کمک مالی 3 میلیون دلاری NIH برای بررسی ارتباط بین BMI مادر و چاقی کودکان

محققان دانشگاه ایالتی میشیگان و هنری فورد برای بررسی ارتباط بین شاخص توده بدنی مادر یا BMI و چاقی کودکان کمک مالی 3 میلیون دلاری از موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی در موسسه ملی بهداشت دریافت کردند.

اگرچه BMI مادر یک پیش‌بینی‌کننده قوی برای BMI کودک است، علم هنوز مکانیسم‌های خاصی را که این رابطه را پشتیبانی می‌کند شناسایی نکرده است. مطالعه NIH، “رویکردی قبل، حین و پس از زایمان برای درک خطر و مکانیسم چاقی”، 600 جفت کودک و مادر را برای کشف مسیرهای بیوشیمیایی که می‌تواند در ایجاد چاقی کودکان نقش داشته باشد، ثبت‌نام می‌کند. محققان امیدوارند با تجزیه و تحلیل داده هایی که شامل قند خون، فشار خون، وضعیت متابولیک، قرار گرفتن در معرض ضد میکروبی و جوامع باکتریایی روده در مادران دارای BMI طبیعی، اضافه وزن و چاق است، تعیین کنند که کدام مکانیسم های بیولوژیکی خطر ابتلا به چاقی را در کودک افزایش می دهد. و مداخلاتی را شناسایی کنید که می تواند این مسیر را در دوران نوزادی متوقف کند.

سارا کامستاک، دانشیار گروه علوم غذایی و تغذیه انسانی در MSU، و آندریا کسیدی-بوشرو، اپیدمیولوژیست و دانشمند ارشد در گروه علوم بهداشت عمومی در Henry Ford Health، سرپرست این پروژه خواهند بود. جین کرور، دانشیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در کالج پزشکی انسانی در MSU، و سارا سانتاروسا، دانشمند دستیار همچنین در بخش علوم بهداشت عمومی در Henry Ford Health، به آنها ملحق می شوند.

این پروژه داده های چند بعدی مهمی را برای شناسایی میکروب ها، متابولیت ها و مسیرهای علت بالقوه ای که ممکن است منجر به چاقی شود، تولید می کند. انتظار من این است که این مجموعه داده ما را قادر می سازد تا متابولیت های تولید شده میکروبی را شناسایی کنیم که می توانند هدف درمان های آینده برای جلوگیری از چاقی در کودکان مستعد باشند. ما امیدواریم که درک اولیه‌ترین منشأ چاقی بتواند به ما کمک کند مسیر سلامتی میلیون‌ها کودک آمریکایی را تغییر دهیم.»


سارا کامستاک، دانشیار، گروه علوم غذایی و تغذیه انسانی در MSU

کرور گفت: «ما می‌توانیم این کار را به نحو احسن انجام دهیم، زیرا شرکت‌کنندگان از همگروه‌های بارداری کنونی ما استخدام می‌شوند و به ما امکان می‌دهند به سرعت در جهت‌های جدید و مهم بسازیم». “من برای کار با این تیم تحقیقاتی هیجان‌زده هستم، زیرا آن‌ها به اکتشافات علمی که اطلاعات عملی را برای بهبود سلامت انسان ارائه می‌کنند اختصاص داده‌اند.”

READ  داروی آلزایمر افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف را هدف قرار می دهد. معنی آن چیست؟

Cassidy-Bushrow افزود: “از طریق همکاری خود در MSU و Henry Ford Health، ما قادر خواهیم بود برخی از اولین منشأهای بالقوه چاقی را در کودکان از جوامع مختلف میشیگان مطالعه کنیم.” با توجه به اینکه میشیگان از نظر چاقی در دوران کودکی در نیمه اول ایالات متحده قرار دارد، این فرصتی را برای مقابله با یک موضوع بهداشت عمومی که ارتباط بالایی با ایالت ما دارد فراهم می کند.

همکاری تحقیقاتی بین Comstock، Cassidy-Bushrow، Kerver و Santarossa نشان‌دهنده تلاش‌های مداوم MSU و Henry Ford Health برای تقویت نقاط قوت هر دو موسسه از طریق Henry Ford Health + علوم بهداشت دانشگاه ایالتی میشیگان است. این مشارکت 30 ساله که در سال 2021 معرفی شد، بر کشف و پیشرفت استاندارد جدیدی از سلامت برای تغییر زندگی متمرکز است، در حالی که برای مبارزه با نابرابری‌های بهداشتی که آسیب‌پذیرترین جوامع میشیگان، روستایی و شهری را آزار می‌دهد، تلاش می‌کند. برنامه ریزی مشترک در حال حاضر برای یک مرکز تحقیقاتی پزشکی پیشرفته در دیترویت در حال انجام است.

کریستین کول جانسون، عضو هیئت مدیره مشارکت هنری فورد + MSU برای بخش علوم بهداشت عمومی و رئیس بخش بهداشت عمومی Henry Ford و رئیس بخش بهداشت عمومی Henry، اظهار داشت: تلاش‌های تحقیقاتی مشترک با تمرکز بر ارتقای سلامت عمومی و پیشگیری از بیماری‌ها مانند این جایزه جدید کمک مالی یکی از ستون‌های استراتژیک کلیدی این قرارداد مشارکت است و ما میراث طولانی مطالعات اپیدمیولوژیک سلامت مادر و کودک در مترو دیترویت داریم. جانسون، کسیدی-بوشرو و سانتاروسا نیز در کالج پزشکی انسانی در MSU قرار ملاقات دارند.

READ  عطر LOEWE Paula's Ibiza | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

لزلی بورکین، رئیس دپارتمان علوم غذایی و تغذیه انسانی در MSU گفت: پروژه‌های مشترکی مانند این، پتانسیل فوق‌العاده مشارکت بین دانشگاه ایالتی میشیگان و سلامت هنری فورد را نشان می‌دهد. ما به تازگی شروع به کشف این احتمالات هیجان انگیز و راه های متعددی کرده ایم که برنامه های تحقیقاتی مشترک ما سلامت عمومی را ارتقا می دهد.”