جوامع روستایی کوچک به میدان نبرد دسترسی سقط جنین تبدیل شده اند

در ماه آوریل، مارک لی دیکسون وارد این شهر 4500 نفری شد که مرز یوتا-نوادا را در آغوش گرفته است تا فرمانی مبنی بر ممنوعیت سقط جنین صادر کند.

او در جلسه اواسط آوریل به اعضای شورای شهر غرب وندور گفت: “شصت و پنج شهر و دو شهرستان در سراسر ایالات متحده” محدودیت های مشابهی را تصویب کرده اند. اکثریت آنها در تگزاس هستند، اما موفقیت های اخیر در ایالت های دیگر، دیکسون و گروهش را تقویت کرده است.

او گفت: «ما این کار را در ویرجینیا، ایلینوی، مونتانا و جاهای دیگر نیز انجام می دهیم.

تلاش برای اعمال ممنوعیت‌های محلی به ویژه در شهرهای کوچک، مانند وست وندور و هابز، نیومکزیکو، که در مرزهای بین ایالت‌هایی که سقط جنین را محدود کرده‌اند و ایالت‌هایی که قوانین دسترسی به آن را حفظ می‌کنند، شدید شده است. آنها چهارراهی هستند که طرفداران و ارائه دهندگان سقط جنین به دنبال ایجاد کلینیک هایی برای خدمات رسانی به افرادی هستند که از مناطق وسیعی از ایالات متحده سفر می کنند، جایی که ایالت ها سقط جنین را ممنوع یا به شدت محدود کرده اند پس از اینکه دادگاه عالی ایالات متحده تقریباً 50 سال حمایت از سقط جنین در سراسر کشور را لغو کرد. تصمیم دادگاه در رو در مقابل وید.

ساکنان و رهبران غرب وندور و بسیاری از شهرها و شهرهای دیگر با ورود حامیان خارجی، از جمله دیکسون، دست و پنجه نرم می‌کنند، که اکنون مدعی سهمی در اداره جوامع کوچک و در غیر این صورت ساکت هستند.

پیشنهاد دیکسون به شورای شهر غرب وندور پس از آن مطرح شد که اعضای شورا در ماه مارس به صدور مجوز ساختمانی برای Planned Parenthood Mar Monte مستقر در کالیفرنیا رای منفی دادند. مقامات وابسته به Planned Parenthood به هیئت محلی گفتند که این مرکز خدمات مراقبت های اولیه را علاوه بر سقط جنین و سایر مراقبت های باروری ارائه خواهد کرد. این رای به دنبال ساعت ها بحث داغ در حین اظهار نظر عمومی صورت گرفت. سپس شهردار جیسی هولم تصمیم شورا را وتو کرد و درخواست مجوز را در هاله ای از ابهام گذاشت.

وست وندور واقع در شمال شرقی نوادا، بیش از 100 مایل با ماشین از Elko، محل سکونت شهرستان، 120 مایلی غرب از سالت لیک سیتی، و 170 مایلی جنوب از Twin Falls، آیداهو فاصله دارد. این شهر یک مکان استراتژیک برای کازینوها و داروخانه های ماری جوانا بوده است که در نوادا قانونی هستند اما در یوتا و آیداهو محدود شده اند. به طور مشابه، نزدیکی آن به ایالاتی که به دنبال محدود کردن دسترسی به سقط جنین حرکت کردند دابز لغو تصمیم قلیه شهر را مورد توجه قرار داده است.

READ  چرا داروهای ارزان و قدیمی که ممکن است کووید را درمان کنند هرگز از آزمایشگاه خارج نمی شوند؟

پیشنهاد ضد سقط جنین دیکسون مورد حمایت ساکنان محافظه کارتر شهر قرار گرفته است. اما برادران فرناندو و مارکوس سروس تلاش‌های ضد سقط جنین را به چالش کشیده‌اند. علاوه بر اینکه می‌خواستند از سقط جنین محافظت کنند و دسترسی به آن را گسترش دهند، هر دو کلینیک مراقبت‌های اولیه را که Planned Parenthood Mar Monte به دنبال ایجاد آن بود، به‌عنوان یک پیروزی بالقوه در جامعه روستایی خود دیدند، که توسط منابع بهداشتی فدرال و منطقه‌ای تحت پوشش پزشکی تعیین شده است. مدیریت خدمات.

فرناندو سروس، 22 ساله، گفت که Planned Parenthood راه حلی را برای کمبود مراقبت های بهداشتی در منطقه “در یک بشقاب نقره ای” ارائه کرده است.

او گفت: “و رد شد. من باید هر کاری که می توانم انجام دهم تا به اینجا برسم.”

برادران سروس سعی کرده‌اند گروهی را برای حمایت از دسترسی به سقط جنین و ایجاد کلینیک برنامه‌ریزی شده والدین در وست وندور سازماندهی کنند، اما حفظ آن دشوار بوده است. آنها گفتند که نسبت به ساکنانی که از دیکسون حمایت می کنند احساس می کنند از تعدادشان بیشتر است. مارکوس سروس، 18 ساله، گفت که هر یکشنبه در مراسم کاتولیک در وست وندور شرکت می کند و ساکنان محله به طور مرتب در معرض زبان ضد سقط جنین هستند.

سقط جنین تا 24 هفته در قانون نوادا محافظت می شود و قانونگذار ایالتی اخیراً لایحه ای را تصویب کرده است تا این قانون را در قانون اساسی ایالت ثبت کند. برای تبدیل شدن به قانون، این اقدام باید یک بار دیگر در جلسه قانونی بعدی نوادا در سال 2025 تصویب شود و در سال 2026 توسط رأی دهندگان تصویب شود.

سال گذشته، به دنبال دابز تصمیم، پس از آن دولت استیو سیسولاک، یک دموکرات، فرمان اجرایی مشابه با سایر ایالت ها صادر کرد که از بیمارانی که به دنبال مراقبت سقط جنین هستند در برابر پیگرد قانونی توسط ایالت هایی که قانونی نیست، محافظت می کند.

در سراسر مرز شرقی نوادا، در یوتا، سقط جنین تا 18 هفته قانونی است، در حالی که چالش‌ها برای ممنوعیت شروع و اقدام برای محدود کردن مجوز کلینیک سقط جنین از طریق دادگاه ادامه دارد.

قوانین آیداهو علیه سقط جنین از محدودترین قوانین در این کشور است. در حال حاضر، دولت سقط جنین را فقط در موارد خاص تجاوز جنسی و زنای با محارم یا برای نجات جان مادر مجاز می‌داند. در ماه آوریل، پس از تصویب قانون «قاچاق سقط جنین» که قانونگذاران آنجا قانون «قاچاق سقط جنین» را تصویب کردند، این ایالت در تیتر خبرها قرار گرفت که کمک به افراد زیر سن قانونی را برای عبور از مرزهای ایالتی برای دریافت سقط جنین یا تهیه قرص های سقط جنین بدون رضایت والدین جرم انگاری می کند.

READ  بررسی Diumin Forever Couture Luminizer

راشل ربوشه، رئیس دانشکده حقوق بیزلی در دانشگاه تمپل و یکی از نویسندگان یک مقاله تحقیقاتی اخیر، گفت: تغییرات شدید در سیاست سقط جنین از ایالت به ایالت دیگر امری عادی است و چالش‌های محلی “چیزی است که ما درگیر آن هستیم”. بررسی پس ازدابز واقعیت حقوقی صحنه‌های درگیری در حال افزایش است و این همان چشم‌انداز حقوقی پیچیده‌ای است که ما در آن زندگی می‌کنیم.»

استراتژی دیکسون در ایجاد آنچه که او آن را “شهرهای پناهگاه برای نوزادان متولد نشده” می نامد شامل استناد به قانون فدرال 150 ساله است که ارسال قرص های سقط جنین را محدود می کند. اما دیکسون استدلال می‌کند که این قانون فراتر می‌رود و هرگونه «لوازم جانبی» را ممنوع می‌کند، از جمله هر چیزی که می‌تواند برای انجام سقط جنین مورد استفاده قرار گیرد، مانند دستگاه‌ها و ابزارهای پزشکی خاص.

مقامات فدرال ادعا می کنند که اگرچه ماده سقط جنین در قانون اصلاح نشده است، تصمیمات دادگاه های قبلی دامنه قانون Comstock را محدود کرده است. دفتر مشاور حقوقی وزارت دادگستری در ماه دسامبر نظری را صادر کرد و به این نتیجه رسید که قانون ارسال داروی سقط جنین را ممنوع نمی کند.

دیکسون استدلال می کند که قانون کامستاک باید جایگزین هر قانون ایالتی یا حمایت قانون اساسی ایالتی شود. ربوشه گفت که مطمئن نیست که چگونه در دادگاه تکان خواهد خورد.

او گفت: “تعدادی از اقدامات دادگاه باید انجام شود، که مهمترین آنها این است که Comstock هنوز قانون خوبی است و از قانون سقط جنین جلوگیری می کند.” این یک هولدینگ بحث برانگیز است زیرا Comstock برای چندین دهه اجرا یا اعمال نشده است.

سخنگوی Planned Parenthood Mar Monte با استناد به مسائل قانونی از اظهار نظر در مورد اینکه آیا این سازمان به پیگیری کلینیک در غرب وندور ادامه خواهد داد یا خیر، خودداری کرد.

پیشنهاد دیکسون اکنون در دست شورای شهر غرب وندور است. او به رهبران محلی اطمینان داد که در صورت ادامه اجرای این فرمان، وکیل او بدون هیچ هزینه ای از آنها نمایندگی خواهد کرد. آن وکیل، جاناتان میچل، وکیل کل سابق تگزاس است و به شکل‌گیری قانونی کمک می‌کند که اجازه دادخواهی مدنی علیه افراد و ارائه‌دهندگانی را که «کمک و تشویق» زنان باردار برای خاتمه بارداری هستند، داشته باشد.

طبق گزارشات، یک فرمان ضد سقط جنین حداقل در یکی از شهرهای اوهایو لغو شد، و سایر نهادهای محلی به چنین احکامی رای منفی داده اند یا تصمیم گرفته اند آنها را به رأی گیری نگذارند. وب سایت دیکسون.

آندریا میلر، رئیس موسسه ملی بهداشت باروری، گفت که تلاش چند دولتی دیکسون برای جلوگیری از عبور مردم از خطوط دولتی برای مراقبت های بهداشت باروری، از جمله سقط جنین، طعنه آمیزی است.

READ  رژ لب دکورت روژ دکورت | وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی

میلر گفت: «اگر آنقدر غم انگیز نبود خنده دار بود. “این یک تلاش فوق العاده بدبینانه و با انگیزه سیاسی است که عمدتاً با هدف ایجاد سردرگمی و انگ زدن به مراقبت از سقط جنین انجام می شود.”

میلر همچنین به سایر شهرداری‌ها در ایالات متحده – مراکز شهری مانند نیویورک، سیاتل، فیلادلفیا و غیره – اشاره کرد که قوانین محلی را برای محافظت و گسترش دسترسی به مراقبت از سقط جنین تأیید کرده‌اند.

مدیر شهر غرب وندور، شهردار، یا اعضای شورا باید درخواست کنند که بررسی این پیشنهاد به دستور جلسه اضافه شود تا به جلو حرکت کند. هولم، شهردار، گفت که او “هیچ زمانی” این حکم را برای بررسی درج نخواهد کرد. گابریلا سوریانو، عضو شورای شهر، تنها زن عضو شورا، در اواخر آوریل گفت که مطمئن نیست که آیا سایر اعضای شورا این مصوبه را دنبال خواهند کرد یا خیر.

هولم گفت که او از هرگونه اطلاع رسانی به شهر از طرف Planned Parenthood Mar Monte درباره پیشبرد کلینیک بی اطلاع است.

اگر قانون ضد سقط جنین در غرب وندور وضع می شد و از افتتاح کلینیک در شهر جلوگیری می کرد، پیامدهای گسترده ای برای ساکنان داشت. در حال حاضر، آنها با بیش از یک ساعت رانندگی در هر دو جهت تا نزدیکترین بیمارستان روبرو هستند.

برای برخی از اعضای جامعه، این تصمیم چندان واضح نیست.

برادران سروس گفتند که مادرشان که کاتولیک و اسپانیایی تبار است، مخالف سقط جنین است اما از افتتاح کلینیک برنامه ریزی شده والدین در غرب وندور حمایت می کند. سال ها پیش، او پس از یک ساعت و نیم رانندگی به شهر سالت لیک برای مراقبت های اضطراری، سقط جنین کرد.

فرناندو سروس گفت: “شکاف بزرگی بین افرادی که فکر می‌کنند شما بچه‌ها را می‌کشید و افرادی که فکر می‌کنند بارداری سیاه و سفید نیست، وجود دارد. همه چیز پیش می‌آید.” “گاهی اوقات شما نیاز به مراقبت های اورژانسی دارید. و کلینیکی مانند آن کمک می کند.”
این مقاله تجدید چاپ شده است khn.org با اجازه از بنیاد خانواده هنری جی. کایزر. Kaiser Health News، یک سرویس خبری مستقل از سرمقاله، برنامه‌ای از بنیاد خانواده قیصر، یک سازمان تحقیقاتی غیرحزبی در زمینه سیاست مراقبت‌های بهداشتی و غیر وابسته به Kaiser Permanente است.