کالیفرنیا و تگزاس مسیرهای مختلف واکسیناسیون را طی کردند. چه کسی پیش رو است؟

[ad_1]

کالیفرنیا و تگزاس ، دو ایالت پرجمعیت این کشور ، رویکردهای کاملاً متفاوتی را نسبت به بیماری همه گیر و اقدامات واکسیناسیون برای پایان دادن به آن اتخاذ کرده اند.

کالیفرنیا وابستگی خود را به علم و سیاست هایی که به گفته آن در راستای بهبود عدالت اجتماعی است بوق زده است.

مقامات ایالتی تگزاس بر حقوق فردی و محافظت از اقتصاد تأکید کرده اند ، که اغلب هشدارهای بهداشت عمومی را نادیده می گیرند اما واکسیناسیون را تشویق می کنند – در حالی که آن را یک انتخاب شخصی می دانند.

با این وجود تعهد کالیفرنیا به حقوق صاحبان سهام به نظر نمی رسد قرار داده است ایالت پیش از تگزاس در واکسیناسیون لاتین ها که تقریباً 40٪ از جمعیت هر دو ایالت را تشکیل می دهند. مردم لاتین به طور نامتناسبی از بیماری کوویید رنج برده اند زیرا فقیرترین افراد در خانه های شلوغ زندگی می کنند ، از خدمات بهداشتی با کیفیت کمتری برخوردار می شوند و احتمال کار در خارج از خانه نیز بیشتر است.

در کالیفرنیا، 22٪ اسپانیایی ها واکسینه شده بودند از 12 آوریل ؛ در تگزاس ، 21٪

به طور کلی ، تگزاس عملکرد بسیار بهتری نسبت به کالیفرنیا داشته است براساس تجزیه و تحلیل اخیر توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ، در ماه های اول توزیع واکسن به گروه های بسیار آسیب پذیر رسیده است. تگزاس در این لیست هفتم بود. کالیفرنیا از آخرین پنجم بود.

به طور کلی ، معیارهای همه گیر کالیفرنیا بهتر بوده است. همانطور که واجد شرایط بودن واکسن در 15 آوریل برای همه سنین باز شد ، 49٪ مردم کالیفرنیا 16 ساله و بالاتر در مقایسه با واکسیناسیون به طور جزئی یا کامل انجام شد 43٪ از تگزاسی ها.

این دو ایالت گردن و گردن داشتند تا اینکه طوفان شدید زمستانی در ماه فوریه برای مدت یک هفته در اکثر تگزاس برق را قطع کرد. وی گفت: “ما هرگز واقعاً بعد از آن بهبود نیافتیم ، و دقیقاً چرا ، بیش از اندازه خود ، كاملاً روشن نیست.” دکتر پیتر هوتز، رئیس دانشکده ملی طب گرمسیری کالج پزشکی بیلور.

همچنین کالیفرنیا در زمینه کاهش عفونت ها بسیار بهتر عمل می کند. میانگین هفت روزه ایالت از 15 آوریل ، با متوسط ​​هفت روز ، 52.7 مورد و 1.8 مرگ در هر 100000 نفر است میزان مثبت 1.5. در همین حال ، تگزاس با میانگین 73 روز 73.3 مورد و 1.5 مرگ و میر در هر 100000 نفر است میزان مثبت 7.

رهبران ایالت ها واکنش متفاوتی نسبت به این معیارها نشان داده اند. فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، 15 ژوئن را به عنوان تاریخ تعیین کرده است روز برای پایان دادن به بیشتر محدودیت های همه گیری، ممانعت از عقب نشینی های بزرگ ، اما او قصد دارد همچنان به ماسک پوشیدن در مکانهای عمومی و محلهای کار پر خطر ادامه دهد. در همین حال ، گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس ، در تاریخ 10 مارس به همه مشاغل اجازه داد تا به طور کامل بازگشایی شوند و حکم ماسک در سراسر کشور را لغو کرد.

مفهوم آزادی فردی در سیاست تگزاس به خوبی بازی می کند و در سراسر همه گیری و انتشار واکسن در کانون توجه و مرکزیت بوده است. ضمن تشویق تگزاسی ها به محافظت از خود در برابر ویروس کرونا ، مقامات ایالتی همزمان با تلاش مقامات محلی برای اجرای چنین اقداماتی مبارزه کرده اند.

در حالی که Newsom یکی از اولیه ترین و سخت ترین قفل های ایالتی را در 19 مارس در کشور ایجاد کرد ، دادستان کل تگزاس Ken Paxton در ابتدا خواستار ماسک محلی و محدودیت های تجاری “غیرقانونی و غیرقابل اجرا” ابوت سرانجام الف مأموریت نقاب و سایر محدودیت ها در ماه جولای پس از افزایش بیماری. این اقدامات با آلن وست ، رئیس جمهوری خواه تگزاس ، با مخالفت حزب خود مواجه شد اعتراض در خارج از عمارت فرماندار در ماه اکتبر.

در برابر این زمینه پرتنش سیاسی ، رهبران ایالت تگزاس در پیام رسانی برای واکسیناسیون نرم تر از کالیفرنیا بوده اند. هر دو فرماندار واکسیناسیون خود را از طریق تلویزیون زنده دریافت کرده اند ، اما هرکدام پیام های مختلفی در مورد چگونگی دید رای دهندگانشان نسبت به عکس ها ارائه داده اند.

ابوت در توییتی در تاریخ 8 آوریل ، ایالت این کشور را جشن گرفت رسیدن به 13 میلیون واکسیناسیون ، اضافه کردن ، “این عکسهای واکسن همیشه داوطلبانه است.” این پیام پدال نرم در موضع گیری ابوت در مورد ماسک ها نیز وجود دارد. علی رغم لغو دستور در اوایل ماه مارس ، فرماندار هنوز ساکنان را به استفاده از آنها ترغیب می کند.

کارشناسان بهداشت عمومی در تگزاس از آنچه آنها تصویب نیمه جان اقدامات بهداشت عمومی می دانند ناامید شده اند. گفت: “روانپریشی است که باید به دو پیام کاملاً متفاوت گوش کرد.” دکتر آندره کاراکوستیس، مدیر عامل کلینیک HOPE در هوستون ، که به اقلیت ها و مهاجران خدمات ارائه می دهد. واکسن فقط برای محافظت فردی شما ساخته نشده است. آنها برای منافع جامعه ساخته شده اند. این پیامی است که در جامعه ما گم شده است. “

از طرف دیگر ، Newsom در مورد واکسن ها از نظر مسئولیت در قبال دیگران صحبت می کند. Newsom در اول آوریل ، هنگامی که گفت: “واکسیناسیون اقدامی حیاتی است که می توانیم برای محافظت از خود ، عزیزان و جامعه خود انجام دهیم ، و ما را به پایان دادن به این همه گیری نزدیکتر می کند.” او واکسن خود را دریافت کرد.

ارزش “ستاره شمالی” که نیوزوم بارها تکرار می شود ، برابری است – این تصور که رفاه کسانی که بیشتر از همه گیر آسیب می بینند باید برای نبرد با آن ضروری باشد. از ابتدای 4 مارس ، دولت وی 40٪ واکسنهای خود را به محله هایی اختصاص داده است که 40٪ موارد بیماریهای پوستی و مرگ را دیده است. کالیفرنیا همچنین 52.7 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است تا بیش از 300 سازمان “پیام رسان معتمد” را برای کمک به واکسن ها تأمین کند. وی برای اولویت بندی گروههای آسیب پذیر و در معرض خطر ، عموم مردم را واجد شرایط واکسیناسیون نکرد. در همین حال ، تگزاس در 29 مارس به طور کامل شاخه واکسن را باز کرد.

تلاش های کالیفرنیا برای واکسیناسیون اقلیت های نژادی و قومی و آسیب پذیرترین افراد ، علی رغم سرمایه گذاری شدید در بهداشت عمومی و توجه به این جوامع ، سوالاتی را درباره تصمیمات واجد شرایط بودن واکسن در این ایالت ایجاد می کند ، الیزابت وریگلی-فیلد، استادیار جامعه شناسی در دانشگاه مینه سوتا.

هر دو تگزاس و کالیفرنیا ، مانند بسیاری از ایالت ها ، اولین بار واکسیناسیون کارمندان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراقبت های طولانی مدت را انجام می دهند ، جمعیتی که اکثراً سفیدپوست هستند. اما در تگزاس ، افرادی که دارای بیماری پزشکی زمینه ای هستند – مانند دیابت نوع 2 ، بیماری سلول داسی شکل یا چاقی – نیز وجود دارد در 29 دسامبر واجد شرایط تیراندازی شد.

در کالیفرنیا ، افراد با شرایط پزشکی زمینه ای تا اواسط ماه مارس به لیست واجد شرایط اضافه نشدند لیست شرایط اساسی سختگیرانه تر از رهنمودهای تگزاس بود.

وریگلی فیلد گفت: “این فاصله بین ژانویه و اواسط مارس ، برای من نوعی داستان است.”

مقامات کالیفرنیا در تاریخ 13 ژانویه تصمیم گرفتند که افراد بالای 65 سال را در اولویت قرار دهند. بسیاری از سفیدپوستان بیش از 65 سال در معرض خطر کمتری نسبت به افراد جوان تر از رنگ بودند ، گفت: وریگلی فیلد ، استدلال می کند که این صلاحیت مبتنی بر سن به نفع افراد مسن و سفیدپوست در هزینه افراد جوان رنگین تر که بیشتر در معرض بستری و مرگ در حفره استخوان قرار دارند ، سودمند است.

نتیجه گیری: اولویت بندی افراد بالای 65 سال بلافاصله اسپانیایی زبان ها را برای سفیدپوشان در معرض آسیب 2 به 1 قرار داد توماس سلدن، بر اساس تحقیقاتی که با همکاری نویسندگان انجام شده است در آژانس تحقیقات و کیفیت بهداشت (نتیجه گیری آنها لزوماً نشان دهنده AHRQ یا HHS نیست). او گفت که طبقات اولویت دار برای بیماران خاص و کارگران ضروری به ترتیب برای فقرا و اسپانیایی تبارها سودمند خواهد بود و فشار دادن آنها به پایین لیست “می تواند یکی از عواملی باشد که ما شاهد نرخ پایین تری برای این گروه ها هستیم.”

اسپانیایی زبانان در سنین 20-54 سال در کالیفرنیا بودند 8.5 برابر بیشتر احتمال دارد که در اثر کووید بمیرد طبق مطالعه دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ، از سفیدپوستان هم سن از مارس تا ژوئیه.

در اواسط ماه فوریه، اولین پاسخ دهندگان و کارگران در آموزش ، غذا و کشاورزی واجد شرایط واکسیناسیون در کالیفرنیا شدند. با این حال ، و در لس آنجلس ، به بخشهای بهداشتی شهرستانها اجازه داده شد که برنامه خود را تعیین کنند کارگران اساسی تا 1 مارس واجد شرایط نبودند به دلیل محدود بودن میزان واکسن.

در واقع ، از دسامبر تا مارس هیچ ردیف واجد شرایطی وجود ندارد که گروه هایی را که عمدتاً لاتین یا سیاه پوستان هستند در بزرگترین شهرستان ایالت و مرکز کانون موارد متوسط ​​و مرگ و میرها را در اولویت قرار دهند.

برخی از بخشهای بهداشت شهرستان می گویند ، این روش به تلاشها برای رسیدن به لاتین آسیب می رساند. در کرن کانتی ، مردم لاتین 53 درصد از جمعیت و 57 درصد از موارد عروقی را تشکیل می دهند ، اما از 15 آوریل فقط 36 درصد واکسن ها را تزریق کردند. سردرگمی در مورد طبقات واجد شرایط کارگران اساسی باعث شد بسیاری تصور کنند این موارد مربوط به آنها نیست برین کارریگان ، مدیر بهداشت عمومی شهرستان گفت: “چرخش کنید.”

دکتر توماس آراگون ، مأمور بهداشت عمومی ایالتی و مدیر بخش بهداشت عمومی کالیفرنیا ، از رویکرد اولیه مبتنی بر سن این ایالت دفاع کرد و گفت این یک استراتژی برای اطمینان از اولویت بندی لاتین ها است. وی خاطرنشان کرد که ، در حالی که لاتین 48٪ از مرگ های ناشی از حفره را در این ایالت تشکیل می دهد ، بیشتر این مرگ ها در افراد بالای 65 سال.

“ما امروز از بسیاری از ایالت ها به طور قابل ملاحظه ای در وضعیت بهتری قرار داریم ، نه فقط به این دلیل که استراتژی واکسن ما باعث نجات جان افراد و دور نگه داشتن افراد از بیمارستان شد ، بلکه همچنین به دلیل مداخلات اثبات شده بهداشت عمومی مانند ماسک گذاری ، فاصله گرفتن ، شستن دستها و ردیابی ”آراگون در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت.

تردید واکسن در میان اقلیت های نژادی و قومی کمرنگ شده است زیرا افزایش سطح آموزش ، دسترسی بهتر شده و افراد بیشتری می بینند که دوستان و همسایگان با خیال راحت تیراندازی می کنند. در عوض تردید واکسن در میان جمهوری خواهان بالا به نظر می رسد، به ویژه انجیلی های سفید ، طبق به چندین نظرسنجی.

بر اساس نظرسنجی که به تازگی توسط فرانک لونتز انجام شده و توسط این سازمان منتشر شده ، اعتماد به واکسن حتی در میان جمهوری خواهان نیز در حال افزایش است بنیاد دی بومونت. این نشان داد که 38 درصد رای دهندگان ترامپ و 48 درصد رای دهندگان بایدن بیشتر از ماه مارس واکسینه می شوند.

در حالی که برخی از کارشناسان گفتند پیام رسانی مداوم از طرف سیاستمداران مفید خواهد بود ، اما وقت و تجربه تماشای ایمن واکسن توسط دوستان و خانواده و همچنین برقراری ارتباط با افراد معتمد – به ویژه پزشکان شخصی – موثرترین راه برای غلبه بر نگرانی های مستمر در مورد عکس ها است.

“چه چیزی تغییر خواهد کرد که واکسن به راحتی در دسترس ارائه دهندگان مراقبت های اولیه قرار می گیرد … که به آنها اعتماد می کنند و به س questionsالات آنها پاسخ داده می شود ، زیرا من فکر می کنم آنها نسبت به واکسن ضد واکسن مردد هستند”. دکتر دیوید لیکی، افسر ارشد پزشکی در دانشگاه سیستم تگزاس.

این داستان توسط تولید شده است KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی درباره مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعاتی در مورد مسائل بهداشتی به کشور ارائه می دهد.

READ  KHN's "What's the Health؟": تلاش برای قیمت دارو دام را می گیرد