مطالعه نشان می دهد چگونه امواج مغزی سطح قند خون را تنظیم می کند

داشتن یک خواب خوب شبانه برای سلامتی، به ویژه برای بیماران دیابتی ضروری است. مطالعات نشان داده اند که کم خوابی خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد، اما مکانیسم دقیقی که خواب از طریق آن سطح قند خون را کنترل می کند، شناخته نشده است. در یک مطالعه جدید، محققان دانشگاه کالیفرنیا این راز را کشف کردند.

تیم تحقیقاتی کشف کردند که چگونه امواج مغزی در خواب عمیق در شب، حساسیت فرد به انسولین را تنظیم می کند، که تعیین کننده کنترل قند خون در روز بعد است. به گفته آنها، جفت شدن امواج مغزی در خواب عمیق به نام دوک های خواب و امواج آهسته مسئول پیش بینی حساسیت به انسولین است.

محققان نوشتند: «در بررسی بیش از 600 انسان، نشان دادیم که جفت شدن دوک‌های خواب با حرکت غیرسریع چشم (NREM) و نوسانات آهسته شب قبل با بهبود کنترل گلوکز محیطی در روز بعد مرتبط است.

این امواج مغزی هماهنگ شده مانند انگشتی عمل می‌کنند که اولین دومینو را تکان می‌دهد تا یک واکنش زنجیره‌ای مرتبط را از مغز، تا قلب شروع کند و سپس تنظیم قند خون بدن را تغییر دهد. به‌ویژه، ترکیب دو موج مغزی. متیو واکر، نویسنده ارشد این مطالعه، که دوک‌های خواب و امواج آهسته نامیده می‌شود، افزایش حساسیت بدن به هورمونی به نام انسولین را پیش‌بینی می‌کند که در نتیجه و به طور مفید سطح گلوکز خون را کاهش می‌دهد. گفت.

این مطالعه که در Cell Reports Medicine منتشر شده، نشان می‌دهد کیفیت خواب برای بیماران دیابتی مهمتر از کمیت است و اصلاح خواب ممکن است یک تغییر سبک زندگی موثر باشد که می تواند به کنترل سطح قند خون کمک کند.

READ  برای مشاغل و کلینیک ها ، Blue Shield با واکسیناسیون وظیفه رفع آنچه شکسته نشده بود را برطرف می کند

محققان معتقدند این یافته ها می تواند به استفاده از خواب به عنوان یک درمان کمکی درمانی و بدون درد برای افراد مبتلا به دیابت کمک کند.

ویوما دی.شاه، یکی از شرکت‌های این شرکت، گفت: فراتر از فاش کردن یک مکانیسم جدید، نتایج ما همچنین نشان می‌دهد که این امواج مغزی در خواب عمیق می‌تواند به عنوان نشانگر حساس سطح قند خون فرد در روز بعد، بیشتر از معیارهای سنتی خواب استفاده شود. -نویسنده تحقیق

شاه افزود: «با افزودن به ارتباط درمانی این کشف جدید، یافته‌ها همچنین ابزاری جدید و غیرتهاجمی – امواج مغزی در خواب عمیق – را برای نقشه‌برداری و پیش‌بینی کنترل قند خون افراد پیشنهاد می‌کنند.»

منتشر شده توسط Medicaldaily.com