محصولات خانگی معمولی سموم مضر برای سلامتی منتشر می کنند و می توانند باعث سرطان شوند: مطالعه

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ده‌ها محصول خانگی که مردم به صورت روزانه از آنها استفاده می‌کنند، سمومی را منتشر می‌کنند که برای سلامتی انسان مضر است و می‌تواند باعث ایجاد مجموعه‌ای از مشکلات از جمله سرطان شود.

همانطور که در مطالعهکه روز سه‌شنبه در مجله Environmental Science & Technology منتشر شد، بیش از 100 نوع محصول مصرفی حاوی ترکیبات آلی فرار سمی (VOCs) هستند که به گاز تبدیل می‌شوند و با سایر آلاینده‌های هوا ترکیب می‌شوند و هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ازن ایجاد می‌کنند.

محققین پشت این مطالعه تخمین زدند که حدود 5000 تن VOC از محصولات مراقبت از مصرف کننده عمومی در سال 2020 آزاد شد و جو کالیفرنیا را آلوده کرد. آنها بر این باورند که این محصولات می توانند باعث ایجاد طیف وسیعی از مسائل بهداشتی مانند نقایص سلامتی و آسیب های باروری و همچنین سرطان شوند. UPI گزارش شده است.

علاوه بر این، آنها 30 دسته محصول را شناسایی کردند که فکر می کنند نیاز به بررسی دقیق دارند، زیرا احتمالاً منجر به قرار گرفتن در معرض VOC می شوند. اینها عبارتند از لاک ناخن، شامپو، آرایش و موارد مشابه که حاوی فرمالدئید – رایج ترین VOC مضر است. سایر محصولات خانگی که VOC منتشر می‌کنند شامل سایر محصولات خانگی مانند پاک کننده‌ها، لوازم هنری، شوینده‌های لباسشویی، گلوله‌های نفد و چسب‌ها می‌شود.

کریستین ناکس، نویسنده اصلی، دانشمند مؤسسه سایلنت اسپرینگ، می‌گوید: «این مطالعه اولین مطالعه‌ای است که میزان استفاده از VOCهای سمی را در همه انواع محصولات روزمره که می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود را نشان می‌دهد. اخبار ایالات متحده. عمومی کردن این اطلاعات می تواند تولیدکنندگان را تشویق کند تا محصولات خود را مجدداً فرموله کنند و از مواد ایمن تر استفاده کنند.

READ  bareMinerals تقویت و طولانی مدت ریمل مژه و ابرو

ناکس و همکارانش برای دستیابی به این یافته‌ها، داده‌هایی را از هیئت منابع هوایی کالیفرنیا (CARB) جمع‌آوری کردند که بیش از 30 سال است که VOCها را در محصولات مصرفی برای مبارزه با مه دود نظارت می‌کند.

محققان بر روی 33 VOC که تحت قانون حق دانستن کالیفرنیا، Prop 65 فهرست شده‌اند، تمرکز کردند، زیرا به طور بالقوه برای سلامت انسان مضر هستند.

کارشناسان پیشنهاد کردند که آنها به ویژه نگران کارگران سالنی هستند که به طور مرتب در معرض مواد آرایشی غلیظ سرطان زا هستند که برای طیف متنوعی از خدمات نظافت استفاده می شوند.

سپس محققان دریافتند که حداقل 9 VOC با محصولات سالن مرتبط هستند. آنها همچنین دریافتند که افرادی که در کارهای سرایداری کار می کنند می توانند در معرض بیش از 20 VOC مضر قرار گیرند زیرا از پاک کننده های عمومی، چربی زدا، مواد شوینده و محصولات نگهداری استفاده می کنند.

دکتر مگ شوارتزمن، پزشک و دانشمند بهداشت محیطی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کالیفرنیا برکلی، گفت: “همین مورد در مورد کارگران خودروسازی و ساختمانی نیز صدق می کند. همه این مواجهه ها با هم جمع می شوند و ممکن است آسیب جدی ایجاد کنند.” به UPI.

شوارتزمن ادامه داد: «در ابتدایی ترین سطح، کارگران شایستگی آن را دارند که بدانند در معرض چه چیزی هستند. اما، در نهایت، آنها شایسته محصولات ایمن تری هستند و این مطالعه باید تولیدکنندگان را مجبور به ایجاد تغییرات قابل توجهی برای محافظت از سلامت کارگران کند.

دانشمندان از تولیدکنندگان خواستند که مواد شیمیایی مضر را با جایگزین های ایمن جایگزین کنند. آنها همچنین از آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده خواستند تا تعداد بیشتری از این مواد شیمیایی مضر انتشار دهنده VOC را به فهرست مواردی که تحت قانون کنترل مواد سمی تنظیم شده اند اضافه کند.

READ  علم پاکسازی پوست شماره یک
خطرات در محصولات تمیز کننده با برچسب “ارگانیک” و “همه طبیعی” پنهان است.
عکس از شاتر استوک

منتشر شده توسط Medicaldaily.com