداری حاوی یددار در بیماران با eGFR کمتر از 60 میلی لیتر در دقیقه / 1.73 متر Synjardy را قطع کنید2؛ در بیماران با سابقه بیماری کبد، اعتیاد به الکل یا نارسایی قلبی؛ یا در بیمارانی که از طریق ماده حاجب یددار داخل شریانی تجویز می شوند. 48 ساعت پس از انجام تصویربرداری ، eGFR را دوباره ارزیابی کنید. اگر عملکرد کلیه پایدار باشد ، Synjardy را مجدداً شروع کنید.

READ  اخبار تجارت زیبایی | وبلاگ نویس زیبایی انگلیسنمایش اسلاید

دیابت نوع 2: علائم ، علائم ، روش های درمانی
به نمایش پرده ای مراجعه کنید

چه داروهایی با Synjardy تداخل می کنند؟

جدول 4 تعاملات بالینی مرتبط با Synjardy

بازدارنده های آنیدراز کربنیک
تأثیر بالینی توپیرامات یا دیگر مهارکننده های آنیدراز کربنیک (به عنوان مثال ، زونیسامید ، استازولامید یا دی کلر فنامید) به طور مکرر باعث کاهش بی کربنات سرم و ایجاد شکاف غیر آنیونی ، اسیدوز متابولیک هیپرکلورمیک می شود.
مداخله مصرف همزمان این داروها با Synjardy ممکن است خطر اسیدوز لاکتیک را افزایش دهد. نظارت مکرر بر این بیماران را در نظر بگیرید.
داروهایی که پاکسازی متفورمین را کاهش می دهند
تأثیر بالینی مصرف همزمان داروهایی که با سیستم های حمل و نقل توبولار کلیوی درگیر در از بین بردن متفورمین در کلیه ها تداخل می کنند (به عنوان مثال ، حمل و نقل آلی کاتیونی – 2 [OCT2] / اکستروژن چند دارو و سم [MATE] مهارکننده هایی مانند رانولازین ، وندتانیب ، دولوتگراویر و سایمتیدین) می توانند مواجهه سیستمیک با متفورمین را افزایش دهند و ممکن است خطر اسیدوز لاکتیک را افزایش دهند.
مداخله مزایا و خطرات استفاده همزمان را در نظر بگیرید.
الکل
تأثیر بالینی معروف است که الکل باعث تقویت اثر متفورمین بر متابولیسم لاکتات می شود.
مداخله هنگام دریافت Synjardy به بیماران در مورد مصرف بیش از حد الکل هشدار دهید.
داروهای ادرار آور
تأثیر بالینی همزمان تجویز آمپاگلیفلوزین با داروهای ادرار آور باعث افزایش حجم ادرار و فرکانس حفره ها می شود ، که ممکن است پتانسیل کاهش حجم را افزایش دهد.
مداخله قبل از شروع Synjardy ، وضعیت حجم و عملکرد کلیه را ارزیابی کنید. در بیماران با کاهش حجم ، قبل از شروع Synjardy این وضعیت را اصلاح کنید. پس از شروع درمان ، علائم و نشانه های کاهش حجم و عملکرد کلیه را کنترل کنید.
انسولین یا انسولین ترشحات
تأثیر بالینی هنگامی که از آمپاگلیفلوزین در ترکیب با ترشحات انسولین (به عنوان مثال ، سولفونیل اوره) یا انسولین استفاده شود ، خطر هیپوگلیسمی افزایش می یابد. متفورمین در صورت ترکیب با انسولین و / یا ترشح انسولین ممکن است خطر هیپوگلیسمی را افزایش دهد.
مداخله همزمان با استفاده از Synjardy با یک ترشح کننده انسولین (به عنوان مثال ، سولفونیل اوره) یا انسولین ممکن است نیاز به دوزهای پایین ترشح انسولین یا انسولین باشد تا خطر هیپوگلیسمی کاهش یابد.
داروهای موثر بر کنترل قند خون
تأثیر بالینی برخی از داروها تمایل به تولید قند خون دارند و ممکن است منجر به از دست دادن کنترل قند خون شوند. این داروها شامل تیازیدها و سایر ادرار آورها ، کورتیکواستروئیدها ، فنوتیازین ها ، محصولات تیروئیدی ، استروژن ها ، داروهای ضد بارداری خوراکی ، فنی توئین ، اسید نیکوتینیک ، سمپاتومیمتیک ها ، داروهای مسدود کننده کانال کلسیم و ایزونیازید است.
مداخله وقتی چنین داروهایی به بیمار مبتلا به Synjardy تجویز می شود ، بیمار باید از نزدیک تحت کنترل باشد تا کنترل قند خون کافی را حفظ کند. وقتی چنین داروهایی از بیمار دریافت کننده Synjardy خارج می شود ، بیمار باید از نظر هیپوگلیسمی از نزدیک مشاهده شود.
تست مثبت گلوکز ادرار
تأثیر بالینی مهار کننده های SGLT2 دفع گلوکز در ادرار را افزایش می دهند و منجر به آزمایش مثبت گلوکز ادرار می شوند.
مداخله نظارت بر کنترل قند خون با آزمایش قند ادرار در بیمارانی که از مهارکننده های SGLT2 استفاده می کنند توصیه نمی شود. از روشهای جایگزین برای کنترل کنترل قند خون استفاده کنید.
تداخل در روش 1،5-انیدروگلوسیتول (1،5-AG)
تأثیر بالینی اندازه گیری های 1،5-AG در ارزیابی کنترل قند خون در بیمارانی که از مهارکننده های SGLT2 استفاده می کنند قابل اعتماد نیست.
مداخله نظارت بر کنترل گلیسمی با روش 1،5-AG توصیه نمی شود. از روشهای جایگزین برای کنترل کنترل قند خون استفاده کنید.
READ  "یک بازو و یک پا": او برای سرگرمی با بیمه های سلامت مبارزه می کند - و برنده می شود

آیا استفاده از Synjardy در دوران بارداری یا شیردهی بی خطر است؟

 • توصیه باردار بیماران و بیماران با توانایی تولید مثل ، از احتمال بالقوه جنین با درمان با Synjardy.
 • به بیماران دستور دهید گزارش دهند حاملگی در اسرع وقت به پزشکان خود به بیماران توصیه کنید که شیر دادن در طول درمان با Synjardy توصیه نمی شود.

بررسی پزشکی در 30/6/2021

منابع

کلیه بخشها با مجوز از سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارائه شده است