آیا قیمت داروهای تجویزی ایالات متحده 10 برابر سایر کشورها است؟ فقط بعضی اوقات

سناتور برنی سندرز (I-Vt.)، چه در کنگره و چه به عنوان نامزد ریاست جمهوری، همیشه مواضع محکمی در برابر هزینه بالای داروهای تجویزی اتخاذ کرده است. او از زمانی که در سال جاری رئیس کمیته تأثیرگذار بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی سنا شد، کاهش هزینه های دارو را در اولویت اصلی خود قرار داده است.

بنابراین تعجب آور نیست که سناتور در طی مصاحبه تلویزیونی صبح یکشنبه اخیر، نسبت به قیمت بالای مواد مخدر در ایالات متحده سخن بگوید و آنچه را که آمریکایی ها می پردازند با آنچه مردم در کشورهای دیگر باید کنار بگذارند مقایسه کند.

سندرز ماه گذشته در برنامه «وضعیت اتحادیه» شبکه سی‌ان‌ان گفت: «ما برای داروهای تجویزی بالاترین قیمت‌ها را در جهان پرداخت می‌کنیم، در برخی موارد 10 برابر بیشتر از مردم هر کشور دیگری».

به هر حال، این یک بحث سیاسی محبوب است. اما 10 برابر بیشتر؟ این یک کمی سرکوب کننده بود. تصمیم گرفتیم آن را بررسی کنیم.

یک بازار پیچیده

ما ابتدا از دفتر سناتور اسنادی برای حمایت از ادعاهای سندرز درخواست کردیم. اما درخواست های مکرر ما پذیرفته نشد.

بنابراین، ما به تنهایی شروع به حفاری کردیم. آنچه ما دریافتیم این بود که همانطور که انتظار می رفت، سندرز در این ادعا که قیمت دارو در ایالات متحده عموماً از سایر کشورها بیشتر است، درست می گفت. با این حال، میزان تفاوت بسته به داروها و کشورهایی که در مقایسه قرار می گیرند، در میان عوامل دیگر متفاوت است.

و مهم نیست که مطالعاتی که ما بررسی کردیم چگونه داده ها را برش داد، تفاوت قیمت دارو تقریباً هرگز به سطح اعلام شده سندرز نرسید. با این حال، کارشناسان به ما گفتند که نظر او شایستگی دارد. اندرو مولکاهی، اقتصاددان ارشد سلامت در شرکت رند، یک اندیشکده سیاست جهانی، می‌گوید: «فکر می‌کنم این نقل‌قول هدف است، اگر دامنه آن کمی مبهم باشد».

به عنوان مثال، مطالعه مکرر رند در سال 2021 را در نظر بگیرید که براساس ارقام سال 2018، قیمت دارو در ایالات متحده به طور متوسط ​​2.56 برابر قیمت دارو در 32 کشور دیگر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. اینها عمدتاً کشورهای با درآمد بالا و توسعه یافته هستند. برای داروهای مارک دار، شکاف حتی بیشتر بود: آمریکایی ها به طور متوسط ​​3.44 برابر قیمت آن داروها را پرداخت می کردند. اما برعکس در مورد داروهای ژنریک صادق بود که آمریکایی‌ها فقط 84 درصد از آنچه را که مردم کشورهای دیگر مطالعه کردند پرداخت می‌کردند. یک استثنا: ترکیه. قیمت داروهای ایالات متحده تقریباً هشت برابر ترکیه و 10.5 برابر داروهای با نام تجاری بود.

READ  مدیکر 2499 بیمارستان را به دلیل بستری مجدد بالا مجازات کرد

مولکاهی، یکی از نویسندگان گزارش، گفت که اگرچه نسبت بین همه داروها معمولاً به علامت “10 برابر” سندرز نمی رسد، “برای برخی از داروها، اگر به لیست قیمت سازنده نگاه کنید، این نسبت نزدیک می شود.”

با این حال، قیمت تولید کننده لزوما بهترین معیار نیست – به خصوص اگر ایده این باشد که آنچه را که مصرف کنندگان می پردازند، دریافت کنیم.

دلیل آن این است که منعکس کننده تخفیف ها و سایر تخفیف های مورد مذاکره بیمه گران و مدیران سود داروخانه نیست که می تواند قیمت خرده فروشی دارو را کاهش دهد. اکثر افرادی که بیمه درمانی دارند، قیمت هایی را می پردازند که شامل این تخفیف ها می شود. این گزارش خاطرنشان کرد که محققان رند از قیمت تولیدکننده استفاده کردند، اگرچه، زیرا تخفیف‌ها محرمانه هستند و تعیین کمیت آنها بر قیمت‌های خالص دشوار است.

مطالعات دیگر نسبت به سندرز که اشاره کرد، شکاف‌های کوچک‌تری – هرچند هنوز قابل توجه- پیدا کرده‌اند. در سال 2021، دفتر پاسخگویی دولت تحلیلی مقایسه ای از قیمت 20 داروی با نام تجاری در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و فرانسه منتشر کرد. این مطالعه که به سفارش خود سندرز انجام شد، نشان داد که قیمت های خرده فروشی بیش از 2 تا 4 برابر قیمت های موجود در ایالات متحده است.

تجزیه و تحلیل دیگری که توسط Peterson-KFF Health System Tracker انجام شد، قیمت هفت داروی با نام تجاری را در ایالات متحده، آلمان، هلند و بریتانیا مقایسه کرد و به همین ترتیب دریافت که برخی از قیمت های ایالات متحده تقریباً 2 تا 4 برابر است. به اندازه کشورهای دیگر. اما برای سایر داروها این شکاف کمتر بود.

سینتیا کاکس، مدیر ردیاب سیستم سلامت Peterson-KFF، که یکی از نویسندگان این تجزیه و تحلیل است، گفت: داروهایی که در این تجزیه و تحلیل ردیابی می‌شوند، “داروهای تخصصی هستند و مهم نیست که آنها را از کجا بخرید، گران هستند.”

READ  سانسور یا اطلاعات غلط؟ DeSantis و YouTube Spar Over Covid Roundtable Table Takedown.

از آنجا که ایالات متحده به طور مستقیم قیمت داروها را مانند بسیاری از کشورها تنظیم نمی کند، برخی از قیمت ها در اینجا گران تر هستند. بر اساس تجزیه و تحلیل KFF از داده های OECD، در سال 2019، ایالات متحده برای هر نفر 1126 دلار برای داروهای تجویزی هزینه کرد که شامل 963 دلار توسط برنامه های بهداشتی و 164 دلاری که مردم از جیب خود خرج کردند. مخارج کشورهای مشابه 552 دلار به ازای هر نفر بود که شامل 466 دلار توسط برنامه های بهداشتی و 88 دلار در هزینه های خارج از جیب افراد می شود.

با این حال، کارشناسان اضافه کردند که قیمت تنها یک عنصر است که بر هزینه کلی داروهای تجویزی تأثیر می گذارد.

کاکس می‌گوید: «اگر ما بیشتر هزینه می‌کنیم، بخشی از آن ممکن است به این دلیل باشد که قیمت‌های بالاتری می‌پردازیم، اما همچنین ممکن است به این دلیل باشد که از داروهای بیشتری استفاده می‌کنیم.

و سپس انسولین وجود دارد

به گفته مولکاهی، جایی که سندرز می تواند از اظهارات خود حمایت کند، قیمت انسولین است. یک مطالعه رند در سال 2020 برای دفتر خدمات بهداشتی و انسانی معاون وزیر در برنامه ریزی و ارزیابی، قیمت انسولین در سال 2018 در ایالات متحده را با 32 کشور دیگر OECD مقایسه کرد. یافته های آنها: میانگین قیمت تولید کننده ایالات متحده برای یک واحد استاندارد انسولین که در داخل فروخته می شود بیش از 10 برابر قیمت بین المللی بود، 98.70 دلار در ایالات متحده در مقابل 8.81 دلار در نمونه OECD.

چنین آماری باعث ایجاد یک فریاد تجمع حزبی برای پرداختن به هزینه های دارو شده است. قیمت انسولین موضوع جلسات استماع کنگره بوده است، از جمله جلسه ای که در ماه جاری توسط سندرز برگزار شد.

در همین حال، محدود کردن هزینه‌های انسولین به 35 دلار در ماه برای دریافت‌کنندگان مدیکر، یک پیروزی مهم برای رئیس جمهور جو بایدن در قانون کاهش تورم بود. اعضای کنگره، از جمله سندرز، خواهان کاهش بیشتر قیمت انسولین هستند. سندرز در بیانیه‌ای مطبوعاتی با اعلام لایحه‌ای که با نماینده کوری بوش (D-Mo.) ارائه کرده بود که تولیدکنندگان را از دریافت بیش از ۲۰ دلار برای هر ویال انسولین منع می‌کرد، گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که آمریکایی‌ها بالاترین قیمت‌ها را بپردازند. جهان برای انسولین – در برخی موارد، ده برابر بیشتر از مردم در کشورهای دیگر.”

READ  واکسن های اجباری برای کارکنان مراقبت های بهداشتی ممکن است آموزش پرستاران را بپردازند

حکم ما

زمانی که سندرز گفت که آمریکایی‌ها «بیشترین قیمت‌ها را در جهان برای داروهای تجویزی می‌پردازند»، هدف او بود. اما رقم “10 برابر بیشتر” او خاموش است. اگرچه این مقایسه ممکن است برای برخی داروها یا کلاس‌های دارویی دقیق باشد – و او نظر خود را با گفتن “در برخی موارد” تعدیل کرد – تفاوت‌های کلی در قیمت‌ها را اغراق‌آمیز می‌کند، که در اینجا عموماً بالاتر هستند، اما نه 10 برابر قیمت‌های دیگر. جهان.

یک استثنای معروف انسولین است: نشان داده شده است که قیمت در ایالات متحده 10 برابر بیشتر از سایر کشورها است.

اما حتی این تعیین نیز پیچیده است. مطالعاتی که افزایش ده برابری قیمت داروهای انسولین را نشان می‌دهد به قیمت‌های تولیدکننده اشاره دارد که تخفیف‌ها را در نظر نمی‌گیرد. اما این مقایسه گمراه‌کننده‌ای است زیرا اکثر مردم واقعاً قیمت‌های تولیدکننده را پرداخت نمی‌کنند.

بیانیه سندرز مطمئناً حاوی عناصری از حقیقت است، اما همچنین تمام اطلاعات یا زمینه لازم را ارائه نمی دهد. ما آن را نیمه درست ارزیابی می کنیم.
این مقاله تجدید چاپ شده است khn.org با اجازه از بنیاد خانواده هنری جی. کایزر. Kaiser Health News، یک سرویس خبری مستقل از سرمقاله، برنامه‌ای از بنیاد خانواده قیصر، یک سازمان تحقیقاتی غیرحزبی در زمینه سیاست مراقبت‌های بهداشتی و غیر وابسته به Kaiser Permanente است.