دوست دارید دیر غذا بخورید؟ مطالعه جدید روشن می کند که چرا باید این عادت را ترک کنید

آیا شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که اغلب در پایان شب دیرتر غذا می خورند؟ یک مطالعه جدید روشن می کند که چگونه این عادت ممکن است واقعاً مضر باشد.

خوردن دیروقت در شب برای بسیاری از رژیم‌ها ممنوع است، اما مطالعات زیادی در مورد تأثیرات واقعی آن بر سه عامل کلیدی در تنظیم وزن بدن، بیمارستان بریگام و زنان تحقیق نکرده‌اند. اشاره شد در یک خبر اینها عبارتند از “تنظیم کالری دریافتی، تعداد کالری هایی که می سوزانید، و تغییرات مولکولی در بافت چربی”.

برای مطالعه جدیدشان، منتشر شده سه شنبه در Cell Metabolism، محققان نگاهی به اثرات زود خوری در مقایسه با دیر خوردن داشتند، در حالی که عوامل مهم دیگری مانند قرار گرفتن در معرض نور، خواب و فعالیت بدنی را کنترل کردند.

نینا ویوویچ، نویسنده اول مطالعه، از بخش اختلالات خواب و شبانه روزی بریگام، در این خبر گفت: «در این مطالعه، ما پرسیدیم: «آیا زمانی که ما غذا می خوریم زمانی که همه چیز ثابت باشد، اهمیت دارد؟»

برای کشف این موضوع، محققان این مطالعه را بر روی 16 شرکت‌کننده که دارای اضافه وزن یا چاق بودند، انجام دادند. آنها دو پروتکل آزمایشگاهی – پروتکل زود خوری و پروتکل دیر خوردن – را تکمیل کردند که در آن وعده های غذایی 240 دقیقه (4 ساعت) به تاخیر افتاد. آنها همچنین برای دو تا سه هفته قبل از پروتکل های آزمایشگاهی برنامه خواب و بیداری ثابتی داشتند و همچنین در سه روز منتهی به آن از رژیم های غذایی سخت در خانه پیروی می کردند.

READ  ایستگاه های پر کردن بادی شاپ

در حالی که شرکت کنندگان در آزمایشگاه بودند، گرسنگی و اشتهای خود را ثبت کردند. نمونه‌های مهمی مانند نمونه‌های خون، دمای بدن، مصرف انرژی و بیوپسی بافت چربی نیز جمع‌آوری شد.

محققان دریافتند که دیر خوردن هر سه عامل اصلی را تحت تأثیر قرار می دهد. این “احتمال گرسنگی را دوبرابر کرد، کالری ها را آهسته تر سوزاند و در واقع مکانیسم های پشت متابولیسم لیپیدها را تغییر داد.

ویوویچ گفت: “(W) متوجه شدیم که خوردن چهار ساعت بعد تفاوت قابل توجهی در میزان گرسنگی ما، نحوه کالری سوزی بعد از غذا خوردن و نحوه ذخیره چربی دارد.”

محققان نوشتند: «نتایج ما نشان می‌دهد که دیرخوردن به طور مداوم عملکردهای فیزیولوژیکی و فرآیندهای بیولوژیکی دخیل در تنظیم انرژی دریافتی، مصرف و ذخیره‌سازی را تغییر می‌دهد – هر یک از این سه در جهتی که به افزایش وزن کمک می‌کند.»

و در شرایط زندگی واقعی که در آن غذای بهتری در دسترس است، محققان بر این باورند که اثرات دیرخوردن “ممکن است حتی بیشتر شود.”

آنها افزودند که این عوامل مختلفی را نشان می دهد که دیر غذا خوردن ممکن است خطر چاقی را افزایش دهد. همچنین به مجموعه تحقیقات در مورد اینکه چگونه زمان‌بندی وعده‌های غذایی واقعاً بر افراد تأثیر می‌گذارد می‌افزاید. به عنوان مثال، در یک مطالعه اخیر، محققان همچنین دریافتند کسانی که هم در روز و هم در شب وعده های غذایی می خورند افزایش یافته است. سطوح خلقی شبیه افسردگی و اضطراب.

در مورد مطالعه حاضر، محققان خاطرنشان کردند که مطالعات بیشتری برای آزمایش «تعمیم پذیری» آن مورد نیاز است. به عنوان مثال، تنها پنج شرکت کننده زن وجود داشت که منجر به بازنمایی کمتر از جنسیت شد.

READ  بسیاری از مادران و فرزندانشان در ماه تولد مشترک هستند. در اینجا چرا