باکتری اسکراب کشنده تیفوس در کارولینای شمالی یافت شد. آنچه در مورد بیماری عفونی باید بدانید

یک باکتری عامل تیفوس اسکراب، نوع مرگبار بیماری تیفوس که از طریق نیش چیگر منتشر می شود، برای اولین بار در ایالات متحده شناسایی شد.

با توجه به الف مطالعه که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) انجام شد، چیگرها یا اشکال لارو کنه‌های آلوده به Orientia tsutsugamushi، باکتری‌هایی که باعث تیفوس اسکراب می‌شوند در چندین پارک تفریحی در کارولینای شمالی یافت شدند.

تیفوس اسکراب تهدید کننده زندگی است بیماری عفونی که در صورت عدم درمان ممکن است باعث نارسایی شدید چند عضوی و خونریزی شود. این مرگبار میزان این بیماری بدون مراقبت پزشکی تا 70 درصد است.

علائم تیفوس اسکراب 6 تا 21 روز پس از نیش چیگر عفونی ظاهر می شود.

علائم:

  • تب و لرز
  • سردرد و بدن درد
  • دلمه در محل نیش چیگر که به نام اسکار نیز شناخته می شود
  • بثورات روی تنه که اغلب تا بازوها و پاها گسترش می یابد
  • بزرگ شدن غدد لنفاوی
  • سرفه

با بدتر شدن عفونت، بیماران ممکن است با انقباض عضلانی، ضربان نبض بالا و افت فشار خون مواجه شوند. که در شدید در موارد، بیماران ممکن است دچار گیجی و کما شوند. استفاده از داکسی سایکلین معمولاً برای درمان بیماری تجویز می شود.

بیشتر موارد عفونت تیفوس اسکراب از مناطق روستایی جنوب شرقی آسیا، اندونزی، چین، ژاپن، هند و شمال استرالیا گزارش شده است.

ما می‌خواستیم ببینیم که آیا چیگرها در ایالات متحده حامل Orientia هستند یا خیر. ما در گذشته ابزارهای تشخیصی برای آزمایش این باکتری خاص در سطح جنس نداشتیم. گفت لوگاناتان پونوسامی، نویسنده همکار مقاله تحقیقاتی.

READ  پیشنهاد بیمه درمانی مونتانا با الهام از Covid به مدت 2 سال شروع نمی شود

محققان چیگرهایی را که از 10 پارک مختلف در ایالت کارولینای شمالی در حالی که از یک کاشی سیاه بر روی زمین عبور می کردند، برداشتند. آنها سپس انواع باکتری های موجود در آنها را شناسایی کردند.

محققان گفتند: “یک پارک نرخ مثبت 90 درصدی را برای این باکتری نشان داد (9 مورد از 10 چیگر گرفته شده) و دیگری نرخ مثبت 80٪ را نشان داد (هشت از 10 چیگر گرفته شده). پارک های دیگر نرخ مثبت فقط 10٪ را نشان دادند.” .

به گفته محققان، چیگرها نه تنها افراد یا جوندگان را از طریق گزش آلوده می‌کنند، بلکه می‌توانند از طریق تخم‌هایشان به نسل‌های آینده کنه‌ها نیز منتقل شوند.

ما نمی دانیم که آیا این یک معرفی اخیر به ایالت است یا اینکه این باکتری سال هاست که در اینجا وجود داشته است. همچنین نمی دانیم که چیگرهای آلوده که در کارولینای شمالی یافت می شوند واقعا باعث بیماری می شوند یا خیر؛ این باید در آینده مشخص شود. کار آینده،” R. Michael Roe، یکی از نویسندگان مقاله اشاره کرد.

منتشر شده توسط Medicaldaily.com