Tulane تا 16 میلیون دلار برای انتقال واکسن پنومونی بینی از آزمایشگاه به آزمایشات بالینی دریافت می کند.

مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی قراردادی تا سقف 16 میلیون دلار به دانشگاه تولین منعقد کرد تا واکسن اسپری بینی را که محققان دانشگاه برای خنثی کردن مقاومت آنتی‌بیوتیکی اختراع کرده‌اند، به مرحله یک آزمایش بالینی برساند. کلبسیلا پنومونیه، علت اصلی ذات الریه

باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک در حال افزایش هستند و یکی از علل مهم عفونت هایی هستند که نیاز به بستری شدن در بیمارستان در بین کودکان و سالمندان دارند. در حالی که پزشکان سعی می کنند انواع جدیدی از آنتی بیوتیک ها را برای مبارزه با این به اصطلاح ابر میکروب ها بیابند، الیزابت نورتون، محقق دانشکده پزشکی دانشگاه تولین، دکترا، و دکتر جی کولز، MD، مخترعان واکسن، در حال تلاش برای محافظت از افراد قبل از قرار گرفتن در معرض این واکسن هستند. عوامل بیماری زا در وهله اول

“باکتری های مقاوم به چند دارو باعث عفونت های شدیدتر می شوند و یک تهدید فزاینده برای سلامت عمومی هستند. واکسن هایی که این پاتوژن ها را هدف قرار می دهند مقرون به صرفه ترین گزینه هستند، به ویژه اگر بتوانید از این واکسن برای پیشگیری یا درمان عفونت در افراد در معرض خطر استفاده کنید.” نورتون، محقق اصلی و دانشیار میکروبیولوژی و ایمونولوژی گفت. در حال حاضر، هیچ واکسنی در بازار وجود ندارد که این نوع ذات الریه را هدف قرار دهد.»

کلبسیلا پنومونیه سومین علت اصلی ذات الریه اکتسابی در بیمارستان و دومین علت اصلی عفونت های جریان خون با بیشترین میزان بروز عفونت های جدی است. همچنین یکی از دلایل اصلی ذات الریه دوران کودکی در بخش هایی از آسیا است. واکسن Tulane جمعیت های پرخطر مانند افراد دارای نقص ایمنی، دیابتی ها یا گیرندگان پیوند عضو را هدف قرار می دهد.

READ  Mavala + Silicum Winter 2021

نورتون گفت که در حالی که واکسن را هدف قرار می دهد کلبسیلا باکتری ها، طراحی منحصر به فرد آن به آن پتانسیل واکنش متقابل به سایر اعضای خانواده انتروباکتریاسه، گونه های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک در پشت بسیاری از عفونت های بیمارستانی، از جمله E. coli.

این واکسن که CladeVax نام دارد برای هدف قرار دادن موثر مخاط بینی، گلو و ریه ها طراحی شده است تا از ناحیه ای که بیشتر در معرض خطر عفونت است محافظت کند.

واکسن اسپری بینی از یک ادجوانت استفاده می کند -; ترکیبی که سیستم ایمنی را تحریک می کند – به نام LTA1 که نورتون در Tulane توسعه داد. آن کمکی که با استفاده از پروتئین مشتق شده از آن ساخته می شود E. coli باکتری ها با مجموعه ای از آنتی ژن های اختصاصی شناسایی شده توسط آزمایشگاه کولز ترکیب می شوند که شامل پروتئین های غشای بیرونی باکتری های هدف است.

این یک پلت فرم واکسن کاملاً جدید است، از استفاده از ادجوانت تا مسیر تجویز بدون سوزن. این یک کلاس کاملاً جدید از واکسن‌ها برای باکتری‌ها را نشان می‌دهد که از دو طریق باعث محافظت می‌شود -؛ هم آنتی بادی و هم ایمنی سلول T. تمام واکسن های فعلی پنومونی فقط آنتی بادی هایی را علیه کربوهیدرات های سطحی ایجاد می کنند. پلتفرم ما دارای مزیت بالقوه ای است که محافظت بسیار گسترده تری در برابر ذات الریه ارائه می کند.”


جی کولز، محقق ارشد، و کرسی وقفی جان دبلیو. دمینگ در پزشکی داخلی

محققان Tulane ابتدا فرمول‌های واکسن را در مدل‌های حیوانی و نخستی‌های غیرانسانی از نظر دوز و ایمنی قبل از پیشرفت به آزمایش‌های بالینی آزمایش خواهند کرد. این پروژه شامل همکارانی در مرکز ملی تحقیقات پستانداران Tulane، دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری، واحد ترجمه بالینی Tulane، و دانشگاه کارولینای شمالی و همچنین پیمانکاران برای تولید GMP خواهد بود.

READ  آیا رند پاول پیام واکسن را برای بازماندگان Covid مخلوط می کند؟

نورتون گفت: «اگر این موفقیت‌آمیز باشد، ما زرادخانه دیگری برای تعداد فزاینده منابع مقاوم به آنتی‌بیوتیک پنومونی یا عفونت‌های جریان خون خواهیم داشت.» و ما می‌توانیم امیدواریم این پلت فرم انتقال اسپری بینی را به سایر عفونت‌ها گسترش دهیم و روی یک واکسن ترکیبی کار کنیم که بدون سوزن است و چندین ارگانیسم را به طور همزمان هدف قرار می‌دهد.»